Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Depresszió lenne?

Depresszió lenne?

Figyelt kérdés

Kérlek Titeket, hogy ne ítéljetek el, de muszáj valakitől tanácsot kérnem!


A helyzet az, hogy Én alapjában véve is egy idegesebb típus vagyok. Na ne úgy képzeljétek, hogy egyfolytában meg mindenen felhúzom magam. Csak a tényleg komoly helyzetekben.

A kisfiam 1 éves múlt pár hónapja.

A Férjem dolgozik, jól élünk erre nincs panaszom. Minden nap itthon van délután, de vannak napok amikor dolgozik itthon is, akkor csak este jön be, 8 óra körül.


Imádom a Fiamat a legcsodálatosabb dolog ami történhetett velem/ velünk. Nagyon vártuk Őt, és egy igazi kis csoda, de ezt egy Anyának sem kell mondanom :)


A problémám: elég hirtelen haragú vagyok, és ha a Kisfiam elkezd hisztizni, vagy a semmiért sírni (el akar érni valamit) akkor nagyon könnyen felmegy bennem a pumpa. Soha nem ütöm meg, nagyon ritkán a kezére szoktam csapni ha olyan dolgot csinál ami veszélyes rá nézve. Inkább felemelem a hangom. Ami ugye ugyanolyan szar, mert a gyerek megíjed, és nem érti (hogyan is értené hiszen még pici) hogy mi a baj, mit nem szabad. És hiába vagyok ezekkel tisztában, akkor felmegy bennem a pumpa és ritka az az alkalom amikor úrrá tudok lenni magamon. Ezt azért ne úgy képzeljétek el hogy percekig üvöltözök mint a sakál....


Nem tudom mi lehet velem, mert amikor ilyen történik egyből rájövök hogy mekkora hülye voltam, és megvigasztalom a Kisfiam. Mindig megfogadom, hogy többet nem csinálok ilyet. De nem mindig sikerül.


Talán közrejátszik, hogy még nem aludt át egy éjjelt sem mióta megszületett, hozzászoktam, de teljesen nem tudom magam kipihenni. A főzés, háztartás stb. Emellett igyekszem sokat játszani és foglalkozni vele, minden nap kimegyünk levegőzni stb.


Szerintetek ez depresszió vagy mi lehet? Tudom, egyikünk sem szakértő, de pár jótanács jól jönne!


Köszönöm!


2014. jan. 24. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám van. Három gyerekem van, a legnagyobb is csak 4 éves, apa sokszor akkor ér haza, amikor már fekszenek le. Az egész napos hiszti engem is ki tud akasztani, előfordul, hogy annyira kiakadok, hogy rákiabálok, hogy "hagyd már abba!". Persze tudom, hogy ez nem jó megoldás. Én azt figyeltem meg, hogyha fáradtabb vagyok, akkor türelmetlenebb is, például hétfőn ritkán kiabálok, ellenben alig van olyan péntek, hogy egyszer sem üvöltök a gyerekkel. Meg az is segít, ha ebéd után sikerül őket egyszerre altatnom, és van egy órám. Neked is azt javaslom, hogyha napközben alszik a gyerek, az első fél-egy órában ne állj neki se mosogatni, se teregetni, hanem lazíts.
2014. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is idegesebb típus vagyok. Nekem az vált be ha hisztizik a fiam, 1,5 éves gyorsan kizökkentem valamivel a hisztiből. Pl. felveszek egy játékot elkezdek játszani vele, és akkor jön oda hozzám rögtön a játékért, már el is felejti a hiszti okát. Vegyél mély levegőt, ne kiabálj a kicsire mert valóban nem érti még.. Tapasztald ki mi válik be. Nem depresszió ez, ilyen tipus vagy.
2014. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem depresszió hanem ilyen fajta vagy!

Én is ilyen vagyok csak az én nagyobbik fiam 3,5 éves a kicsi meg 1 éves tehát volt időm ezeket a dolgoat kitapasztalni!

Egy dolgot tudok mondani:ÖNKONTROLL!!

ha már te fejben lerendezed hogy ez a viselkedés nem jó akkor az már egy lépés,azon kívül napjába többször is jusson eszedbe "hogyha a fiam valami rosszat csinál vagy hisztizik nem idegesítem fel magam hanem szép szóval türelmesen kezelem"És akkor már te is úgy állsz hozzá és hid el lehet ezt kontrolálni!

Nekem már egyre jobban megy pedig hidd el két kicsivel tényleg nagyon ki van élezve a dolog!

Én még azt is mindíg mondogatom magamban hogy nem akarom hogy olyan anyukájuk legyen aki állandóan kiabál,hogy majd mikor nagyobban arra emlékezzenek vissza hogy Anya állandóan kiabált felemelte a hangját stb!Sajnos az én anyám is ilyen volt úgyhogy hidd el tudom milyen érzés és én ezt nem akarom a gyeekeimnek!

Ja és szedj Magne B6-ot és igenis keress magadnak legalább heti 1-2 óra saját hobbit(bármi akár lehet sportolás vagy csak vásárolgatni nézelődni barátnőzni vagy keresztszemezni,hímezni bármi amikor csak te vagy és senki más,én spinningelek heti 2x 1 órát)

Ez a kettő csodákra képes.

2014. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyi biztos hogy ennek köze nincs a depresszióhoz.

Most kezd a fiad egy ilyen korszakba érni ez olyan 2-2,5 éves korig el fog tartani.

Egyébként azt jó tudni, hogy soha nem a "semmiért" sírnak, valami okuk van, csak számunkra az nem racionális. Ha meg nagyon belehergelik magukat, akkor nem az "eredeti ok" miatt sírnak már, hanem mert belegabalyodtak és nem tudnak leállni.

Segíteni kell nekik.

Én meg szoktam vigasztalni őket, aztán elmagyarázom hogy ezt vagy azt nem lehet, és ajánlok kompromisszumot, amennyiben lehetséges.

Néha az is elég, hogy megvárom, míg kidühösködi magát.

MIkor milyen a szituáció.


A cérna meg naná hogy elszakad, nálam három kis gyerekkel néha napjában többször is. HÁt ez van. Ha kell, mindig bocsánatot kérek tőlük, tudják, hogy anya sem tökéletes, vannak érzelmei. :)

2014. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm Csajok a tanácsokat és a megértést!

A Magne B6-ot kipróbálom! Hallottam már sokaktól. Kicsit megíjedtem, hogy ez depresszió, és azért kezelem rosszul a Fiam megnyilvánulásait!

2014. jan. 24. 21:16
 6/7 anonim válasza:
azért az sem mehet így tovább, hogy egy éve nem tudtál átaludni egy éjszakát sem. az első gyereknél az ember még nem rutinos, de a másodikat, harmadikat jó lenne majd a kezdet kezdetétől arra szoktatnod, hogy éjjel nincs evés. különben teljesen kimerülnek a tartalékaid. nálunk nagyon ritkán volt hiszti, (csak boltban). ha nem volt energiám figyelmet adni, magamhoz öleltem, és mellettem játszhatott egy órát. ezt nagyon szerette, hozzám bújni csak úgy.
2014. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ugye ez az éjjeli evés dolog elég megosztó téma az Anyukák körében.

A Fiam 10 hónapos koráig anyatejes volt, amikor úgy döntöttem elég. Mindent evett már, és gyakorlatilag alig jött belőle valami, csak cumizott. Az éjjeli evést már hamarabb elhagytuk! Sikeresen 1 hét alatt leszokott róla.


Azóta ha felkel éjjel nem eszik, csak iszik általában. Elég száraz a levegő nálunk, a párásító is megy egész éjjel!

Most pl. jön a szemfoga ezért kel fel újra éjjelente 3-4 alkalommal. Elötte a "szuper" éjszaka úgy nézett ki, hogy este 8-tól hajnali 5-ig nem kelt fel, akkor ivott és aludt még 8- fél 9-ig.

2014. jan. 25. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!