Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek sargult be az újszülöttje?

Kinek sargult be az újszülöttje?

Figyelt kérdés
4 napos a babám és ma kétszer hat órára kékfény alá került. Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ez tényleg hasznal-e és hány plusz napot kell benmaradni a kórházban? Még gyerekorvossal nem tudtam beszélni.
2014. jan. 24. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itthonról került vissza a kórházba, az 9 nap volt. Mondjuk nálunk gond volt a szoptatással.

A kékfény bontja amit kell (bilirubin, ha jól emlékszem) és a folyadék segít kiürülni. Fiamnak infúzió is kellett.

2014. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az a legjobb. Ha a súlya szépen gyarapszik 1-2nap nem több.
2014. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem besárgult negyedik napra, de hazaengedtek hál istennnn... én bent nem maradtam volna, otthon akartam lenni, hogy nyugodtan, meghitten tudjam szoptatni a kisbabámat.

amúgy elég lassan indult be a tejem + a kisfiam picike volt, 2,6 kiló, meg biztos ilyen típus volt, hogy besárgult... 2 hetes korában jött le róla, még a szeme fehérje is sárga volt és olyan aluszékony volt.


ha az orvosok javasolják, akkor maradj bent, de ha csak aggódsz, azért maradnál, akkor ne tedd, ha sokat cicizteted, és figyeled a babót, 3 óránként cicizteted, akkor nem lehet baj, szépen elmúlik a kínaiság :)

2014. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
36 hétre született, de 3.5 kg az induló súlya. A szopizással nekem is bajok cannak. Ödémás lett a cicim, befelé fordult a bimbó, ezért tegnap alig evett. Ma reggel sikerült ennie, kapott tejet délután meg este kétszer szopizott eddig, de adtam le neki még éjszakára is tejet, mert még benn fekszik a fény alatt. Remélem ennyi elég lesz. Holnap mennénk haza eredetileg.
2014. jan. 24. 22:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is besárgult, 1 nappal maradtunk tovább. Nálunk is kb ennyi időt volt a kékfény alatt. Mikor kiengedtek, pont határérték volt, de aztán szép lassan elmúlt. Hetek alatt. Utána már nem volt semmi gond.
2014. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld szoptatni! Annál hamarabb javul, minél gyorsabban nyeri vissza a születési súlyát. Az én fiam pont a határán volt a sárgulásnak, és egyszerre 2 mellszívóra voltam rácsatlakozva, hogy több tej termelődjön. Amúgy hazaengedtek, de még egy súlymérésre másnap be kellett mennünk. (Nem itthon volt.)
2014. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most is igyekeztem szívni, de alig jött valami.Utánakérdeztem és állítólag nem vészes a sárgaság, ezért ha elegendő lesz ez a 12 óra, hazaengednek. Köszi!
2014. jan. 24. 22:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a vércsoport különbözőség miatt alakult ki a hosszan tartó sárgaság a kisfiamnál. Már második nap volt tejem, szoptattam. Azt mondta az orvosunk, hogy ez egy ördögi kör, mert sok folyadék kell neki, de pont a tejem miatt fog lassan múlni a sárgaság... 4. nap sárgult be, 7. nap jöhettünk haza és már majdnem 2 hónapos volt, mire teljesen elmúlt nála. Szerencsére nem volt aluszékony és 3 nap múlva 10 grammal több volt, mint a születési súlya :)
2014. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem mind a ket gyerekem besargult,mind a ketto kerult kicsit kek feny ala. De idoben hazaengedtek. A masodikat kertek, hogy ket nap mulva vigyem vissza kontrollra,de ennyi volt.
2014. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is besárgult így 5 napot töltöttünk a kórházban. Sajnos nem nagyon indult be a tejem sem pedig ilyenkor a sok folyadék kell, annál hamarabb megy le róluk a sárgaság. Aluszékony volt még itthon is a besárgult babát soha nem szabad 3 óránál többet hagyni aludni!!Hiába mondta a család örüljek hogy alszik..Csipkedni kell, sőt mi hideg vízzel törölgettük az arcát annyira mélyen aludt..végül tápszeres lett mert lehet az idegességtől is de nem lett több tejem a babám pedig csak fogyott. Aztán elteltek az első rémisztő hetek és nyugodt, kiegyensúlyozott, jó evő és alvó babában gyönyörködhettünk. Most várjuk a tesót és nem lesz lelkiismeret furdalásom ha a tápszerhez kell nyúlni!!Kicsit hosszú lettem, de hátha segít valakinek.
2014. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!