Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislanyom 19 honapos, par...

Kislanyom 19 honapos, par napja nagyon elkezdett hisztizni. A boltban, az oviban, itthon. Sokszor nem is tudom mi baja van. Tudnatok tanacsokat adni hogy lehet ezt kezelni? Sokszor ugy erzem mar nem birok vele.

Figyelt kérdés
Ma 2 orat uvoltott mert nekialltam fozni.Eszrevettem h azt akarja h allandoan vele legyek,es jatszak.Dehat sajnos egyedul vagyok vele,es a teendoket is el kell latnom.Ilyenkor dobalozik,es ordit.

2014. jan. 23. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Fiam is mostanában kezdte el ezt a fajta hisztit. Ő 17 hónapos lesz. Szerintem szep. szorongás. Állandóan kézben akar lenni, ha egy mp-re leteszem már ordít, de szinte fulladásig. Igaz neki most jön 2 örlő meg 1 szemfoga is, gondolom az is közrejátszik, de ez más, nem a tipikus fogzásos-bújós hiszti. Ja, és csak együtt alszunk mostanában. Kezelni nem tudom, csak annyi, hogy félbehagyom amit csinálok, és csak ő van, vele foglalkozom. Legfeljebb nincs kiporszívózva, vagy elmosogatva, de neki most rám van szüksége, így a házimunka várhat. Ami halaszthatatlan (pl. főzés) megcsinálom míg alszik.
2014. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fogsz kapni sok tanácsot hiszti ügyben, hogy ne hagyd magad, ne szokja meg, hogy hisztivel bármit elér, tégy úgy, mintha észre sem vennéd stb.

Egyet gondolj végig. A fejlődésnek ebben a szakaszában a hiszti normális reakció a gyerekeknél. Valamit szeretne, de nem teljesülhet, verbálisan még nem tudja kifejezni magát, marad az érzelmi reakció, vagyis sírás, kiabálás, stb. Ha hisztizik, először is gondolj arra, hogy ez egy normális dolog, aztán arra, hogy neki, még nálad is rosszabb, hisz nézz rá, milyen állapotban van.

Néhány trükk: Nálunk a figyelemelterelés válik be legjobban. Én nem szoktam nekiállni, hogy megvárjam míg kitombolja magát, hanem már a hiszti kifejlődése előtt elterelem a figyelmét. Felkapom a boltban, mikor valami megvehetetlent szeretne, és miközben arrébbviszem , már lelkes hangnemben mutatók neki valami érdekeset.

Főzéskor pakolászhatja a műanyagtálakat, sőt van olyan tésztás zacskó is, ami az övé, rakosgatja egyik tálból a másikba a tésztákat.

2014. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, kislányom 18 hós, ha valamit a fejébe vesz, és nem az történik amit szeretne, akkor üvöltés van, nem is kicsi. Ez kori sajátosság, eltart egy ideig... és még ezután jön a dackorszak! :))) Baromi sok türelem kell, de néha nagyon nehéz... Ajánlom figyelmedbe, az eheti Nők Lapját, a 38.oldalon van egy írás a A lány címmel, nagyon jól szórakoztam mikor olvastam, kicsit jót tette a lelkemnek, hogy nemcsak nálunk van állandó hiszti.
2014. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, most a többi választ olvasva, kicsit pontosítanék a válaszomon. Szóval van az a hiszti, mikor el akar érni valamit, és őrjöng, toporzékol, mert nem adom oda neki a telefont, vagy nem pakolhat ki a kukából, stb., igen arra mi is az elterelést használjuk, de most nálunk az megy, hogy elém áll, kapaszkodik fel a combomon, közben mondja, hogy jössz, jössz, nem akar semmit, csak azt, hogy szeretgessem. Mit csináljak, adjak neki egy fakanalat, mikor ölelésre vágyik?! Kedves Kérdező! Nálatok hogy van, csak akaratoskodik, vagy "szeretethiánya" van?
2014. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eloszor is koszonom a sok valaszt.A boltban nem akart semmit csak elkezdett orditani.Az a "baj"h ha kimegyunk mindig kekszet akar,ha nem kap ordit.Sajna anyosek szoktattak ra.En meg probalok nem sokat adni neki.Es ekkor jon a hiszti.Itthon,pl ma nekialltam fozni es rakezdett.Neki is vannak muanyag talkai,sot kislabosa,meg krumplit is rak bele,de ez a figyelemeltereles csak kb.5 percig tartott.Egyedul vagyok vele szinte egesz nap,igy megesik h nem tudok mindig vele lenni.Szerintem is-is a valasz.Most kezdi talan azt h ragaszkodik hozzam jobban.
2014. jan. 23. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!