Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak folyamatosan...

Kislányomnak folyamatosan kint van a nyelve, normális ez?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos ma vettem észre hogy folyamatosan kint van a nyelve, és mintha rágcsálná. Ha sír akkor is kint van. Ez normális? Vagy aghódjak.

A rágókát és a cumit is kiköpi. A fokára gondolok, hátha az.


2014. febr. 4. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
igen normális, a legtöbb babának van ilyen idöszaka.
2014. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem csinálta, akkor az ínyét próbálja vakarni szerintem. Próbáld ki, hogy adsz neki rágókát, de úgy hogy figyeled közben vagy te fogod a kezedben. Ha a foga a gond, akkor elkezdi majd rágni a rágókát, ha nem, az elkövetkezendő 1 héten próbáld "állandóan" figyelni hogy mindig kint van e a nyelve, vagy csak esetleg játszik vele. Mert ha állandóan kint van lehet valami allergia, amitől megduzzadt kicsit a nyelve, vagy bármi, jobb, ha egy orvos nyugtat meg, hogy nincs semmi baj:)

Esetleg azt is kipróbálhatod, hogy ha eltereled a figyelmét, akkor is kint van e a nyelve, vagy reflexből visszahúzza :)

2014. febr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Reméllem A foga és nem valami allergia.

Nemrég kezdtük a hozzátáplálást az alma-sütőtökötöt nem ette meg így tegnap meg ma adtam neki alma-sárgabarackot. Esetleg ez.

Mindenképp figyelni fogom.

2014. febr. 4. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
3.5 hónaposan már elkezdted a hozzátáplálást? Nagyon korai még, hiszen az emésztőredszere még nem is érett arra, hogy tejalapú kaján kívül mást egyen.
2014. febr. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Doki mondta hogy nyugodtan. És én elkezdtem
2014. febr. 5. 08:35
 6/6 Gabi86 ***** válasza:
Mit csinàl csak úgy lógatja vagy tekergeti is,mert az én lányom is sokszor dugiszàlja a nyelvet olyankor mindig megfogom neki és csak vigyorog utàna.mi is ennyi időden keztük kóstolni az ìzeket,de csak leveket legalàbbis s védőnő mondta azzal kezdjük.nálunk az alma kiütötte elöszörre.mondjuk mi azért kezdtük el a hozzátáplálást mert nehezen kakilt.
2014. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!