Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek és feszültséget érzek,...

Félek és feszültséget érzek, ha ellenőrzésekre, orvoshoz megyünk, más is van így?

Figyelt kérdés
Utálom az egészségügyet, az orvosokat, de még a védőnőt is. Akárhányszor menni kell a babámmal, előre rosszul vagyok, fáj a hasam, néha hasmenésem is van, érzem, hogy ideges vagyok. Akkor is, ha csak megmérik. Hogy tudnám ezt leküzdeni? Folyton azt érzem, hogy mindig csak számonkérnek, mit-miért-hogyan teszek, kikérdeznek és vizsgáztatnak.
2014. febr. 4. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet pont azért, mert számon kérnek.

Nálunk sosem volt ilyen, a védőnőnk is tök normális volt (mondjuk alig láttuk), a gyereket kb. fél évente egyszer mérték meg, az első hónapokban a tanácsadáson sem mérték, csak mindig szurit kapott, meg megvizsgálta a doktor néni.

Én az előtt voltam picit ideges, mert utáltam mikor szúrják, egyszer szégyenszemre az apjával küldtem be, én nem is mentem be, mert az előtte lévő kicsit megviselt :(.

Én mértem itthon hetente, a kutya nem kérdezett tőlünk semmit, legfeljebb válaszoltak, ha kérdeztünk.

Sok helyen viszont állandóan stresszelik a kismamákat a hízással, stb.

Mondjuk lehet azért nem mérték, mert elég jó húsban volt, rengeteget szopizott, és hízott rendesen, de nem tudom miért nem mérték le soha, csak megvizsgálta a doki néni.

A védőnőhöz meg kb. fél évesen vittük először, mert az első elment nyugdíjba (addig kb. 2-szer láttuk), és mindig új volt, aki csak helyettesített, nem nagyon foglalkoztak velünk, néha hívott, hogy kijönne, itt volt fél órát, és ment is tovább.

Most kb. az ötödik védőnőt tapossuk, de mind normális volt, egyik sem stresszelt.

2014. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen én is nagyon utálom. Mi ráadásul átestünk egy csomó vizsgálaton, mert egyévesen csak 6500 gramm volt a lányom és most másfél évesen 7900. Semmi baja, de egy rémálom volt mindig dokihoz menni. Hiába, hogy tudtam, a gyerek érdekeit szolgálja.


Előtte szépen cseperedett és akkor is utáltam, hogy menni kell, a terhesgondozás ideje alatt is. Én is utálom a védőnőt. Jön a hülye tanácsaival, meg csesztetett, hogy egy év fölött ne szoptassak, az csak az én igényem stb...


Mindig kérdőre vont, baromira nem rá tartoztak a dolgok amiket kérdezett, férjem munkájáról, szexuális életünkről! Okoskodásával, kioktatásával.


Tudom, hogy sok családban nem mennek jól a dolgok, de hogy ennyire ne lehessen szűrni. Váratlanul beállítani, mindenbe belekötni. Miért van a kutya a lakásban stb. Kivagyok én is. A következő gyereknél lemondom a védőnőt, de akkor is, bár kedves a dokinénink, számon kér minden túrót. Kezdek besokallni, pedig még csak másfél éves a lány.

2014. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hú, kedves 2., ez tényleg durva :(! Nem csodálom, hogy ezt utálod!

Akkor úgy látszik nekünk szerencsénk volt, mert eddig az összes védőnőnk normális volt.

Ne szoptasd, meg szexuális élet, az eszem megáll... :(.

Nekem még 2 évesen is szopik a kisfiam, és a védőnő mindig mondja, hogy ez jó dolog, és szopizzon csak nyugodtan amíg mindkettőnknek jó, abszolút szoptatás párti.

Mondjuk nekem a háziorvosom szólta be ugyanezt mint neked a védőnő. Marhára nem érdekel.

2014. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsére nagyon kedves védőnőnk és doktornőnk van. Ennek ellenére az elején én sem szívesen mentem az orvosunkhoz, mert állandóan a szoptatással nyúzott, amit megértek, mert a gyerek érdekeit tartotta szem előtt, de hiába mondtam, hogy bárhogyan próbálkozunk, nem megy, mindig kötötte az ebet a karóhoz. Aztán szépen lecsengett ez is. A védőnőnket imádom, nem vaskalapos, nem a nagykönyvhöz akarja igazítani a gyereket, részint ő segített abban is, hogy a doktornő ne szekírozza tovább a szoptatás témáját. Ahova nem szeretek járni, az a gyerek szakrendelések, mert ott már nem egyszer sikerült kifognom bunkó és sok esetben semmihez sem értő orvost.
2014. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szerettem,megnézték jól van-e,meg kérdezték mit tud már és olyan büszke voltam rá amiért olyan ügyes.Ha esetleg meg megjegyzést tett(helyettes orvos) miért eszik a gyerek 10 hónaposan joghurtot akkor meg megkérdeztem miért lenne ez baj nincsen tőle baja és 8 hónapos kortól már lehet adni.Ne izguld túl eltelik az 1 év és a kutyát sem érdekli mit csinálsz csak évente egyszer.
2014. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, mint Te! Engem és a családomat már rengetegszer kezeltek félre, téves diagnózisok, téves gyógyszerezés, egyszerű vizsgálatok elmulasztása (pl. vérvizsgálat vagy baktérium tenyésztés).... stb. A gyermekemmel kapcsolatban fokozottan "félek", hogy ne kelljen orvoshoz menni, ne legyen beteg soha! Engem is idegesít a védőnő is. Én igyekszem elég szűkszavúan nyilatkozni, nem mesélek el mindent, próbálom a lehető legrövidebbre fogni a státuszvizsgálatokat is. Ha meg egyszer ne adj' Isten valami komolyabb betegsége lesz, remélem, megengedhetjük magunknak, hogy magánrendelésre vigyük!
2014. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!