Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha 4 hónapos...

Mit tegyek ha 4 hónapos kislányom egy pillanatra sem képes elfoglalni magát?

Figyelt kérdés
Állandóan sír ha nem vagyok ott vele. Sajnos így nem tudok semmi mással foglalkozni, pl. elmenni wc-re, mosni, főzni anélkül, hogy sírna... mit lehet ilyenkor tenni? Hogy neveljem arra, hogy egyedül is tudjon egy kicsit játszani??? Ordítva sír, ha nem az van amit Ő akar :( Nem szeretnék odáig jutni, hogy magamra kell kötöznöm a gyereket és úgy kell csinálnom majd mindent...
2014. jan. 29. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ismerős.. Nekem ugyan már 3 éves a lányom, de sokszor még wc-re sem tudok kimenni hiszti nélkül, nemhogy a házimunkát elvégezni... :( Ráadásul suliba járok, így oda is tanulni kellene
2014. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pedig épp a hordozókendőt akartam javasolni.

Vannak ilyen babák, a közelségedet igényli. Amúgy ez nem marad így, mert ha megtanul mászni, akkor felfedezi majd a világot egyedül is, ne aggódj.


Mást amúgy nem nagyon tudsz tenni, vagy hagyod sírni, vagy viszed magaddal.


Amúgy a pihenő széket sem szereti? Ha viszed magaddal autós ülésben, hogy mindig lásson? (Igen a wc-re is, nem olyan nagy kaland :)

2014. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! nálunk pont ugyanez volt: ha elléptem a látómezejéből, akkor már ordítás volt! De szinte egész nap! Én azt csináltam, hogy mindig húztam magam után a nagy fa járókát, vagy ha mosnom, vagy pisilnem kellett, akkor a hordozóval vittem magammal! akkor lettem perfekt a mondókákból és gyerekdalokból, mert az mindig megnyugtatta, ha hallotta a hangomat! Jöhetnek a lepontozások, de a hordozást én sem akartam elkezdeni.. Pont egy hónap alatt nőtte ki ezt a dolgot, nem volt könnyű, de túl vagyunk rajta! kitartást kívánok!
2014. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Használom a pihenőszéket, viszem magammal a konyhába pl. és akkor elvan egy ideig, és engem néz, hogy mit csinálok, de egy idő után megunja és elkezd sírni... Akkor cumit adok neki, a cumival elvan amíg ki nem köpi, de van hogy percenként kiköpi. Akkor beteszem a kiságyába, de ott is sír, aztán megint cumit adok neki és ott hagyom, amíg csendben van, aztán arra megyek be, hogy elaludt... Szóval akkor van csendben ha alszik :D Meg néha elnézegelődik a pihenőszékben, de nem sokáig, meg van hogy ráteszem a játszószőnyegre, akkor elnézegeti meg eljátszik a kis állatkáival, amik csüngnek fölötte. Akkor is 10-20 percig maximum.
2014. jan. 29. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor azért mégsem sír "állandóan". Amit itt bővebben kifejtettél, az szerintem tök normális egy négy hónaposnak. 20 percet eljátszik. Ennél többet nem is kell ennyi idősen. :) Sőt, ott hagyod és elalszik. Hát tökéletes.

Az enyémek csak cicin aludtak el ennyi idősen...

2014. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na hát akkor örülök, mármint akkor csak nem olyan vészes... Csak anyukám azzal rémisztget, hogy ha ezeket a dolgokat ráhagyom a gyerekre, akkor nem lesz soha vége és semmit nem fogok tudni nélküle csinálni, mert megtanulja, hogy a hisztijével eléri amit akar... Sírni viszont nem akarom őt hagyni :(
2014. jan. 29. 12:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok! Jól mondta az előző válaszoló! Ennyi önálló játék teljesen megfelelő, sőt! Ahogy elkezd majd forogni, meg kúszni-mászni, egyre jobb lesz! ennyi idősen még "nem nő a fejedre"!
2014. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor remélem igazatok van és köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 29. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem is, de ahogy mondtad hogy elalszik mikor bemész, akkor valószínűleg azért sír mert álmos :)
2014. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!