Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néha úgy érzem, megőrülök és...

Néha úgy érzem, megőrülök és még csak 3 hónapos, mi lesz így?

Figyelt kérdés
Nagyon türelmetlen és fáradt vagyok, igyekszem ezt nem éreztetni vele, de kezd elegem lenni. Régóta várt baba, éjjel max. 2x kel fel, nincs vele különösebb baj, de napközben alig alszik. Vagy cicin lóg, vagy nyűgösködik, fáj néha a hasa is, képtelenség napközben elaltatni, ha mégis sikerül max. 1-1.5 órát alszik. Annyira kikészültem ma, hogy semmi mással nem tudtam foglalkozni, hogy a fejem tudnám verni a falba! Milyen anya lesz így belőlem? Csalódtam magamban.
2014. jan. 27. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Hogy telik egy napotok? Hasfájásra kap valamit? Foga nem jön?
2014. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, jó lesz az, de van egy rossz hírem,még csak az elején vagy. Jön majd a fogzás, a járkálás és hasonló dolgok.

Én Egy héten minimum egyszer kisírom magam és aztán jobb. Én egyedül vagyok, férjem külföldön dolgozik. Nagyszülők 1 héten egyszer ha felnéznek.

2014. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Reggel 6kor kelek, apa megy dolgozni. Szopi, altatás, altatás, altatás, néha alszik 1.5 órát, néha nem, és innentől kezdve ez van. Ha nem alszik, játszunk, hason is van, háton is, forog is, néha érdekli a játék, néha nem. Kb. 2 óránként cicit kér, büfiztetek, pelusozom, bealszik 20 -30 percre, vagy nem, és így tovább. Nem tartom sokat kézben, el van az ágyban is, hordozóban is, de ébren, és ha nem vagyok a látóterében, kiborul. Néha csak úgy is. A pocakjára Biogaia cseppeket kaptunk a dokitól. Javul, szerintem. Délután ebéd után sétálunk, de ma annyira hideg volt, hogy nem mentünk ki. Apa csak este jön, későn. Egyedül vagyunk egész nap, kettesben. Foga? 3 hónaposan? Azt hittem, az csak később jön. Nem tudom, nem nyálzik, de az öklét gyakran rágja.
2014. jan. 27. 17:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Majd megszokod idővel.
2014. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Majd belejössz, ilyen ez, meg még lesz ilyenebb is:)
2014. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elfogadni, hogy most az elsődleges feladatod, hogy a gyereket ellásd. (Ez idővel egyre könnyebb lesz). Próbálj meg a házimunkából minél több feladatot leépíteni/egyszerűsíteni. Például vasald csak azt, amit nagyon muszáj, vagy nagyon egyszerű ételeket főzz. Szerintem az is jót tenne, ha tudnátok közösségbe járni, nézz körül a környékeden, biztos van baba-mama klub, Ringató, baba-mama torna, jóga, stb. Ilyen helyeken az anyuka is ki tud kapcsolódni, meg a gyerek is jól érzi magát.
2014. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Helló! Mintha az én napomat írtad volna le. :)) Igaz, az enyém 6 hónapos, de ma kb. semmi nem volt jó a kisasszonynak. Álmos, de képtelen volt elaudni nappal, 6-kor meg már extra nyűgös volt, úgyhogy előre hoztam a fürdetést és most altatom. Remélem holnap picit könnyebb lesz. Gyanakszom én is a fogára vagy nemrég elkezdtük kóstoltatást, lehet az zavart be.
2014. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én pont 3 hónapos korában kezdtem kicsit összeszedni magam, szóval amiket írni fogok inkább kisebb babára igaz, de talán találsz benne hasznosat.


Szóval én addig voltam kiborulva amíg meg akartam felelni a saját elvárásaimnak, rendszert akartam, meg hasonlók és egyszer csak fogtam magam, úgy döntöttem feladom: amikor tudtam pihentem, berendezkedtem arra, hogy ha cicit kér, akkor legyen a közelben könyv, szoptatós tea, távirányító, okostelefon és hagytam had lógjon rajtam, közben meg pihiztem, olvastam, iszogattam, tévét néztem (hang nélkül), ő meg néha órákat aludt rajtam...


A kaját rendeltem, megtanultam fekve szoptatni, néha úgyis elaludtunk együtt (én csak félálomban)... a házimunkát meg úgy csináltam, hogy közben próbáltam szórakoztatni.


Eleinte nagyon féltem, hogy elrontom, sose lesz vége, stb. de aztán olyan 4 hónapos kora körül ahogy elkezdett nyitni a világ felé, szép lassan minden rendbe jött.


Nyugi, jobb lesz! :)

2014. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hiszem nekem is fel kell adnom a maximalizmusomat :( mert egyszerűen nem fér bele.
2014. jan. 27. 20:41
 10/13 anonim ***** válasza:

óóóó, ezt én is pont így gondoltam ahogy te!

Mondjuk nálunk olyan 8 hetesen kezdett javulni a helyzet. De addig... hát nem csinálnám újra az első pár hetet az biztos!

Szóval nyugi! ha javulni nem is fog a helyzet, meg fogod szokni.

Pici fiam fél éves múlt és kezd egyre többször ébredni éjjel (talán a foga, talán a mozgásfejlődés)... de valahogy már ez sem zavar. Hozzászoktam ehhez is, pedig az elején emlékszem mennyire utáltam, szinte féltem az éjszakától, mert nagyon, de nagyon egyedül éreztem magam olyankor.

A lényeg, hogy fel a fejjel, próbáld meg kicsit lazábban felfogni az egészet! :)

2014. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!