Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz evő 15 hónapos...

Nagyon rossz evő 15 hónapos lányom alig eszik, iszik ezen kívül semmi tejterméket nem fogyaszt. Mit csináljak? Volt másnak is így?

Figyelt kérdés

Tápszert is csak este hajlandó inni, maximum 150 ml-t lefekvéskor. Egész nap alig iszik. Nagy nehezn tukmálok bele 1 dl vizet összesen. Enni emiatt levest kap ebédre és vacsorára is. Benne zöldségek és hús.

Reggelizni nem hajlandó. Tízórai max pár harapás alma. Uzsonnára hajlandó gyümölcsöt enni, de pl. joghurotot nem!

A súlya, ennek ellenére kb 50-100 grammot nő egy hónap alatt, emiatt a doktornő nem foglalkozik a problémámmal. Csak az érdekli, hogy ne fogyjon.

Ngyon aggódom. Örülnék, ha olyanok írnának, akik szintén ilyen cipőben jártak vagy járnak és nem olyanok, akiknek jó evő a gyereke és azt írják ide hogy próbáljam meg ezt meg azt, mert én már tényleg mindent megpróbáltam! Köszönöm



2014. jan. 13. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj ezen! Ha ennyi, akkor ennyi. Ha megfeszülsz, sem tudsz mit tenni.Ha erőlteted, csak megutáltatod vele az evést, ivást. Az én Lányom is iszonyú rossz evő, 1 éves korától 9 hónapig egy grammot sem hízott. Zokogtam, kétségbe voltam esve, próbálkoztam mindennel, semmi nem jött be. Most 3 éves múlt, még nincs 14 kg a 98 centijéhez. Most sem evőbajnok, bár vannak időszakok, mikor jobban eszik. Ez van, de emellett vidám, kiegyensúlyozott baba volt és most is az!
2014. jan. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én 15 hónapos fiam az 1 éves státuszához képest 200 g-ot hízott, de volt már több is, de visszafogyott. A pépeset kiköpi, a darabosat nem hajlandó megenni - ezért a védőnő pszichológushoz v.nevelési tanácsadóba küldött minket. Persze nem megyünk.

Többet kap olyan dolgoat amit megeszik. A dr-nő szerint ebben a fél évben van olyan gyerek aki kb. 1-2 dolgot hajlandó megenni, de azt ált.mindig. Amennyi főzeléket tudok beletukmálok, most az üvegeseket szereti (pedig eddig főztem neki), abból a 10-11 hósaknak valót, mert az még nem annyira darabos - érdekes módon a csirkemell és a csoki, ropi lemegy...:-))

Tejbedara, tojásrántotta, főtt zabpehely gyümölccsel, túróhab, túrókrém, néha túró-rudi, kakaós csiga, kölesgolyó, sonka, sajt. Van hogy mennyiséget megeszik, de van hogy csipeget. Én nem görcsölök rá amíg jól néz ki, rengeteget mozog, nem bágyadt. Esetleg vmi vitaminkészítményt kérdezz a gy.orvostól, ill.menjetek többet levegőre, hátha...

2014. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,hogy nem a kérdésre válaszolok,de nem lehet,hogy jönnek a rágófogai és emiatt étvágytalan? Az én 15 hós kisfiam nagyon jó evő,de amikor intenzíven fogzik (mielőtt áttöri az ínyt a fog),akkor alig lehet beleimádkozni valamit. Volt olyan nap,hogy 1 db banánt evett,semmi mást,este pedig megitta a kakaóját. Vannak rosszabb periódusok vele,néha nagyon elutasító,máskor pedig egész nap szépen eszik,gyümölcsöt rág non-stop.
2014. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindhármotoknak a válaszokat!

Még az első két válaszolóhoz az lenne a kérdésem, hogy a Ti gyerekeitek isznak? Mert nálunk sajnos az sem megy. Mint írtam a napi 1 dl tápszer és 1 dl víz van csak. Én aggódom a Ca bevitel miatt, hiszen annak fő forrása a tej vagy a joghurt esetleg tápszer lenne.

2014. jan. 13. 11:52
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszi a tippet, már én is gondoltam rá, de igazából gőzöm nincs.

Eddig hat foga van csak. 4 fent és 2 lent.

Hónapok óta ez a helyzet. Ha benYúlok, nem tudok megallapitani semmit!

2014. jan. 13. 11:53
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


A darabossal mi is hadilábon állunk.

Kb levesen kívül semmit sem eszik ;(

2014. jan. 13. 11:54
 7/11 anonim ***** válasza:

A tejre ne alapozd a kalciumbevitelt. Próbálkozz másfajta, ízesített tápszerrel, tejitallal, esetleg zabtejjel, rizstejjel. HA nagyon aggódsz a Ca miatt, adj mákolajat a kicsidnek.


Az ivásra viszont ki kéne találnod valamit. Esetleg hígított gyümilé? Cukor nélküli tea?

2014. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom, ne éld meg ezt a saját kudarcodként, ez a legeslegfontosabb. Ragaszd magadra a doktornő nyugalmát, ugyanis teljesen igaza van. Amennyiben egy gyermek kielégítően fejlődik alacsonyabb mennyiségű étellel is, az arra utal, hogy az étel felszívódása rendben zajlik, az anyagcseréje pedig egyensúlyban van, azaz aggodalomra semmi ok.


Saját példa: én meguntam a rossz evést. Akkor kapott enni, amikor ő maga jött kérni. 2 hét alatt beállt a helyére a reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsi, és kisebb megingásoktól eltekintve (pl. fogzás, nátha) így is van. Ezt ő kb. 13-14 hónaposan csinálta egyébként, és ő még fogyott is akkor. Mostanra minden oké (ő amúgy tejallergiás 3 éves koráig nem is kaphat tejterméket, szóval ezen ne aggódj, mi calciumos rizstejjel pótoljuk). Most már tényleg szuperül eszik a lányom, a világon mindent, amit mi is. (Ja és tápszert sem kap egy éves kora óta, mert nincs neki való, a tejmenteset nem fogadja el, a tejeset nem kaphatja.)


A poharát tedd le elérhető helyre, igyál látványosan (hülyén hangzik, de nekünk ez is bejött), vegyetek neki csillivilli poharat. Plusz az én lányom imádja a szívószálakat, azzal litereket önt le a torkán. :))

2014. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!

Nagyon koszonom a hozzaszolasod! Tok

Megnyugtato!

Mikor es hogy derult ki a lanyod tejallergiaja?

Eleg a ca-os rizstej neki? Mennyit iszik belole es miota? Hol veszed es milyet?

Koszi elore is ha a sok kerdesemre valaszolsz, akar itt akar privatban!

2014. jan. 13. 23:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


4 hetes korban derült ki, két hétig vízszerű, véres hasmenése volt, előtte ekcémája, már akkor Peptit kapott, de azt sem bírta, ezért aminosav alapú tápszert kapott egy éves koráig, és mint írtam, azóta semmilyen tápszert, mert a tejmenteseket kihányja, a tejes meg persze nem jön szóba. A férjem orvos, az ő ötletére issza a rizstejet, és nagyon bevált. Egy nap kb. fél litert iszik. A tescoban vagy a spraban vesszük, sok márkát szoktunk, mikor melyiket, van Scotti, Alpro, és még egy, aminek nem jut eszembe a neve. Néha kap vaníliás ízesítésűt is, azt nagyon-nagyon szereti. Nagyon magas csaj (90 centi), 16 foga van, szóval a csontosodás terén nincs gondja. :)

2014. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!