Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jussak közös nevezőre a...

Hogy jussak közös nevezőre a férjemmel? Nálatok hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Kisfiúnk 3 éves lesz márciusban, mellette van még 1 pici, aki 15 hónapos. A nagyobbik éppen a dackorszak közepén van, elég nehéz vele, sok figyelmet és törődést igényel, de közben a kicsi is rengeteg időmet elveszi. A férjem mindenben segít, amiben csak tud, a háztartásban is, a gyerekek körül is, szeretjük is egymást nagyon, csak a nagyobbikkal való "bánásmód" kapcsán ugrunk mindig egymásnak. Neki nincs hozzá annyi türelme, indulatosabban reagál a fiúnk cselekedeteire (nem üti meg soha, csak türelmetlenebb). Hamarabb kiabál, nem tud rá észérvekkel hatni, inkább erőből próbálja meg megoldani a helyzeteket (pl. ha ezt nem eszed meg, akkor nincs mese. Ha nem pakolsz össze, akkor nem kapsz túrórudit. stb.) Tudom, hogy kell a büntetés, de talán nem minden apróságért. Szóval én ilyenkor nem tudom magamban tartani a véleményemet, mindig szóvá teszem, hogy többet kellene dícsérni a gyereket, kevesebbet szidni stb., ebből persze mindig az lesz, hogy a férjem kiakad, hogy amit ő csinál, az sosem jó. Emiatt már nagyon feszült közöttünk a viszony, amit biztosan a gyerekek is éreznek. Próbálunk közös elveket megfogalmazni, de a különböző vérmérsékletünkből adódóan zsigerből máshogy reagálunk egyes szituációkra. (és hát ha az ember benne van egy hisztis, nyűgös helyzetben, akkor nehéz úgy reagálni, ahogy az okos könyvekben le van írva...) Nálatok hogy van ez? Hogy oldjátok meg a nézeteltéréseket.
2014. jan. 26. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló a szitu...férjem sokszor elég türelmetlen a gyerekekkel,hamarabb rájuk kiabál,mondjuk ő is sokszor fáradt,kevés a türelme.Csak mondjuk köztünk nem okoz ez akkora feszültséget...valahogy mindig megbeszéljük,és végül férjem belátja,hogy türelmesebbnek kéne lennie,de nem igazán jön össze.Amúgy meg én sokszor nem is bánom,hogy nála "rövidebb a póráz" mert velem sokszor a végletekig kihúzzák a határt,az apjuk szavára kicsit visszavesznek.

Amúgy szerintem tök normális ami nálatok van,nem is lehet "nagykönyvből" nevelni,zsigerből mindenkinek az jön amit ő is kapott,szóval egyértelmű,hogy máshogy neveltek.

Ha ekkora feszültség ez köztetek,akkor üljetek le,beszéljétek át,de találjatok valami olyan közös nevezőt amibe ő is enged és te is.Mert az se jó,ha te rá akarod erőltetni a véleményed,a nevelési stílusod.

A bünti meg külön jót tesz egy dacos 3 évesnek.Az enyém is ennyi idős,azért írom:)

2014. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
4,5, 2,5 és 1 évesek a gyerekek. A két nagyobbnál szoktak lenni nézeteltérések. Arra figyelünk, hogy a gyerekek előtt ne fogalmazzunk meg kritikát egymással szemben a gyerekneveléssel kapcsolatban. Mi akkor szoktunk ilyesmiről beszélni, amikor a gyerekek nincsenek ott, vagy már alszanak. Meghallgatjuk egymást, elgondolkodunk a másik véleményén, és ha egyetértünk, megpróbáljuk azt a későbbiekben betartani. Így is előfordul, hogy valamiben nem értünk egyet, de szerintem ez nem baj, hogy az egyik szülő szigorúbb mint a másik, vagy akár türelmetlenebb, hiszen nem vagyunk egyformák, és a gyerekek így is tudnak kötődni mindkét szülőhöz.
2014. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugye ezt nem a gyerekek előtt teszed szóvá?
2014. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!