Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti rohamok! Mit hogyan...

Hiszti rohamok! Mit hogyan tanitsam?

Figyelt kérdés
21 hós.Ha nem úgy van valami ahogy Ő akarja,legyen egy bármi apróság képes annyira hisztizni hogy összeesik és földhöz veri magát!próbára teszi a türelmemet!ez a városban a boltban a legkellemetlenebb!mit tehetnék hogy legalább csökkentsem ezeket a drámákat?ha szépen ha erőteljesebben kérem vagy mondom semmi nem hatja meg.imád hintázni de nem tudom hogy értette e a mai égtelen hisztije után amikor haza jöttünk mondtam neki hogy nem hintázunk ma mert rosszul viselkedett erre még jobban elkezdett üvölteni és földhözverni magát!tanácstalan vagyok.nemtudom mit tehetnék!?

2014. jan. 11. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én 3 gyereket felneveltem,nekem az bejött, hogy amikor elkezdtek hisztizni hagytam hadd dühöngje ki magát..max, annyira figyeltem rá, nehogymegösse magát, amikor fal mellet vagy asztal mellettdobta el magát arrébb huztam. Semmikor nem voltennek következménye,kidühöngte magát és mentek tovább a dolgok. Csak az épp akkor aktuális dolgot tiltottam meg. pl. 1x a leghatalmasabb mikulást akarta a kosárba tenni, mondtam azt nem tudjuk megvenni, hisztiromah, és akkor ott csak attol tiltottam. Én amit te csinálsz azt kb. lázadó,tini korszakukban tudtam alkalmazni hatékonyan. Különben kinövik, ne izgasd magad. elvetik magukat,hisztiznek, hagyd rá, abbahagyja azt lehet folytatni a napot. Lelkileg ne sanyargasd, 20 éves korukba utálni fognak..
2014. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat vársz tőle. Egy ennyi idősnek még magyarázhatod, hogy nem hintázhat, mert korábban hisztizett, ilyen összefüggéseket nem fog még fel. Ha mindenképp büntetni akarod, az olyan legyen, amit ott, akkor alkalmazol, ne az legyen, hogy délelőtt hisztizett, ezért délután nem hintázhat. Ezzel csak újabb hisztiket provokálsz ki, hidd el, délután már rég nem emlékszik a délelőtti eseményekre.

Amit az előttem író írt, az valóban sok gyereknél bejön, kisebb hisztiknél nálunk is. Ha olyan erős volt a hiszti, hogy teljesen kivetkőzött magából, akkor langyos zuhany alá állítottam, ez nem kínzás, segített neki lenyugodni.

És fontos, hogy ne legyél elkeseredve, ezen többé-kevésbé intenzíven, de minden gyerek átesik, nem a te nevelési hibád, és nem is a gyerekkel vannak jellembeli problémák. Ki fogja nőni.

2014. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=LSMwh8gypQI&feature=youtu.be

Ajanlom figyelmedbe, a buntetesrol is szo esik...

2014. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!