Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evőeszközökkel való evés? Mikor?

Evőeszközökkel való evés? Mikor?

Figyelt kérdés

Ma eszembe jutott,hogy mikor érdemes evőeszközöket a baba kezébe adni, hogy rájöjjön mire való?

Kisfiam 15 hónapos, érdemes lenne már?


Köszönöm!


2014. febr. 7. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, már adhatod a kezébe! :) Legyél nagyon türelmes és számolj azzal, hogy az etetőszék környéke tocsogni fog a kajától eleinte! :) A nagyobbik fiam 2 éves kora után a bölcsiben tanult meg önállóan enni, valahogy itthon nem tanítottam időben. A kicsi viszont 1 éves kora előtt már kivette a kezemből a kanalat, így ő már 1 éves kora óta egyedül eszik. Ritkán engedi, hogy segítsünk. 16 hónapos, villát is használja már. Ha egy másik kanállal próbálok neki segíteni, van, hogy azt is elveszi és akkor két kanállal eszik. :) De még mindig szokása, hogyha jól lakik, elkezdi a tálcára lapátolni a kaját, vagy pancsol, vagy dobálja a kutyának. :) Szóval takarítani kell még rendesen, ha nem lépünk közbe időben!
2014. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első pillanattól kapta az evőeszközt két kanalas módszerrel ettünk, aztán blw módszer vált be, mert 10 hónaposan már nem kellett a pépes kaja. 17 hónapos korától szinte egyedül eszik kanállal.
2014. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mi olyan 9-10 hónapos korától 2 kanalat használunk
2014. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is 1 éves kora előtt adtam már a kezébe. 15 hónaposan már egyedül kanalazta-de azért még én is besegítettem neki
2014. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is adtam a kezébe, de eddig játszott vele, nem próbálta belerakni a tányérjába hogy Ő is akar enni. De mostanában próbálgatja. A bajunk az, hogy 5 foga van még csak :) Darabosat eszik ha katonákat csinálok neki és Ő felcsipegetheti kézzel a tányérról. Ha viszont a főzelékbe marad pl. egy nagyobb krumpli darab akkor meg akar fulladni tőle :S De almát, répát, ropit simán eszik kézzel és harapja azzal az 5szem fogával :) Nem értem :)
2014. febr. 7. 12:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Mikor 8 hónapos volt a lányom vinnem kellett kontrollra és már ott kérdezte a gyerekorvos h ugye adom a kezébe a kanalat? 1 éves és tudja mire kell használni a kanalat, mire szolgál, próbál is vele enni csak még nem nagyon sikerül.

Úgyh neked is már régen adnod kellett volna kezébe kanalat h próbálgassa mire kell használni. Szerepjátékokat is szoktunk játszani mintha ő etetne aztán saját magának is ad belőle. Így már lassan ott tartunk h egyedül eszik. Amit meg kézzel lehet enni azt már jó ideje egyedül fogyasztja.

2014. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elejétől kezdve adom a kanalat.
2014. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


Ajánlom figyelmedbe az 5-ös hozzászólásomat!

2014. febr. 7. 16:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ha megnézed az időpontot 1 perc eltéréssel küldtem utánad a válaszomat úgyh majdnem egyszerre írtunk. Így gondolhatod h nem tudtam elolvasni mielőtt megírtam a válaszomat. De köszönöm h felhívtad a figyelmemet utána elolvastam és rájöttem h írtam olyat is amit Te is írtál. Legyél te is kicsit körültekintőbb.
2014. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!