Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallott már valaki erről a...

Hallott már valaki erről a betegségről? Bimanual Synkinesis (Mirror Hand Tükör kéz szindróma)?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek. A bátyám kisfiának ilyen betegsége van. A két kezét csak egyszerre tudja mozgatni. Az egyik tükörképe a másiknak. Linkelek egy videót, így néz ki ez a betegség: http://www.youtube.com/watch?v=Hwg_T4DJMPw

Ő most 9 hónapos. Voltak már vele mindenféle orvosnál, de úgy tűnik, itt nem nagyon hallottak még az orvosok sem ilyenről. A neurológus még csak meg sem tudta nevezni ezt a betegséget. Ami infonk van róla,az mind az internetről, de ezek sem magyar szakirodalmak. Aki tud valami orvost aki tudna ezzel foglalkozni, vagy hasonló betegsége volt a gyerekének, kérem írjon nekem.


2014. febr. 1. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neurológust sajnos nem tudok, de mindenképpen érdemes lenne felvennetek a kapcsolatot a Dévény Alapítvánnyal, konkrétan Dévény Annával!
2014. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! már rég járnak dévényre, de sajnos ők se nagyon láttak még ilyet. :-(
2014. febr. 1. 19:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Heim Pál gyermek kórházban voltatok?

Esetleg ey neves felnőtt neurológus?

Azokkal nem Vettétek fel a kapcsolatot akik a vodeót feltöltötték youtubra?

2014. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szia! A Heim Pálban még nem voltak. Miskolciak vagyunk. Azért írtam ide, hogy hátha valaki tud nekem egy orvost mondani aki látott már ilyet.Félek, hogy "potyára" mennének fel.
2014. febr. 1. 20:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Akik a videót felvették szerintem nem magyarok, de lehet hogy így se lenne rossz ötlet valahogy felvenni velük a kapcsolatot.
2014. febr. 1. 20:38
 6/11 anonim ***** válasza:

A Heim Pál, vagy a Bethesda gyermek kórház, egy próbát megér.

A vodeót lévőkkel pedig egy angol tanár segítségével ha fel veszitek a kapcsolatot, sok mindent megtudhattok tőlük.

2014. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg pl. Tőle online, hogy hallott-e már erről a betegségről, és ha igen, tudna-e ajánlani valakit, vagy ő tud-e segíteni.

[link]


Vagy pl. a Bethesdában is van gyermekneurológia, biztos találsz e-mail címet, telefonszámot, amin tudsz érdeklődni!

2014. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Megpróbálom ezeket a lehetőségeket.
2014. febr. 2. 07:11
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az a szomorú tapasztalatom, hogy az orvosok nem szívesen ismerik el, ha valamiről fogalmuk sincsen. Távol álljon tőlem, hogy bántsam őket, de inkább felállítanak egy téves diagnózist, minthogy azt mondják "nem tudom, menjenek máshoz". A nem megfelelő diagnózis pedig nem megfelelő kezeléshez vezet, aminek az eredményeképpen az embernek már kisgyerek korban elszúrják az életét, pedig lehet, hogy lehetett volna rajta segíteni. :-(
2014. febr. 2. 07:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatjátok Dr. Szabó Tünde neurológust. Ő gyermek és felnőtt neurológus is. Van magánrendelése is a 11. kerületben, itt nem kell 2-3 hónapot várni a vizsgálatra. Ő megmondja azt is, ha még nem látott ilyet!

[link]

2014. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!