Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás bőrű babák anyukái...

Ekcémás bőrű babák anyukái segítség, tanács kellene!? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kislányom 19 hónapos kb. 2 hónapja a bal mellkasánál vettem észre egy foltot, ami olyan, mintha libabőrözne, de nem piros stb.

Elvittem bőrgyógyászhoz, aki Fenistil cseppet írt, nem adtam be neki. A gyerekorvosnak is megmutattam, aki szteroidos krémet írt fel, amit ki sem váltottam. Elvittem aztán magán gyerekbőrgyógyászhoz, aki La Roche termékeket ajánlotta, meg írt fel 10% carbamidos 3% tejsavas krémet. Ezek vajon segítenek? Kiváltsam, megvegyem? Eddig én Manna szappannal próbálkoztam az extra olivással, hát nem tűnt el a folt, de nem terjedt tovább és a bőrviszketése javult. Minden tanácsnak örülnék! Köszi!


2014. jan. 28. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, hogy miért hinnél inkább netes anyukáknak, mint bármelyik szakorvosnak. Válaszd ki a három közül azt az orvost, akiben a leginkább megbízol, váltsd ki, amit javasolt, és használjátok egy kúrán át.
2014. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es válaszoló! Olyan anyukák segítségét, tanácsát kértem, akiknek volt már ilyen problémája és megoldódott. Gondolom ők is jártak orvosnál, vagy kipróbáltak sok mindent. Kíváncsi lennék a véleményükre, mert manapság 1000 féle termék, gyógyszer kapható, amúgy meg 3 orvos 3 félét mondott, írt fel, ezért vagyok tanácstalan, de természetesen eldöntöm majd mit fogok használni, csak gyűjteném az információkat, miért baj ez?!
2014. jan. 28. 22:06
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! Mi eléggé ekcémásak vagyunk, időszakosan előjön már 4 hetes kora óta, most 17 hónapos. Kipróbáltunk már mindent, beleöltünk szó szerint sok-sok tízezret mindenféle atópiás bőrre való kencébe, megjártuk a város összes bőrgyógyászát. Ha azt szeretnéd, hogy a folt el is tűnjön, akkor csak a szteroidos krém fog használni. A viszketést csökkenti, a manna szappan meg a különböző olajos testápolók (mert elvileg a szárazság miatt viszket), de elmulasztani nem fogják. Ami nekünk bevált, az a szteroidos krém, amikor már csúnya addig kenem vele, amíg el nem múlik, napi kétszer lehelet vékonyan, és csak a foltokat, mindenhol máshol LaRoche Lipiker Baume AP testápolóval kenem, és amikor éppen nincs sok csúnya folt, akkor is ezt használom az egész testére. Ha nagyon marja akkor a fenistil csepp jó+ lehet kapni a gyógyszertárban kevert viszketés elleni kencét. Ha nagyon nem zavarja a lányodat a folt, akkor tényleg nem érdemes szteroidozni, de nálunk nem volt más választás, mert az egész testét képes volt véresre marni. Remélem tudtam segíteni.
2014. jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Próbálkozni kell. Ami másnak beválik, lehet, hogy nálatok nem fog. A fiamnak egyébként a sanatopic testápoló segített. A férjemnek viszont semmi nem segít, pedig nála aztán már tényleg mindent kipróbáltunk. De ha bármit felírnak, és nem adod be, nem kened be vele, akkor mitől várod a javulást? Vagy egyáltalán miért viszed orvoshoz?
2014. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szintén mindent kipróbáltam, eltüntetni a szteroidos krém fogja.

A Heim Pál kórház Bázis C zsírozója a legtutibb és pár száz forintos tétel receptre. A dokink meghackelte és így már bárhol kikevertethető receptre 1 összetevőt kellett cserélni és elhagyta a tartósítót belőle. Receptre doki felírhatja nekem megvan, ha kell elküldöm.

Nekünk a Sanatopic is bevált a fenti krémmel együtt.

DE: az ekcéma tünet. Az okot kellene kideríteni: tejtermék, tojás,mosószer, öblítő, kemény víz, műszálas ruha, sok minden lehet.

Nálunk úgy tünetmentes, hogy vízszűrőnk van, tej és tojásmentes diétán vagyunk, mosódió+ecet a mosás. Szteroiddal kb 3 hetente 1x kenem, mert a dokink azt mondta, ha látom előjönni inkább 1x kenjem be, mert ha nagyon belobban az gyulladás a bőr mélyebb rétegeiben és az kihat az egész szervezetére.

Nálunk a mannás cuccoktól is rosszabb lett, a sheavajtól pláne és a szappantól is.

2014. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia,

mi két hónapos kora óta szenvedünk ezzel.

Abban igaza van az előttem szólónak, hogy ami nekünk bevált az Nektek nem feltétlen fog.

Szóval amit mi próbáltunk és nem használt: manna szappan, psorioderm sensitive termékek, babé szenzitív fürdető, mosószer csere, párologtatás, állandó szellőztetés és még sorolhatnám.

Elsősorban az ekcémás gyerekeknél szerintem gyorsan el kell hagyni a gyógyszertári fürdetőt, mert ugyan parfümöt nem tartalmaz, de a legtöbben van paraffin olaj és parabén. Mi lecseréltük a pelenkát is Pampersről áttértünk a dm-es babylove-ra, mert a Pampers szintén használ paraffin olajat és klórt a termék előállításánál. Aztán a pampers popsi törlőt is gyorsan elhagytuk mert szintén parfümös. Én a mosódiót próbáltam, d enekünk nem vált be, így továbbra is Tomy baby-vel (folyékony) mosok, kétszer öblítek és azt ecettel teszem, foltokhoz mosószódát használok. Csak pamut dolgokat. Párásítom a szoba levegőjét (panelban főleg így télen elég száraz), nem engedjük sokáig fürdeni vagyis fürdetjük max 5-10 perc.

Nekünk a Heim Pál zsírozója sem vált be, amit a házi orvos írt fel jobb volt...Viszont a szteroid gyorsan leviszi, csak hát gyorsan hozzá is tud szokni a bőre, szervezete. Fontos, hogy kerülni kell az állatszőrt, a dohányfüstöt. Minden nap porszívózok, mert a por és az atka is okozhat ekcémát. Most hónapos múlt a gyerekünk tehát ételallergia nem állhat fent.

Szóval... azt hiszem mindent kipróbáltunk már még nem kaptunk választ egy orvostól sem, sajnos mindeki csak tünetet akar kezelni a kiváltó okra szét szokták tárni a kezüket a válasz: ez alkati kérdés, majd kinövi (és ha nem???)

Javaslom látogass el a kremmania.hu oldalára és mielőtt megvennél egy krémet nézegesd meg az összetevőket, mert sok terméket reklámoznak ekcémára és társaira de parfümmel csinálják meg őket... nem is értem...

Amit mi jelenleg használunk: csak és kizárólag a dm-s szenzitív termékeket, ezekben tényleg nincs paraffin olaj, szinezék és tartósítószer mentesek, illatanyag sincs bennünk. Valamivel jobb a helyzet de még így is elő kell venni néha a szteroidot.

Nekünk a házi orvosunk felajánlotta hogy ha szeretnénk akkor kevertet ki cink oxidos krémet a gyógyszertárban, mert ugye a cink nagyon jó allergia ellen, de egyenlőre nem kértem. Érdemes talán olyan krémeket nézegetned, ami tartalmaz cinket (de erről azért kérdezd meg Te is az orvosod). Sok sikert!

2014. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapos volt mikor az első ekcémás foltok megjelentke nála. Onnastól kezdve szinte 2 havonta sőt volt olyan mikor havonta vittük bőrgyógyászhoz, aki a "jobbnál jobb" szteroidos krémet írtva fel a legdrágább fürdetőkkel együtt. Ebből lett elegem, hogy a gyereket kisérleti nyúlnak nézték és egyébként is utáltam a sok szteroidos krémet, meg a Babe terméket meg a kiskutya fülét. 2012. decemberében Én kezdetm el kisérletezni a gyereken és egy ismert mlm-es cég tusfürdőjét, testápolóját kezdtük el használni, illetve mikor tünete volt akkor egy krémjét. A gyerekemnek azóta nagyon ritkán jön elő a foltja, de akkor is 1-2 napig kenegetem a krémmel és NEM SZTEROIDOS cucokkal és csodálatosan szép a bőre. Így még fürödni is engedhetem jó sokáig.

Ha valakit érdekel, hogy melyik termékekről van szó, akor priviben megírom.

2014. jan. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, írd meg kérlek priviben melyik cég melyik terméke. Köszi!

Igen, a DM ultrasensitív nekünk i jó, ezt használjuk, de télen nem elég sajna.

2014. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babámnak is nagyon problémás volt a bőre.Én visszavittem a szülészetre, ott egy csecsemősnek szóltam, hogy főorvosasszonyhoz jöttem, fontos.Megvizsgálta, nagyon jó, spéci készítményeket írt fel, és gyakorlatilag percek alatt végeztünk.Benne jobban hittem, mint a gyerekorvosban, vagy a bőrgyógyászban.Ilyen nagy lánykát is elvihetsz sztem.
2014. jan. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A manna szappan onmagaban halottnak a csok!

Shea vajjal kene zsirositsd neki...

Mi 80at koltottunk kulonbozo szteroidos kremekre 3! Honap alatt! Semmit se segitett! A sheavajjal helyre jott a Fiam keresztfiam es unoka teso is!

Fenykepezd le a boret kuld el a szappantundereknek es allitanak ossze csomagot!

En batran ajanlom oket! Csak mindent ugy hasznalj, ahogy leirjak Nektek emailben! Jobbulast!

2014. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!