Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körömgomba, vagy túl szűk...

Körömgomba, vagy túl szűk zokni okozhatja?

Figyelt kérdés

A lányom 13 hónapos, már vagy 2-3 hónapja észrevettem, hogy a nagylábujján a köröm sötétsárga lett és a széle megvastagodott, morzsolódó, nehéz levágni is.

Pár hete már a középső lábujja is besárgult.


Mindig elfelejtettem megkérdezni a védőnőt, mert nem tartottam fontosnak, babáknál olyan sok furcsaság van, azt hittem ez normális, de most , hogy a másik körme is besárgult, elgondolkoztam.


Cipőben szinte csak heti 2-3 órát van, így az nem okozhatja.

Esetleg túl szoros lenne rá a harisnya+zokni és emiatt lenne?

Tapasztalt valaki hasonlót?


2014. jan. 15. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal a sárga köröm gombára utal. Zoknit és harisnyát külön mosással a tietekétől jó megoldás.


Itt van néhány hasznos oldal érdemes elolvasni:

[link]

[link]


Szerintem mindenféleképpen érdemes, hogy orvos lássa és megkaphassa rá a megfelelő krémet vagy sprét mielőtt elterjedne a kis lábán.

2014. jan. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Innen nem lehet megmondani, az vajon gomba e, saját tapasztalatomat tudom megosztani veled. Fiamat uilyen idősen vittem bőrgyógyászhoz, mert az ÖSSZES lábujjkörme megvastagodott és sárgás volt. A bőrgyógyász azt mondta, ilyen idősen nem valószínű a gomba, sőt szinte kizárt. Akkoriban tanult járni, ez volt az egyik oka, a sárgaság pedig a sok elfogyasztott sárgarépa és sütőtök, amit tényleg imádott. Kb 2-3 éves korára tudott helyrejönni, fürdés után vágtam neki, akkor elég puha volt, de szépen kialakult.
2014. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15 hónapos kisfiamnak szintén ilyen a körme, nem tudom mi okozhatja...
2014. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
12 hónapos kisfiamnak is ilyen de csak az egyik lábán és szintén a nagyujja. Arra gondoltam, hogy esetleg azért ilyen mert amikor elkezdett járni akkor elég sokszor lépett még lábujjhegyen és talán emiatt de én is mindig elfelejtem megkérdezni a védőnőt.
2014. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!