Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is zavar, ha gagyogva...

Titeket is zavar, ha gagyogva beszélnek a babátokhoz? Lehet valami következménye ennek?

Figyelt kérdés

Anyósom, ha beszél a fiamhoz, mindig gagyog. Például: " Ude nem voltál lossz baba? Ne lágjad a kisz kezeckéd" Meg hasonlók.

Férjemnek szoktam mondani, szóljon rá, de csak nem hagyja abba. Azért zavar, mert én úgy gondolom a beszédfejlődésében kárt tesz ezzel. Anyósom azt az érvet hozza fel, hogy még csak 6 hónapos, nem most tanul beszélni.


2014. jan. 18. 11:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon idegesít, szerencsére a mi családunkban nincs ilyen. De azt nem hiszem, hogy a beszédfejlődésben kárt tesz, hiszen beszédhibás szülők gyerekei is megtanulnak beszélni.
2014. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a sógorom csinálja ezt. Mivel nem minden nap beszél hozzá így órákon keresztül, ezért nem szólok neki. Bár a felesége szokta neki mondani, hogy nem hülye a gyerek, beszélhetsz hozzá rendesen is, mégis mindig gagyog. Nem tudom, hogy az anyósod mennyit beszél így a babádhoz, de ha nem ő van vele egész nap, nem hiszem, hogy bármi következménye lenne.
2014. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
En szoktam szolni. Nem erdekel ki mennyit beszel a gyereknek ne sejpiccsen normalisan beszeljen vele. Sik mindent megtanulnak mar ok ilyen korban es azzal szoktam ervelni senki nem tudja, hogy mikor rakja ossze a dolgokat. Nem is engedem, hogy csunyan beszeljenek a gyerekek mellett a csaladban. Bocsi az ekezet hianya miatt de mobilrol irok.
2014. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Engem is zavar, viszont sokan észre sem veszik, ösztönösen így beszélnek. Anyukámra szóltunk rá nemrég, és tagada, hogy selypített volna...

Egy ismerősöm 6 éves fia nagyon beszédhibás. Nemrég született kistesó, és az anyuka észrevette, hogy gagyogva beszél a gyerekhez. Most azon gondolkozik, hogy talán emiatt lett ilyen beszédhibás a nagy. De ott az anyuka gagyogott, az azért más, mint ha néha beszélnek így a gyerekhez.

2014. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

nagyon zavar, nem feltétlenül a beszédfejlődés miatt (bár én sokat voltam a nagyszüleimnél, akik tájszólásban beszélnek pl, és úgy tanultam meg szavakat, ahogy ők használták)

inkább azért, mert a babánkkal a kezdetektől fogva úgy beszélünk, mint egy kicsike családtaggal, aki mindent ért, de (még) nem tud válaszolni :) És másokkal sem beszélek így, szóval ne

Pár percért még nem szoktam szólni, de utána igen, ha bunkóság, ha nem (főleg, mert általában azok csinálják, akik tényleg sokat vannak a fiammal)

2014. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy tesz rosszat a beszédfejlődésnek! Eleve általában igaz, hogy amit az ember ösztönösen csinál (igen, az ember ösztönösen máshogy beszél egy babával) az nem tesz rosszat, hanem általában pozitív szerepe van.


A beszédtanulás szempontjából fontos szerepe van a dajkanyelvnek! A baba szavakat majd később tanul, de a hangképzés alapjait most... A dajkanyelv pont ezt túlozza el azzal a fura, buta hangsúllyal.


Idézet egy cikkből:

"Természetesen az is nagyon sokat számít, hogy a jó édesanya rengeteget beszél a gyermekéhez, és egy olyan speciális nyelvet használ, amely kifejezetten segíti a hallórendszer fejlődését és a beszédreprezentáció kialakulását: ezt úgy hívják, hogy dajkanyelv. Ennek a különleges nyelvnek a szerepe egészen lenyűgöző. Ahányszor csak a dajka-nyelvvel foglalkozom, mindig rácsodálkozom, hogy mi mindent tud. Aki egy csecsemőhöz beszél, az általában eltúlozza a hangsúlyokat és az intonációt, megnyújtja a szavakat és nagyobb szüneteket tart köztük, megemeli a hangmagasságot, sokkal zeneibb és érzelemtelibb nyelvet használ, mint egyébként. A dajkanyelv egy másik fontos eleme, hogy a szavak sokszor ismétlődnek, többféle variációban fordulnak elő. Mindez tulajdonképpen amolyan nyelvkarikatúra, ám ha ez a fajta interakció hiányzik, akkor nem rakjuk le rendesen az alapokat, az idegtudomány nyelvén fogalmazva: nem teremtjük meg azt az optimális ingerlési helyzetet,"

2014. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Így van, pszichológus vagyok, pszicholingvisztikával is foglalkoztam, amit felettem írtak a dajkanyelvről, tökéletesen igaz. Nem árt anyósod.
2014. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Amit az idézet írt, az biztosan igaz, tényleg így beszél az ember ösztönösen. De ez a hangsúlyokra, a beszéd tempójára, hanglejtésre, hangmagasságokra vonatkozott, nem pedig a selypítésre, raccsolásra. Erre is igaz lenne?

2014. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Engem nagyon idegesített,de a fiam is furán nézett arra aki gügyögött,én sosem gügyögtem,szerintem egy baba nagyon értelmes,normálisan kell hozzá beszélni.
2014. jan. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Hozzam dialektusban beszeltek, irodalmi magyart hasznalok.
2014. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!