Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig viszitek az orvoshoz a...

Mindig viszitek az orvoshoz a babátokat ha beteg?

Figyelt kérdés
Mi sokat vagyunk betegek és,én mindig viszem az orvoshoz a lányomat,nem túlzás ez? Óvodába jár, és sokszor hetente két hetente valamit összeszed ezért is kérdezem.Amúgy 3 éves.
2014. jan. 20. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vinném, ha ezeket látom rajta (nyilván az átlag gyerekbetegségekre gondolok):

- magas láz+köhögés

- 3 nap alatt nem szűnő hányás, hasmenés, ill. véres hasmenés

- nem csillapítható láz, aluszékonyság, bizonytalan járás



A férjem orvos, így mi még soha nem voltunk szinte gyerekorvosnál, ugyanakkor egy szimpla náthával semmi esetre sem fordulnék orvoshoz. De nektek szükséges az igazolás az ovihoz, vagy rosszul tudom...? Akkor így is-úgy is vinni kell.

2014. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszoló mindent leirt.
2014. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben van óvoda és jár, akkor igen. Mivel hogy beteg gyereket nem viszek közösségbe, hogy ne fertőzze a többit és ilyenkor az orvostól kell igazolás, hogy mehet a gyerek közösségbe.

De ha mondjuk őszi, téli szünet van, mint ahogy volt most is és egy szimpla vírusos fertőzés jött ki rajta, akkor már a 3 év alatt tudom, hogy ilyenkor tengervizes orrspray, Nasivin orrspray, Aerius szirup kell.

De ha komolyabb, tehát bakteriális fertőzésre utaló jelek vannak, mint színes (sárga-zöld) orrváladék, láz, akkor egyből orvos természetesen.

És nem túlzás, mert sosem tudni, hogy mikor milyen problémája van pontosan, amit orvos lát és tud megfelelő kezelést adni. Mert mondjuk egy erősebb torokgyulladásnál, még ha vírusos is, nem biztos, hogy elég a vény nélkül kapható fájdalomcsillapító, lehet hogy kell a vényre kapható gyulladáscsökkentő, pl. Cataflam.

2014. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt az óviba nem kell igazolás, hogy vihetem ismét.

Külföldön élünk.Most megint betegek vagyunk , köhög és láza is van.

2014. jan. 20. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!