Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől változott meg mára a világ?

Mitől változott meg mára a világ?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés. Sokat foglalkoztat az, hogy ma miért ilyen szigorúan kell betartani mindent a babákkal kapcsolatban. félreértés ne essék, nekem is van egy 5 hónapos lányom, ezeket én is betartom csak kíváncsi vagyok. Érthetőbben: Ma már ugye nem szabad 1 éves kor alatt tehéntejet adni a gyereknek..az én nagymamám az 40-50-es években született, 2 hónappal korábban, 1 kilósan. Túlélte inkubátor nélkül, szerencsés volt. Az édesanyjának azonban nem volt teje és a mamám pasztörizálatlan lefejt tehéntejen élt hónapokig és semmi baja nem volt, ma is egy irigylésre méltó energiával élő asszony. A hozzátáplálást sem fél évesen kezdték el, már 3 hónaposan szalonnát adtak neki h szopogassa, gyümölcsöt. Nem voltak ilyen higéniai körülményének mint manapság, forralt víz, stb..ha megfázott egy baba, hogyan tisztították ki az orrát? nem volt még orrszívó. sokat gondolkodom ezeken, nektek mi a véleményetek erről? Mondom ne értsetek félre én örülök h ma már van orrszívó, légzésfigyelő, én is betartok mindent csak érdekel.

2014. jan. 31. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd, régen nem volt mosogatógép, mosógép, fürdőszoba, stb. mégis éltek valahogyan az emberek. Szerintem hülyeség megpróbálni párhuzamot vonni a régi és a mai dolgok közt. Régen is megéltek, régen is neveltek gyereket, viszont mind az orvostudomány, mind a technika fejlődik, ezáltal mindig felfedeznek valami újat, ami megkönnyíti vagy egészségesebbé teszi az emberek életét. Vagy éppen régen a gyógyszereket, gyógyászatra szánt készítményeket valóban gyógyításra használták és nem csináltak belőle üzletet, mint ma. Ebben is van igazság.

Én magam azzal teljes mértékben egyet értek, hogy bizonyos életkorban nem kell a babák gyomrát leterhelni, ezzel csak megkímélik az emberek a babák gyomrát.

Viszont alapvetően szerintem azzal is gond van, míg régen általában nem volt ennyi vegyszer, adalékanyag, meg minden, sokkal egészségesebben tudtak táplálkozni az emberek, ezért nem okozott gondot, hogy mit ettek vagy mit nem ettek.

Merthogy régen sem a boltba vették meg a zacskós tejet az anyukák és adták azt a babájuknak, hanem volt otthon saját maguk által tartott tehenük, vagy éppen a szomszédnak vagy az utcabelinek, akitől megvették és azt adták. Az tényleg tej volt, nem volt teli egy csomó adalékanyaggal, illetve régen a tehenet otthon tartották, ezáltal otthon is etették, olyan dolgokkal, amik nyilván nem voltak agyonvegyszerezve sem.

2014. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

változik a világ, többet tudunk a körülöttünk lévő dolgokról, arról, hogy mi egészséges és mi nem.

persze, vannak szerencsés kivételek meg a szokásos "az én dédnagymamám már 2 hónapos korában kolbászt evett", csak ilyenkor pl. elfelejtik azt is megemlíteni, hogy a tíz gyerekből 4 érte meg a kétéves kort

nem volt annyi allergiás? persze, hogy nem. nagyban függ a genetikától, és ha valamelyik felmenőnek valami baj lett, akkor az nem azonnal fog kiderülni, hanem néhány generációval később

az is lehet, igen, hogy semmi baja nem volt - de az is, hogy volt, csak éppen nem annak tulajdonították. pl a tehéntejet nem tudja megemészteni - fáj a hasa - nem is a tehéntejtől fáj, hanem mert kisbaba, azért sírós. az idő is megszépíti ezeket az emlékeket

a férjemet csak 3 hétig tudta szoptatni az anyukája, utána tápszert kapott, ráadásul "extrát", amit külföldről hoztak neki. nem volt semmi baja, nagyon szépen felnőtt, okos, jóképű, alapvetően egészséges. DE. asztmára hajlamos, allergiás egy csomó növényre és egy középsúlyos laktóz-intoleranciája is van. Nem kibírhatatlan, de nagyon kellemetlen tud lenni. Van összefüggés? Nem tartom kizártnak.

2014. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A betegségekben sokkal több baba meghalt nagyanyánk idején. A házi tej másabb mint a mai bolti ami eláll 2 évig.... A tehén a legelőn levelt, nem mesterségesen tartották..

Itt vagyunk mi. Már lett antibiotikum, mindenre azt kaptunk, nem is voltunk annyit betegek mint a mai gyerekek, mert rögtön gyogyszertkaptunk rá, kötelező oltások, de még én is tehén tejen nőttem fel. Nem volt annyi bőrprobléma, allergia.

Ma, mindenki gyógyszer ellenes, senki nem ad tejet, lisztet cukrot a gyereknek, s mindenki ekcémás, kruppos, tejallergiás.

A tápszer nagy biznisz, jó hogy minél tovább azt ajánlják, a lényeg vedd meg több ezerért/doboz.

Most az a trend, 6 hónaposan adj lisztet, de a lányomnál csak 8 hónaposan lehetett adni...

Akkor azt kísérleteztek ki, az volt a trend, most ezt talált ki, ez lesz a jó...

Nekünk van egy idős házi orvosunk, benne bízok. Mindenre felírja az antibiotikumot, én beadom a gyerekeknek, s rendbe jönnek 2-3 nap alatt, míg barátnőm fia 2 hétig beteg, mert majd magától meggyógyul.

Az én gyerekem 1 évesen tejet ivott, mindent evett, nem allergiás, szép a bőre. Barátnőm fia 4 evesen is junior italt kap, ginnyás mert 1,5 éves. Koráig normális ételt nem kapott, sovány, mindig beteg...

2014. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy könnyű a mondatokkal dobálózni, hogy jajj, semmi bajunk nem volt annó, meg ezt, azt ettem, ittam, mégis itt vagyok...

Ez olyan, mint a kutya és a csont kérdés...

Régen azon éltek a kutyák, aztán ki tudja hány évesen, eltűntek mag halni, vagy csak úgy el puszultak reggelre.

Szerinted foglalkoztak azzal, hogy mi történhetett?? NEM.

Pedig rengeteg kutya halt meg régen is a bél elzáródástól és egyéb romlott, vagy kemény étel okozta gondoktól.

(Nekünk az állatdoki azt mondta, hogy elél rajta a kutya, de sem tápértéke nincs, és veszélyes is!, rengeteg kutyát visznek be, akit a csont miatt kell műteni!!)


De visszatérve a régi dolgokra, valóban a titok, az az, hogy nem kerestek összefüggést aközött, h mit csináltak, és etettek a gyerekkel kiskorában és mi baja lett, ha lett felnőtt korára...

Nem agyaltak ezeken és nem kombináltak, valamint nem aggódtak.


Egyszerűen éltek és ha baj volt, majd elműlt az, a doki úgyis messze, és egyébként is védekezni sem nagyob tudtak, így ha egy baba meghalt, még úgyis jött vagy 4...

Bocsánat, ha sarkítok, de én ezt érzem a mai idős ismerőseimen,hogy kicsit hidegen álltak a dolgokhoz annak idején...

Nem sok érzelem van némelyikben és kissé könnyelműek tudtak lenni azokkal a dolgokkal, amiket mi mai anyák agyon bonyolítunk.


Az is érdekes, hogy mennyi mennyi cikk és okosság van a neten a gyereknevelésről, a hiszti kezelésről, a kötődésről, szoptatásról, és egyéb gyerek témákról.

Régen nem játszottak a kicsikkel, nem fejlesztették agyon, nem aggódtak, ha a babázás helyett mosogatniuk kellett, vagy kapálni és nem hitték, hogy emiatt majd nem lesz jó a kapcsolatuk a gyerekükkel..


100 szónak is egy a vége és bocsi, h hosszú lettem, de ma kicsit túlbonyolítjuk az életünket legyen szó bármiről, anno meg rettentő könnyedén vettek sok mindent és nem is tudták, minek mi a következménye, csak elfogadták, túlélték és az idő valóban megszépítette mindazt, amit átéltek! :)


(Egy 20 hónapos tündérke mai szemmel kissé könnyelmű anyukája. :))

2014. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagymamám öccse is két hónappal korábban született, inkubátor nem volt. Ő nem volt szerencsés, pár napig élt.

Anyukám elbeszélései és a régi babakönyvek alapján nekem az a benyomásom, hogy régen éppen hogy sokkal szigorúbban vettek mindent, mint ma. Igaz, hogy 2-3 hónaposan elkezdték a hozzátáplálást, de annak a menete a maihoz hasonlóan szigorú volt. Nem is beszélve a szoptatásról. Etetés szigorúan 3, később 4 óránként. Előtte bórvizes mellmosás, átöltözés(!). Minden etetés előtt és után mérés. A babát tilos volt indokolatlanul kivenni a kiságyból, és mindig, mielőtt hozzányúltak, kezet mostak, és felvették a kizárólag erre a célra tartott kötényt. Mindent sterilizáltak, külön polcon, konyharuhával letakarva tartottak.

Anyum csak nézett irigykedve, amikor látta, hogy én akkor etetem a babát, amikor éhes, felveszem, ha sír, nem sterilizálok mindent mániákusan, az meg külön tetszett neki, hogy fél éves kora előtt nem szórakozom a pépek készítésével. Az ő idejükben nagyon másképp ment. Emlékszem, egyszer tisztába tettem az akkor kb. 3 hónapos kisfiamat, mert bekakilt, és anyu szinte kétségbe esett, hogy hát szabad ilyet, soron kívül tisztába tenni? Nekik csak akkor engedték, ha utána szoptatás következett, hogy így szokja meg...

Az orrszívóról meg annyit, hogy régen tényleg nem volt, így aztán rengeteg gyerek fülét szórták fel, mert a hátraszívott trutyi bepangott a fülükben.

2014. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!