Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy 4 hós babának valószínű...

Ha egy 4 hós babának valószínű, hogy megfázás miatt hasmenése van akkor mit ad rá a doki?

Figyelt kérdés
Nincs láza semmi csak a másik gyermek vírusos megfázáson esik át. Azért gondoltam, hogy nála is ez lehet. Nem hiszem, hogy most bemegyek vele az ügyeletre mert semmi más nincs. De mi a határ egy hasmenésnél? 1-2 nap? Vagy mit lehet csinálni??? Még csak tápszert eszik semmi mást. Abból is a sensitive-t.
2014. jan. 25. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Neten a kiszáradásra, csecsemő hasmenésre keress rá.

Folyadékot itass vele. Nekem 3 honapos babanal enyhe kamillateát kellett itatgatnom, (pici cukor, só). Plusz a tapszert (anyatejet) kapta. De nagyon figyelj, mert akár van ügyelet akár nincs, pici baba gyorsan kiszáradhat hasmenéstől es akkor orvost kell mindenkepp hivni (mentoket..tavolabbi ugyeletet, mert olyankor infuziot fognak adni.)

2014. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pár napja már fájdogált a hasa és mondtam is a dokinak akihez a nagyobbat vittem megfázás miatt, hogy ilyen tünetek vannak a kicsinél és mi lehet a baj. Még konkrétan nem tudott rá válaszolni. Úgy volt, hogy két hét múlva megyünk úgyis vizsgálatra és ott majd megnézi. De ma már a széklete folyékonyabb kicsit "taknyos" és vizes volt. Mondták, hogy fogzáskor is hígabb a széklete és nagyon nyáladzik. Viszont az állítólag nem híg. Olyan rossz, hogy nem tudom mit tegyek. Van itthon minden. cebion csepp, germicid kúp, orcsepp, stb. De fogalmam sincs, hogy hasmenésre ennyi idős babánál mit lehet adni.
2014. jan. 25. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a normaflore adható neki ilyenkor! Jobbulást kívánok!
2014. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak probiotikumok, amik már ilyen kisbabának is adhatók. Ha vírus akkor semmi hasfogót ne adj neki, mert akkor nem ürül ki a vírus a széklettel. Szerintem megfázástól nem lehet.
2014. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

megfázástól nem lesz hasmenése és nem is fertőző.

gondolom a vásik gyerek nem megfázott hanem vírusos betegsége van, ilyenkor az a jó ha minél előbb kiürül a vírus a szervezetből, tehát nem szabad megfogni a hasmenést, mert elhúzódik a betegség.


nagyon sokat kell etetni és ilyenkor nem csak tápszert, hanem vizet vagy teát is kell adni. egyébként a legjobb lenne a szőlőlé, gondold át, hogy bevezeted-e neki. a heim pál kórház honlapján olvastam, hogy hányós-fosós gyereknek szőlőlevet kell adni minden mennyiségben, enyémnél bevált!


viszont nagyon fontos a só pótlása, tehát adjál neki a tápszer mellé folyadékot és tegyél bele mindig egy icipici sót!

ha fehér a nyelve, esik be a szeme, száraz a bőre, aluszékony akkor azonnal kórház mert nagyon könnyen kiszáradnak!

2014. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megfázástól nincs hasmenés.

Protexint kell nemi adni, ez probiotikum, és szmekta.

Picibabánál 1 nap hasmenés után orvoshoz kell menni, mert nagyon könnyen kiszáradnak!

2014. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hm. megijedtem, hogy baj lehet és felhívtam az ügyeletet. Mondták, hogy evés előtt adjak egy kanálnyi főzött pépesített répát és igyon folyadékot. Ha holnapig nem lesz változás akkor vigyem be. A férjem már paranoiásnak hív miatta de akkor is beviszem. Legalább ránéznek. Én nem vagyok orvos és azt sem szeretem ha szenved. Olvastam, és írtátok is, hogy kicsi babáknál veszélyes. Kérdeztem, hogy vigyek-e be esetleg pelenkát hogy megnézze a székletét és azt mondták, hogy igen mert akkor jobban látja, hogy mi a helyzet. Néha tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek. A párom szerint túlreagálom a dolgokat és nem kellene mindent a neten végigböngésznem de ha nem teszem akkor meg sok mindent nem tudnék. Lehet, hogy simán átvészelné a hasmenést minden nélkül de mi van ha baj van és később rosszabb lesz? Azért köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 25. 20:44
 8/8 A kérdező kommentje:
Írtátok a sót. Gyorsan bementem a teáért és tettem bele egy nagyon picit :) Köszönök minden tanácsot. Hiába van már egy gyermekem olyan mintha mindent előröl kezdenék. Furcsa..
2014. jan. 25. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!