Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó ez az elképzelés!?

Szerintetek jó ez az elképzelés!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan ki kell az új jövevény igényeihez alakítanunk a hálószobát! Azt biztosan tudom, hogy még pici,2-3 hónapos, szeretném ha velünk aludna egy szobában, aztán idővel a nappaliba átmennénk apával. Én szeretném, ha a baba az ágyunk mellett de mindenképp kiságyban aludna a kezdeti időszakban is, így rá tudnék nézni éjszaka is, megnyugtatna. Akinek hasonló elképzelése volt, az megtudta ezt így valósítani? Köszönöm a tapasztalatokat!
2014. jan. 27. 11:02
 1/5 Esztu81 válasza:
Mi úgy indultunk neki, hogy külön szoba már az elejétől bébiőrrel... hát nem jó! :). Jobb a Te ötleted, egy szobában a picivel, mert az első hetekben, amikor fel kell kelni hozzá, sokkal kényelmesebb. Sőt! Javaslom - bár nem tudom,mekkora a szobátok, hol lesz a ti és hol a pici ágya - hogy a tiétekhez közel tegyétek a gyerekágyat.Éjszaka kényelmesebb, ha csak kikelsz az ágyból, és már ott is vagy a gyermeked mellett, mintha át kellene szaladnod az egész szobán (én az első héten ebbe a hibába estem, mert elég nagy 20nmes a szoba) Én kb 6-szor rendeztem át a hálót a baba megszületése után, mire minden kézre esett (értsd:pelenkázó, babágy, fürdetőállvány, a mi ágyunk).
2014. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így jó lesz.Mi is így csináltuk! próbáld meg mindenképpen, hogy nem szoktatod magatok közé, mert utána nehéz leszoktatni róla...A lányom három éves múlt, éjjel felkel és egyedül átjön hozzánk:-) Gratulálok a babához.
2014. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Babafüggő. Az elképzelés az egy dolog, a valóság meg egy másik. Mi is külön szoba, bébiőr elképzeléssel indultunk és nálunk be is vált, a fiam 20 hónapos lesz és nem is tud, csak egyedül aludni, velünk egyáltalán nem. Van olyan baba, aki szeret a szülőkkel aludni, van akit zavar az együttlét. Az elképzelésetekkel nincs gond, de majd a babátok eldönti, jó-e így neki.
2014. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mind hasznos volt.

Azt nem tudom elképzelni, hogy mellénk szokjon, én félnék hogy ráfekszünk, a férjem is, mindenki csak feszült lenne. Igen úgy gondoltam, hogy az ágyunk mellett lenne!

A különszobától irtózom így az elején még nagyon pici, mert nem lennék nyugodt, ráadásul átbotorkálni többször éjszaka a lakáson...felesleges macera.

Remélem a babának is hasonló lesz az elképzelése :) Köszönöm a gratulációt, már nagyon vártuk, 2 évet!

2014. jan. 27. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:

A mi kislányunk nem aludt jól, ha velünk volt egy szobában. Szóval voltak elképzeléseink, de nagyon hamar belakta a saját szobáját. 4 hetesen ott már átaludta az éjjeleket.


Aztán 21 hónaposan gondolt egyet (soha nem altattuk, mindig, icipiciként is önállóan aludt el, és 2 hetet leszámítva, amiből 5 nap a szülés utáni kórház volt, kizárólag a saját szobájában aludt), valamitől megijedt, és azóta csak nálunk alszik, kb. 3 hete. Én azt gondolom, hogy a prekoncepciók arra jók, hogy a kicsik megdöntsék őket. :) Mi most majd igyekszünk visszaszoktatni, de ha nem megy 2-3 hónap alatt, akkor nem erőltetem. Én nagy családban nőttem fel, mindegyikünk elég változatos helyeken aludt 3-4 éves koráig utána meg rendeződött.



A lényeg: szerintem akkor döntsetek, ha már látjátok, hogy ki ő, és mit szeret. Nekünk ez vált be. :)

2014. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!