Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kenyeret adjak a...

Acse kérdése:

Milyen kenyeret adjak a gyerekemnek? 10 hós a gyerekem, a probléma, h folyton fenn akad a szájpadlásán a kenyér, kifli-vizes. Folyton a szájában kell piszkálnom, h lehalásszam.

Figyelt kérdés
2014. jan. 18. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Én nem adtam kenyeret csak 1,5 éves kora körül a gyerekeimnek. Annyi minden más van, ami tartalmaz szénhidrátot, adjál neki almareszeléket-babapiskotával, kiskanállal.Különben szerintem nagyon veszélyes is félrenyelheti, azt fuldokolhat is tőle.
2014. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell lepiszkálnod, majd ő lepiszkálja saját maga.
2014. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kenyérnek aa héját, vagy abonettet, abból van gluténmentest, vagy puffasztott rizst, kölesgolyót, gabonapépet gyümölccsel, inkább, mint babapiskótát vagycukros kekszet, süthetsz te is, az a legjobb, keress babakeksz receptet
2014. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10 hónaposnak nem kell még kenyér. Nagyon veszélyes!
2014. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Későn adtam neki kenyeret, mert nem volt "elegendő" foga. Még most is csak 8 foga van. Előszőr csak kenyérhéját, hogy rágcsálja kicsit. Egy éves kora után kezdtem neki adni. Pontosan nem tudom mikor. Inkább piritóst adok neki, mert az jobban szétmálik a szájában. Most 17 hónapos.
2014. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat....
2014. jan. 19. 10:05
 7/11 anonim ***** válasza:
A 17 hónapos lányunk nem tudja még megenni a kenyeret. Kicsit megrágja a héját, de szinte az egész ottmarad a tányérján az evés végére. A kiflit egy kicsit jobban eszi, de abból is csak pár falatot.
2014. jan. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Eleinte kölesgolyót vagy bulátát adtam babámnak. Ügyesen elszopogatta. Amikor a kölesgolyót láthatoan rágcsálta is (főként a metszőfogaival), apró kockára vágott kenyeret adtam neki, és vígan csipegette, eszegette. Házi sütésű ruganyos kenyeret. A kenyérhéjjal és kiflivel az a gondja az enyémnek h túl nagy darabokat tép le, és nehezebb azt rágni vagy szopogatni. Ráadásul tömi, de ezek a falatkák egxyenként adagolva bejöttek 10 hósomnak.
2014. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Gabi86 ***** válasza:
Én lányom màr 5hónaposan kenyeret,kiflit evett fog nélkül.A babák feltalálják magukat.Figyelni kell rájuk,nem stresszelni!
2014. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az öt hónaposnak meg pláne nem kell kenyér, kifli...


Szerintem még várj a kenyérrel!

2014. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!