Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos anyatejes, tejfehérj...

9 hónapos anyatejes, tejfehérje-érzékeny kisfiamnak pótolnom kell-e a kalciumot?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiam tízóraira, ebédre és uzsonnára szilárdat eszik, már csak reggel, este és éjjel szopizik. A tejtermékeket egy éves koráig egészen biztosan nem vezethetem be, lehet, hogy még azután sem. Így viszont aggódom, hogy vajon elegendő kalciumhoz jut-e a szervezete (az egyetlen tiszta kalciumforrás az anyatej, amiből egyre kevesebbet kér). Vacsorára Sinemil tejpépet eszik, amelyben szintén van kalcium, de vajon elég-e.

Mindenkinek előre köszönöm a válaszát!


2014. jan. 10. 22:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

azt mondják, kb napi fél liter tejalapú fedezi. 3 szopi+ sinemillel biztosan megvan, én nem aggódnék a helyedben :)

enyém 9 hónaposan választotta el magát és 1 évesen kaphatott tápszert, 3 hónapig semmilyen tejalapút nem kapott, aztán 4 évesen is volt egy jó pár tejmentes hónap és semmi baja :)

ne aggódj, majd csak akkor ha egyáltalán nem kap tejet

2014. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál.

Csak érdeklődöm, hogy ha 9 hónaposan abbahagyta a babád a szopit, 1 évesen miért kapott tápszert? Elvileg a tápszeres babák is csak egy éves korukig isszák a tápszert.

2014. jan. 10. 22:26
 3/16 anonim ***** válasza:
speciális tápszert kapott, 2,5 éves korára "nőtte ki" a tejallergiát, akkor tudtuk bevezetni csak a tejet.
2014. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2,5 éves korára? Jézusom! Az nagyon hosszú idő! Én azzal vigasztalom magam, hogy egy éves korában lesz egy terhelés, amely hátha pozitív eredményt hoz, aztán jöhet a finom túró, joghurt és társai. Egyedül a tehéntejhez nem ragaszkodnék, ugyanis nagyon szeretjük a növényi tejeket.
2014. jan. 10. 22:58
 5/16 anonim ***** válasza:

az jó ha a terheléses vizsgálatot el tudod érni, de 3 éves kor alatt nem nagyon csinálják, legalábbis pár éve még szinte lehetetlen volt.

így mi magunk "teszteltük" a gyereket, 3-4 havonta kapott egy nagy bögre tejet, de 2,5 éves koráig ki is jött belőle.

mikor már nem okozott gondot akkor már kapta, mondjuk a túrót jóval előbb bevezethettük és azzal semmi gondja nem volt. joghurtot soha nem is akart enni, szóval azt nem tudom :)

aztán 4 éves kora körül esténként fájt a hasa, akkor a gyerekorvos megint a tejre gondolt, ezért nem kapott egy ideig, de ekkor is csak hasi UH-ra jutottunk el, tényleges vizsgálaton még mindig nem voltunk, csak a gyerekorvossal okoskodtuk ki :/

mondjuk enyém már nagyobb, remélem mostanában azért könnyebben kideríthető :)

mindenesetre kívánom, hogy hamar kinője a tied!

2014. jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Terhelés biztosan lesz(lehet, hogy csak másfél évesen), novemberben egyeztettem a Bethesdában egy gasztroenterológussal.

Köszönöm, hogy leírtad, és jó egészséget továbbra is!

2014. jan. 11. 00:18
 7/16 anonim ***** válasza:

Két éves a fiam, tejfehérje allergiás, és napi min. 400 ml tápszer van neki előírva!

Itt nálunk két éves kor alatt nem terhelnek. Eleve az emelt családihoz is az kell,hogy két éves kor után is fennálljon az allergia.

Nekem őszintén megmondta a dokink,hogy elképzelhető,hogy kinőtte, de általában 3 éves kor alatt ritkább rá az esély!

2014. jan. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Elég kalciumot kap, ne aggódj.


A mi gasztrósunk nem javasolt 2 éves kor előtti tejterhelést, és a férjem sem tartotta volna jó ötletnek (ő is orvos). Nálunk véres hasmenéssel jött ki az érzékenység anno, most 19 hónaposan véletlenül kapott picit tejesebb dolgot, és rögtön visszatért a véres kaki.


Adjatok neki rizstejet kalciummal dúsítva, plusz mi tejszín helyett mandula/rizstejszínt használunk (mandulatejszínt csak 18 hós kora óta), édességekbe meg kókusztejet/szójatejet. Sajt helyett tofu, joghurt helyett szójajoghurt.


Én nem egyeznék bele az egy éves korú gyerek tejterhelésébe, csak ha valami óriási indokom lenne rá.

2014. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak:


Az én lányom utoljára 12 hónaposan látott tápszert. Addig Neocatet kapott, azt egy éves kor után nem lehet, ami helyett lett volna (pregomin/pepti) azt meg nem itta meg, kihányta, más meg nincs. Szóval azóta egyetlen korty tápszert sem kapott, hiába van előírva a fél liter naponta.

2014. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azon én is csodálkozom, hogy egy 2 éves baba miért kap még tápszert.

Egyébként nálunk is véres széklettel jelentkezett az allergia. Egy viszonylag hosszú tortúra, kórházban fekvés van a hátunk mögött, és mindenhol azt mondták nekünk, hogy 1-1,5 éves korára simán kinőheti, ezért kell majd a terhelés, hogy lássuk.

2014. jan. 11. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!