Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az ideális korkülönbség?

Mi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés

Úgy tervezzük, hogy a kisfiam egyéves szülinapján megcsináljuk a kistesót. Ha így sikerül, akkor 21 hónap lesz a korkülönbség a két gyerkőc között. Attól félek, hogy még ez is kevés ahhoz, hogy hamar társai lehessenek egymásnak.

A most 9 hónaposom és a szomszéd 2 éves kislány között ennél kisebb a korkülönbség, és még nem tudnak játszani egymással.Őket elnézve gondolkodóba estem, hogy jó lesz-e így. Várom a válaszokat, amelyeket előre is köszönök.


2014. jan. 17. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egymással való játszás később alakul ki. Pl. mikor az egyik 2 a másik meg már 3 éves.

Az én kislányom most egy éves... hááát, nem lennék várandós mellette. Emelgetni, földön birkózni, utána szaladni hányingerrel, aztán meg pocakosan. Minden elismerésem, aki bevállalja ilyenkor a másodikat!

2014. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kinek mi.


Én akkor vállalnék második babát, mikor az első 4-5-6 éves lesz. Mások meg mint te kis korkülönbséggel szeretnének.

2014. jan. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs idealis korkulonbseg,mindenkinek mas a jo. Az elejen nem konnyu egy picivel es egy kicsivel. Ha a masodik terhesseg idejen nagyobb az elso, az az anyukanak konnyebb, viszont a gyerekek ugy nohetnek fel mint ket egyke.


Az enyemek kozott kicsi a korkulonbseg, az elso ket ev horror volt. Akkor lett nagyon jo, amikor a kicsi is partner lett a jatekban, de az kb masfel-ket eves koraban volt. Elobb nem jatszottak egyutt.

2014. jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 aHermann ***** válasza:

Szia!

Minden korkülönbségnek megvan az előnye és a hátránya.

Nálunk 20 hónap van. Nagyjából a kicsi 1 éves korától fordult elő, hogy játszogattak együtt. Most közel 1,5 éves a kicsi, és már sokszor elvannak együtt (akár 1 órát is). Hozzáteszem, hogy vita is van jó néhány, és azt se egyszerű kezelni.

2014. jan. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kinek mi. Kisfiam februárba lesz 5 éves. Jövőre tervezzük a kistesót. Ennek annyi oka van, hogy én most érzem úgy, hogy jöhet a második. A másik pedig az, hogy ha iskolás lesz a kisfiam, itthon leszek a kicsivel, tudom hozni-vinni suliba, itthon vagyok, tudok neki segíteni a tanulásba.
2014. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
08.28 vagyok. Bátyám és én közöttem 7 év van, nagyon jót játszottunk együtt. Sokat játszott velem.
2014. jan. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!