Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos kislányomnak...

3 és fél hónapos kislányomnak adtam almapürét (3napja mindig), jövőhéten majd sütőtököt, lehet a tápszerbe keverni?

Figyelt kérdés
Mármint a sütőtököt bele keverni a tápszerbe. Gondolom igen.. Az almapürét eszi kanállal, de a sütőtököt tápszerbe keverve szeretném adni, hogy ne legyen túl tömény elsőnek, csinálta valaki így?
2014. jan. 18. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot nem tudok adni, de itt az anyukák lefognak kapni a 10 körmödről, mert ilyen korán elkezdted a kóstoltatást.
2014. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem baj, az nem érdekel. Csak tápszeres a babám. Nem hinném, hogy a friss alma probléma lenne, főleg hogy gyermekorvosom ajánlotta. :-)
2014. jan. 18. 13:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is tápszeres volt a kislányom (már 6 éves) és nekünk is pont 3,5 hónaposan a gyerekorvos ajánlotta, hogy mehet az alma kóstoltatás. :) Én két hétig adtam neki almát, aztán pici sárgabarack, sütőtök, krumpli (a tápszerhez). Szerintem mehet a sütőtök. (lassan, pici adagban).
2014. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség.Adj neki inkább krumplit sárgarépával vagy sütőtökkel összekeverve.
2014. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
szerintem próbáld ki,hogy eszi-e önállóan és utána tápszerrel is kínáld meg,de bele is rakhatod.
2014. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De szuper!:-) akkor jó! Köszönöm a jó tippeket!
2014. jan. 18. 14:17
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Megkérdezhetem miért ajánlotta - akár neked- akár másnak, hogy már ilyen korán a tápszeren kívül adj mást is a picinek?

Nekem is mindhárom gyerekem születésétől tápszeres volt, de csak 4, inkább 4,5-5hós kortól ajánlotta a dokink a kezdést. VAgy ez dokifüggő? Nekem azt mondta, hogy még nem elég fejlett az emésztőrendszere a nem csak tejalapú ékezéshez, ugyhogy én kivártam.

De egyébként nem kötekedésként írom, ne érts félre, csak kiváncsi vagyok, hogy a dokik vélekednek ennyire másképpen? Vagy ez megint újdonság-mert már mondjuk az én lekisebb fiam is 2éves...

Én egyébként nem adtam sose tápszerrel kevert bébiételt. Már leírva sem tűnik szimpinek! :) Biztos jól is nézne ki.

De inkább kiskanállal próbálgasd neki, csak pár kanálkával. Almát hogy bírta? Alma után jöhet egyékbént a sütőtök, krumpli, esetleg őszibarack is.

Már kis is váltottatok egy étkezést? Vagy csak kóstolgattatod a picit?

2014. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Én a "miért"-jét nem kérdeztem a dokitól, ő pedig nem mondta. Csak a védőnőtől kérdeztem meg, hogy tényleg adjak neki almát 3,5 hónaposan? Mondta a védőnő is, hogy nyugodtan adjak, szép fejlett nagy baba volt a lányunk. Minden főzeléket (az almát és a barackot természetesen nem!) tápszerrel higítottam neki, hiszen anyatejem nem volt. Az anyatejesek anyatejjel higítják a főzeléket nem? Tehát krumplit, sütőtököt, később brokkolit, minden zöldséget tápszerrel higítva kapta.
2014. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyerek nagy méretei miatt ajánlották hamarabb a hozzataplalast(3honap) . Szinten tápszeres baba. .amúgy már 8 éves úgyhogy tudom hogy semmi baja sem lett !! Főleg hogy ennyi idősen inkább csak kóstolnak és nem esznek.
2014. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nekem azért mondta az orvos, mert sajnos hasmenése volt. Kórházban is voltunk 3 napot..:-( az ügyeletes doki ajánlotta, hogy almapüré vagy répapüré megfogja a hasat, illetve rendbe teszi a dolgokat. Adtam neki, és nem tudom mitől, vagy a LactoBaby-től vagy az almától, de semmi baja!(lekopogom). Ha anyatejes lenne, nem hiszem hogy hozzátáplálnám. Sajnos, csak 2 hónapig volt tejem..

Visszatérve, almapüréből csak 3-4-5 kanállal eszik. Ilyen bébi kanállal etetem.

Nincs már hasmenése sem.

2014. jan. 18. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!