Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ragaszkodtok ahhoz az elvhez,...

Ragaszkodtok ahhoz az elvhez, hogy ha kisfiú akkor kék és kislány akkor csak rózsaszín minden?

Figyelt kérdés

Nekem kisfiam van, de én inkább színes holmikat adok rá. Rengeteg a kékis, de azokatinkább csak kapta.Én ha vásárolok akkor színes ruhákat. Egyedül a szoba fala világoskék, de azt is már átfesteném.

Nektek mi a véleményetek erről? Nekem annyira nem tetszik ha a kislányokon csak csupa rózsaszín minden a fiúkon pedig kék.

3 hónapos kisfiúanyukája.


2014. febr. 5. 13:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van fiam is, lányom is, egyik sem járt csak rózsaszínbe vagy csak kékbe. Sőt, a lányaimról a fiam örökölte a ruhákat, sokszor pirosat adok rá (rózsaszínt azért nem), mert nem veszek neki új overált, hogy kékben legyen. De a lányaimnak is voltak kék dolgaik.
2014. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Ilyan pici babanal nincs is sok esely rozsaszinen es keken kivül venni. lanyomnak ennyi idösen talan egy sarga egy piros rugija volt, meg par feher, de minden boltban szinte csak rozsaszin volt.

Most 3,5 eves most meg minden lila, nehez neki pl a rozsaszin szoknyajajhoz, hozza illö felsöt venni. mivel nekem 2 lanyom van, nekem nem a szin a fontos hanem hogy ami rajta van az jol alljon neki. ket lanynal teljesen elterö dolgok allnak jol egyiknek vagy masiknak.

2014. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kisfiam van. Én nem ragaszkodom hozzá. A legtöbb ruhát örökölte, de ha veszek, igyekszem olyat venni, ami majd esetleg egy huginak is jó lesz (sárga, narancssárga, fehér, zöld...)De gond nélkül ráadom a fiamra a lila színű, rózsaszín virágos, tapadókorongos zoknit, ha a többi a szennyesben van.
2014. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kezecske :)

köszönöm

2014. febr. 5. 13:08
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem ragaszkodom.
2014. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
nem, de fiút nem öltöztetnék azért rózsaszinbe. Lányt "lányosabb" kékbe simán tehát amin nem látszik egyértelműen hogy fiú ruha. Ezenkivül mindenféle szin jöhet bármleyiknek ha tetszik. A szoba fala nem mérvadó mert nálunk alapból sok minden kék mivel nekem az a kedvenc szinem. Az én ruhatáram nagy rásze is kék darabokból áll mert az áll igazán jól....
2014. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 gabszem ***** válasza:
83%
jajj dehogy, én pl. utálom a rózsaszínt és elhatároztam hogy ha lányom lesz én tuti nem veszek neki rózsaszín cuccokat. Na persze mindenkitől azt kaptunk/kapunk állandóan, így sok rózsaszín ruhája van, de már beletörődtem :) A szobája pl. sárga, világos bútorokkal és az ágyneműje meg zöldes, sárgás és a szobájában pl. egyáltalán nincs semmi rózsaszín :)
2014. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetlen rózsaszín cuccot sem vettem a kislányunknak, ami van, azt kaptuk, de főként egy kisfiúról örököltünk, úgyhogy nagyon sok az uniszex, sárga, fehér, drapp, zöld ruhája, overált is fehér alapon kék virágosat vettem. De kék ruhái is vannak. Úgy voltam vele, hogy ha lesz még gyerekünk és fiú lesz, akkor tudjon örökölni.
2014. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 gabszem ***** válasza:
83%
egyébként egyetértek a kettes válaszolóval, alig lehet rózsaszínű ruhán kívül mást kapni, főleg kicsi babának...
2014. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is kisfiam van és én is direkt kerülni igyekszem a kék színt, de azért sajnos a kisfiú ruhákban nagyon sok a sötétkék, középkék (3,5 éves).

A szobája sem kék (alul sötétzöld, felül 1 méteres színes állatkertes dekor, felette fehér), az ágya pedig állatos fejvéges és piros- ő kérte és választotta ezt.

Szerintem a piros, sárga, narancssárga, zöld színekben semmi kislányos nincs, teljesen uniszex színek.

Én ezeket részesítem előnyben nála is. Sokszor vadászni kell az ilyen "vagány", sz átlagos kéktől eltérő színeket.

Ok, a farmer kék, esetleg a szabadidőnadrág alsó része kék vagy szürke általában- épp ezért én a többiben direkt nem ezt veszem.


Persze sok múlik azon is, hogy az adott kicsinek mi áll jól. Egy szőke, kék szemű kisfiúnak talán még direkt jó is egy sötétkék pulcsi, az én félvér kisfiamon meg szuper a sárga pufizseki vagy nyáron az élénkebb narancsszínű ing, ilyenkor a kivizöld sídzseki stb.

2014. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!