Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik ha babám nem...

Mi történik ha babám nem iszik vizet?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem hajlandó se vizet se teát inni csak tápszert, amint a szájába jut fuldoklik.

2014. jan. 18. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen idős?
2014. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A tápszert is vízben oldod, nem? Elég folyadékhoz jut így a baba, nem kell külön itatni, legfeljebb nagy melegben, de erről mostanában nemigen van szó.
2014. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem mind1 mennyi idős.... amúgy ha itatni akarod a tápos etetések között akkor mindig szépen csökkentsd a táp mennyiségét a vízbe pl ne 3 kanállal tegyél bele csak 2,5 majd 2 stb
2014. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

4 hónapos! Napokban kezdtem vele kóstoltatni a szilárd ízeket.

Sokan azt mondják nekem hogy attól még hogy elég folyadékot visz be a szervezetébe a tápszerrel attól még lehet szomjas a tápszertől.

2014. jan. 18. 13:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy.....

A fiam ugyan anyatejes volt, nyáron született 40 fokban és 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott.

Több, mint 7 hónapos volt amikor elkezdett rendesebben kanalazni és 8 is elmúlt amikor 1-1 dl megivott, de csak vizet. Kínáld meg, de vízzel, majd eljön az ideje, hogy igyon, ha van pisis pelus és nem kemény a széklete, nem horpad a kutacsa, elég a folyadék, amúgy a gyümölcsben, főzelékben is van folyadék, nyugi.

2014. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Horpad a kutacsa? Hát az nem tudom hogy horpad e de jelentősen érezni olyan hézagot mélyedést a feje búbján.

Pisis pelus van széklet napi 1 alkalommal átlagos.

Napi 7 alkalommal eszik 60-170 ml-ig.

Nagyon szépen hízik.

8 kg és 4 hónapos lesz 25-én.

2014. jan. 18. 13:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy a tápszeres babáknak kell egy kis folyadék is, pl víz vagy tea. Az én babám sem akarja egyiket sem inni, de etetés előtt egy fél órával mindig sikerül egy kicsit adni neki.Próbáld meg te is így. Kanalanként ha máshogy nem megy.
2014. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De a lényeg nem az lenne hogy utána szomjas hogy utána adjak neki inni?
2014. jan. 18. 14:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem "muszáj" innia. Kínálgasd, de ha nem fogadja el, akkor nincs szüksége rá. Fiam 10 hónapos, tápszeres, és már csak kétszer iszik tápszert, de ha megfeszülök sem tudom ivásra bírni, minek is erőltetném. Pisil bőven, jókedvű, szépen fejlődik. Minden étkezés után megkínálom, napközben is. Idzik egy kortyot a többit egész egyszerűen kiköpi. Nem erőszakolhatom bele. Nyáron viszont deciket ivott, mert szomjas volt. Majd eljön az ideje. Cukros teára, meg gyümölcslére nem akarom rászoktatni csak azért mert a nagykönyv szerint "innia kell".
2014. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hű, az én lányom 9 hónaposan fogadott el először vizet. Nem kell erőltetni, ha nem kéri.
2014. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!