Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy nappal ennyire...

Normális, hogy nappal ennyire keveset alszik a lányom?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, van-e más anyuka is itt, akinek szintén hasonló alvásigényű gyereke van.

Este alszik 11 órát, ez rendben van, ám a nappali alvása rettentő kevés már kiskorától.


Most lesz 14 hónapos és 1 órától többet szinte sosem alszik (már csak 1 nappali alvása van pár hete).

Ma is, tegnap is 35 percet aludt, azóta is pörög, kipihent, pedig ma még a hóban is szaladgált, azt hittem, ettől majd jól kifárad.

Ha nem látom nyűgösnek, fáradtnak, akkor ne aggódjak, csak könyveljem el, hogy sajnos kevesebb a szabadidőm, mint a szerencsés, jó alvó gyerekek anyukájának? :)


2014. jan. 28. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
vannak babák akiknek elég ennyi. ha nem fáarddt akkor nem kell eröltetni, egyébként én 1 éves koromtól nem aludtam egyáltalán nappal és éjszaka is sokat voltam fent. Messze nem volt meg a napi ajánlott óra, mégis felnöttem és semmi következménye nem volt és most napi 8-9 órát alszok.
2014. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az én lányom is ilyen, 15 hónapos. Éjszaka kb. 9 órát alszik, napközben kb. 1-et, de néhány napja már nem is hajlandó aludni napközben
2014. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom amikor már csak kétszer aludt, napi 2x fél órát aludt, utána, 10 hónapos korától, mikortól csak egyszer alszik, átállt a napi max 1 órára. Ez van amikor csak 40-50 perc, nagy ritkán, 1,5 óra, de akkor is felébred 40-50 perc után, csak ha melléfekszem, néha visszaalszik még...

Márciusban lesz 2 éves, azóta is így van...

Szerintem ezzel semmi gond nincs. A szomszéd egy éves kisfiú is nagyjából ennyit alszik egyébként.

2014. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint csak simán megszívtam, hogy a lányom nem hétalvó :))
2014. jan. 28. 18:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod, a te babád kis alvásigényű.

Enyém is mindig nagyon keveset aludt, most 2 éves és már csak minden 2. nap alszik délután...

2014. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem vagy egyedül :) kislányom 9hónapos 1alvása van napközben az is néha eléri az 1órát de általában 30percet alszik mint ma is. volt mikor 15perc után fel kelt és egyáltalán nem volt nyűgös.
2014. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül! Az én lányom sosem volt nagy alvó. Mindig csak félórákat aludt napközben. Most lesz 11 hónapos és egyszer alszik talán ha 3/4 órát egyhuzamban és ennyi. Bele kell törődnünk.
2014. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos kora óta alszik csak egyszer nappal és az általában egy óra, ritkán másfél. Mindemellett éjjel még vagy 4-6 x kel szopizni. Most 15 hónapos.
2014. febr. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!