Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a kislányom, és...

3 hónapos a kislányom, és mostanában nagyon rászokott az ujjszopásra. Hogyan tudnám leszokatni róla? Vagy hagyjam had szopizza az ujját?

Figyelt kérdés
A cumiját nagyon ritkán adtuk a szájába, legtöbbször csak akkor,hogy ha nagyon éhes volt,és nem tudtam azonnal ciciztetni.Most ott tartunk,hogy amióta felfedezte az ujjacskáját, azóta azzal alszik el.Bárhogy próbálom a cumit a szájába adni, nagy ívben repül :) mit tegyek?
2014. jan. 10. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
sok mindent nem tudsz tenni mint hagyni. a cumi annyiból jobb hogy azt el tudod venni idövel az ujját nem.... ezért nem kell annyira idegenkedni a cumitól, mert azzal jobban jár nem lesz ekcémás a kis ujja stb. de ha kiköpi sokat már nem tudtok tenni.
2014. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem értek egyet. Az ujját ki fogja venni a szájából saját akaratából, amikor játszani kezd, mászik, pakol, a cumit nem, csak veszekedés árán. Az ekcéma meg nem az ujjszopás miatt alakul ki.
2014. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod leszoktatni róla. Ha neki az kell, akkor hiába tömködöd a szájába a cumit, úgyis kiköpi. Nem tragédia ez.
2014. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is szinte születésétől kezdve szopta az ujját, először elég gyakran, aztán ahogy kezdett játszani, egyre ritkábban. 1 éves korára már csak alváskor. Aztán kapott egy olyan vírust, amitől kiütéses lett a keze meg a lába, kellett kenegetni, és zoknit húztunk a kezére éjszakára, hogy ne tudja lenyalni a gyógyszert. Kb. egy hétig tartott a kúra, de ezalatt teljesen leszokott az ujjszopásról. Úgyhogy most nem szopja az ujját, viszont rosszabbul alszik, csak nagyritkán tud egyedül elaludni (pedig előtte ment neki). Ha nem lett volna ez a betegség, én nem próbáltam volna leszoktatni, legalábbis még egy jódarabig nem.
2014. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is egész pici baba korától szopizta az ujját :) az első 2 hónapban elfogadta a cumit is,ha nagyon meg volt épp sértődve,akkor segített is. Aztán ahogy megtalálta az ujját,úgy kezdte kiköpni a cumit. Egy ideig nagyon sokat szopta az ujját,aztán egyre kevesebbszer,ahogy kinyílt előtte a világ. Most másfél éves,már csak akkor szopizza,ha nagyon fáradt.
2014. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 3 hós kora óta szopja az ujját, 15 hós volt és ekcémás lett a szopis ujjacsa. kenegettük, bekötöttem, elmondtam, h nem veheti a szájába, de feltalálta magát, a mutatóujját szopizza mai napig, de a bőrének semmi baja és rendes fürdetőkre visszatértünk. :)

Elvenni nem szeretném Tőle, csak akor szopja ha álmos, nyugtalan, nem állandóan és egy tipp.... A lányomnak kell hozzá egy plüss, csak úgy szopizik. Na ezt csak akkor kapja meg ha nem is bánom a cumizást. tehát nem engedem, h játszóra, vagy a lakásban szaladgáljon azzal a plüssel amivel szeret cumizni, mert így sokkal többet lenne a szájában. :)

(most 19 hós)

2014. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Én is próbálkoztam mindennel. A mai napig cumizza. Mondjuk leginkább akkor ha álmos .
2014. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten megkönnyebbültem, amikor az én most 9 hónapos kisfiam kb. 3 hónapos korában megtalálta az ujjacskáját. Titkon szurkoltam, hogy ne kelljen neki a cumi, azért többször felkínáltam neki, de mindig kiköpte. Bíztam abban (logikusnak tűnt), hogy majd, ha elkezdi használni a kezeit a játékhoz, nem fogja szopizni az ujját, míg cumival a szájában viszont nem egy ismerős baba kényelmesen eljátszik. Hát, így történt. Csak akkor szopizza az ujjacskáját, ha éhes vagy fáradt, akkor is csak jelzésszerűen, én pedig már tudom, mit kell tennem ilyenkor.
2014. jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!