Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell csendben lenni...

Mennyire kell csendben lenni egy 2 honapos baba mellett? Neketek milyen a napotok ha van egy nagyobb tesó otthon?

Figyelt kérdés

Nekunk 4,5 eves a kicsilany nővére, nem tudom mennyire csititgassam, a tv mehet e, termeszetesen halkan, mosogatas, ilyenek....Pici hazban elunk egy szobaban, mert nem lehet nagyobb alapteruletut epiteni, csak tobb szinten. Nyaron toldunk meg egy szintet.

A lenyeg, hogy mennyire okoz gondot a babanak, ha nem eppen síri csendben vagyunk mellette??!!!


2014. febr. 6. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell csitítgatni a nővérét majd megszokja a kicsi.
2014. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem jó ötlet túl nagy csendben lenni mellette. Nekem egy fiam van ( 4 hónapos) az elején még porszívóztam is körülötte amíg nem kezdte el zavarni. Jelenleg simán el tud aludni ha éppen vendégségben vagyunk. Arra viszont igyekszem figyelni, csak olyan mértékben zajongjak hogy ő ébredjen meg rá (persze ez nagymértékben függ babától).
2014. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A 6 hónapos lányom 2-3 hónapos kora óta van a tesójával egy szobában. A nagynak reggel csörög az ébresztőóra. Elkezd készülődni. De a kicsi meg se moccan rá. Simán lehet pórszívózni, mászkálni, stb... Ez megszokás kérdése. Ha túl nagy a csend, akkor azt szokja meg, és minden neszre fel fog ébredni.
2014. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kb. 6-8 hónapos koráig a lányom mellett akár robbanthattak is volna, akkor sem ébredt volna fel.

Azóta éberebben alszik sajnos, pedig a kezdetektől úgy szoktattuk, hogy nincs síri csend alvásidőben sem nappal.

2014. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a második gyerekek pont azért olyan mások, mint az elsők, mert nekik már nem jut annyi nyugalom. :) emiatt ne aggódj, és ezen ne is töprengj :) mindig is így volt :)

a kis lányod ebbe született bele, nem tudod megmásítani, had legyen gyerek a nagyobbik, az egykeségét már így is elvesztette, ne legyen most még plusz neki egy csomó korlát és fegyelmezés, így is sok dologról most lemond (a kizárólagosságáról és arról, hogy eddig csak ő volt középpontban) :)

kicsit több sírás lesz este (túlfeszülés) de ennyi, edzettebb gyerek is lesz a hugi, mint a nővérke, meglátod :)

2014. febr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jövő héten lesz két hós a lányom de mi egyáltalàn nem vagyunk csendben.este mikor lefekszik nem szūnhet meg az élet és a kutya száját se tudom befogni ha ugat.nem zajolunk feleslegesen csak èlünk normálisan.
2014. febr. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Akkor szoktam csititani a nagyobbikat, mikor mar azert tenyleg eles hangon visít, ami mar minket is zavar. Azt vettem eszre, hogy mikor egyedul voltam itthon a kicsivel, csendbe nem aludt el, viszont ha elkezdtem mosogatni, rögtön csend lett... :)

Azert is kerdeztem, mert anyósom folyamatosan ezzel (is) zaklat... Ha veletlenul naluk alszik a kicsi, kepes minket is KIZAVARNI a szobabol...!!! Akkor meg lepni is alig mer... Ezt kene vhogy megértetni...de szerintem eselytelen! :/

2014. febr. 7. 05:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk két év van a gyerekek között. Amikor a pici ilyen kicsi volt, egész nap velünk volt, vagy hordozókendőben, vagy a nappaliban a járókájában. Bármilyen körülmények között képes volt elaludni, ha álmos volt, körülötte meg zajlott az élet. Most már nagyobbak, a nagy már nem alszik délután, de tudja, hogy a kicsi alvásidejében csendben kell lenni, nem ébreszti fel soha, pedig egyébként elég élénk gyerek. De mondom, ők már nagyobbak, csecsemőként még nem igényelte a pici sem a csendet alváshoz.
2014. febr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen megallna az elet. Akkor mosogassak vagy nezzunk tv-t mikor ebren van? Ha meg alszik uljek mozdulatlanul, a teso szinten?! Szerintem jobb ha a baba is erzi hogy vannak korulotte es nincs egyedul!
2014. febr. 7. 07:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, kiborul az olyan anyukáktól, akik a gyerek mellett lábujj hegyen élik az életüket, aztán csodálkoznak ha nem jó alvó.

Egyébként az ismerőseimen is ezt látom: aki suttogott és a kanapén ült meditálva míg a gyerek aludt, annak hisztis a gyereke és a legkisebb kutyaugatásra is fel kel.

A második gyereknél meg, aki már zajban volt kénytelen nevelkedni a nagyobb tesó miatt, semmi ilyen gond nincs, nagyokat alszik a kertben még az autó forgalom mellett is.

2014. febr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!