Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, szerintetek? Egy...

Anyukák, szerintetek? Egy kérdés a mesékről, ami nem magyar nyelven van!

Figyelt kérdés

Reggel hatalmas vita kerekedett ebből itthon,imádja 17 hó-s kisfiam a Baby Tv-t,ami angolul beszélő.1 hónapja megszűnt a csatorna,néha youtube-on nézzük, egyszerű,színes meséket. Ezeket 5 ,7 percenként indítom újra.Találtam egy műsorból felvett 59 perces részt, igaz portugál,de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget,keveset beszélnek,sok a zene-ének, ritkán nézzük,talán 1 x a héten, kis ideig figyeli a baba,közben elfutkos, szaladgál.... Férjem teljesen kiakadt, ez nem jó hatású a gyerekre, most tanul beszélni...tegyem el innen azonnal,vagy keressek angol meséket. Én nem gondolnám bezavar...ha nyaralunk pl. olaszba,ott olasz nyelvet hall, olasz mesét lát. Ha Horváto.ba,akkor azoknak a nyelvüket. Párom szerint ő sosem fog portugálul tanulni, angol hasznosabb,és ne is tömjem ezzel fölöslegesen. Hát most kíváncsi volnék, spontán,egyszerű anyukák véleményére,valóban rosszat teszek ? Én csak a mese örömét néztem, meg ösztönből a megérzéseim szerint úgy látom, bárhol jártam a nagyobb gyerekeimmel, őket bizony nem zavarta a nyelv...jól elhomokoztak bárkivel.

Köszi ha írtok!!!!!!!!!



2014. jan. 27. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a nyelvi részhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy a férjem angolul beszél a 2,5 éves lányunkhoz én pedig németül és magyarul.

Alap a magyar természetesen, de ha úgy adódik, akkor kitudja magát fejezni a rokonoknak angolul és németül is magát.

Persze, nem mondatokra kell gondolni és esti meseolvasásra, hanem pl 2-3 szavas "mondatokra".

Az összefüggő normális mondatos beszéd magyarul megy.


Egyébként a szókincse magyarul nagyobb, de angolul és németül jobban lehet érteni, amit mond.


Ilyenkor még nagyon fogékonyak a gyerekek.

2014. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi amit írtál! Igen, elhiszem,a környezetemben hallok hasonlókat.Mi csak magyarul beszélünk hozzájuk , nem járok a picivel Helen Doronba,nem viszem okosbabára..csak spontán éljük a napjainkat.Azért nem értem a férjem,mert az,hogy 6-7 évesen MAJD mit fog tanulni,az a jövő zenéje. Most meg milyen nyelven szól a mese, tökmindegy! (szerintem)
2014. jan. 27. 11:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nem lesz belőle, fiam is a Baby TV-t nézte ebben a korban, nem zavarta össze pedig 4 évesen 2 nyelvet beszél (nem az angolt). Viszont ha pl Dórát néz, vagy valami más angolul tanító mesét, azt nagyon szép kiejtéssel utánozza. Ennyi előnyét láttam, hátránya nem volt.

Egyébként már kb 3 éves kora óta válogat magának YouTubeon meséket, jön néha orosz, japán, spanyol, stb. nem zavarja, mi pedig nem szólunk bele. Semmi baja tőle.

2014. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 eves a fiam. Sajnos o is koran kezdett baby tevezni. Youtube-on is szokott nezni a tableten. Van olyan dal, amit imad, de csak lengyelul. :D mindenfele nyelven nez meset youtube-on kb. 2 eves kora ota. Nekem ezzel semmi bajom.

Egyebkent ketnyelvu gyerek, es a ket nyelvet regota meg tudja kulonboztetni. Igy gondolom, azt is erzi, ha olasz a mese, hogy az egy masik, harmadik nyelv.


A szomszed kislany nemet es csak nemetul meg kicsit angolul beszel. Siman vegignezte a Shreket magyarul. :)

Nem ertem, miert baj ez a ferjednek.

2014. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi aki írt !! "Zene füleimnek" ,hogy ti is hasonlóan látjátok.(Már néha kezdek elbizonytalanodni, tényleg nem jól látom a helyzetet...)de más is ezt gondolja,hogy nincs ennek nagy jelentősége,hogy milyen nyelven szól a mese !!!!

..mert sosem fogja tanulni, az angol hasznosabb...bla..bla..de ebben a korban ezt még nem tudni előre: MIT FOG TANULNI később!!!

2014. jan. 27. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Láttam már olyan gyerekeket, akiknek az anyukája osztrák, az apukája olasz, egymással angolul beszélgettek, és Magyarországon laktak. A gyerekek (mind a négy) spontán megtanultak németül, olaszul, angolul és magyarul folyékonyan.


Üzenem Apukának, hogy a gyerek annyi nyelven tanul meg, ahány nyelven csak akar. És ő meg inkább örüljön neki.


Én például bezzeg sajnálom, hogy nem tanultam meg több idegen nyelven gyerekkoromban, most már késő.

2014. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát szívem szerint megmutatnám apjuknak amiket írtok..de nem merem! Ez amit kapok pozitív válaszként, az ismét engem erősít ...talán tényleg "túllihegi" a dolgokat !!! KÖSZÖNÖM SZÉPEN AKI PÁR MONDATBAN IDŐT SZÁNT KÉRDÉSEMRE!!!
2014. jan. 27. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem gyerekfüggő is lehet, férjem külföldön nőtt fel, 0-3 éves korában 3 nyelvet hallott folyamatosan és 3 évesen vitték el orvoshoz, mert nem akart megszólalni. Kiderült, hogy ő nem tudott különbséget tenni, mikor melyik nyelvet és mire kellene használnia, ezért szorongós lett. Onnantól kezdve csak magyarul beszéltek hozzá és néhány hónap múlva folyékonyan elkezdett beszélni, aztán megtanulta a többi nyelvet is.

Egyébként azóta már beszél 4 nyelven, tudós és egyetemi tanár :)

2014. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elhiszem kedves utolsó, ilyen is lehet.Gratula neki, igencsak jól sikeredett a végére a magyar terápia!! :-)

A férjem is ezen aggodalmaskodik, mert most tanul beszélni a baba, össze fog zavarodni a portugál nyelvtől.

Ő egy vidám, kiegyensúlyozott, mosolygyáros baba, aki reggeltől estig karattyol. Csak ámulok,mikor hallom, milyen ütemben fejlődik.

Én úgy vagyok vele, nézi a meséket mértékkel, ezt a portugál is alkalmanként. Nem rendszeresen. 1-2 hetente ha eszembe jut 12-20 percig. Most ezért ne nézze? A legnagyobb részben ének, zene megy, la-la..piros labda pattog ,semmi komoly..szóval ezért sérül a gyerek?! Kételkedek...ezért is örülök most többen írtak, van véleménye az embereknek..talán nem hibázok AKKORÁT! :-D

2014. jan. 27. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!