Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengeditek/megengednétek...

Ti megengeditek/megengednétek a gyermeketeknek, hogy a boltban fizetés előtt "falatozzon"?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy az anyuka simán odaadja kasszához érés előtt a babájának/gyermekének a péksütit, a csokit vagy bármit.

Mikor pedig odaérnek a kasszához, mutatják a fél kiflit.


Most ez a helyes? Én vagyok maradi?


Én úgy vélem, ha én, felnőttként ki tudom várni, hogy kifizessem, akkor a gyermekemet is következetesen kell nevelnem, mert utána meg majd nehéz lesz leszoktatni...


2014. febr. 7. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
52%
Ha a gyerek éhes, akkor nyűgös, ha nyűgös, akkor rövid időn belül elkezd hisztizni. Ha hisztizik a boltban, akkor azt hiszed, a szülő nem nevelte meg ( pedig ez teljesen normális ), és most arról szólna a kérdés. Van olyan, amikor én is nagyon szomjas vagyok, mivel napi három litert megiszok, ehhez vagyok szokva, és nekem a szomjúságok tényleg nagyon zavaróak. Ilyenkor én is leveszem a polcról az üdítőt, beleiszok, akár megiszom az egészet, de bent marad a kosárban, és a végén kifizetem. Persze nem kell ebből rendszert csinálni, viszont, ha kifizetik, akkor az neked miért baj? Persze, a fél kiflis az elég érdekes, boltban csemegézni én sem nagyon szoktam... :D
2014. febr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
83%
Én nem engedem, én sem kaptam igy soha, valahogy belém nevelödött ez. Inkább viszek magammal kekszet amit odaadok neki ha kell és innivaló is van nálunk.
2014. febr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
63%
Igen, megengedem. Nem egy 5 perces vásárlásnál, de egy hosszúnál igen. Még kicsi, nyilván 5 évesen már nem fog enni a boltban. Az értelem fejlődésével sok minden megváltozik ám. Viszont az első válaszoló nagyon szépen leírta, hogy miért engedem meg ezt egy nagybevásárlásnál. Nem lopom el, mindig kifizetem és még soha egyetlen boltban sem volt ez probléma, sőt mindig csak kedvességet kap a fiam a pénztárosoktól. Nem tudom van-e egyáltalán gyereked, de ha neked nem tetszik ez a módszer, csináld máshogy, de mást ezért leszólni színtiszta kötözködés.
2014. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
76%

Kb. minden nap feltesz valaki egy ilyen kérdést, komolyan, ekkora probléma ez? Nem, én nem engedem meg, de ha valaki mégis, hát nem fog összedőlni a világ. Tegnap mi is voltunk az Auchanban, láttam egy kislányt kiflit falatozni, eszembe is jutott, hogy most néhány vérszomjas anyuka nyilván kiszaladna a világból felháborodásában.

Ez azért nem a világ vége szerintem.

2014. febr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
84%
Sosem engedjuk meg, azt a par masodpercet mar kibirja, akarmilyen nyugos is, mig kifizetjuk. Es mindig csak egy dolgot valaszthat maganak a boltban!
2014. febr. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 Jégtánc ***** válasza:
83%
Nem engedem meg.Ha nagybevásárlást csinálunk,akkor mindig van nálunk gyümölcs,kölesgolyó.Biztonsági őrnek bemutatjuk ,így sosincs gond.Általában alapból eszik itthon mielőtt nekivágunk a vásárlásnak.
2014. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
88%
Utolso vagyok, en sem gondolom huuu de nagy bajnak, ha valaki megengedi!!!
2014. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 A kérdező kommentje:

Én sem azt mondtam, hogy összedől a világ, csak kérdezem, hogy egyre többen csinálják ezt?!

Nem én vagyok felháborodva, ez csak egy kérdés volt...

2014. febr. 7. 07:29
 9/83 anonim ***** válasza:
47%
Igen? És ezért kellett 0-ra pontozni azt, aki megengedi?
2014. febr. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
37%

Egyre több az elkényeztetett gyerek. Aki hisztizik, ha nem kap meg mindent azonnal. Ezért ad neki az anyuka, amit kér.

Akit megnevelnek, az kivárja, amíg hazamennek.

2014. febr. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!