Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok ki vágja a babátok...

Nálatok ki vágja a babátok körmét? Szégyen, hogy én nem tudom levágni a kisfiam körmét?

Figyelt kérdés
Csak háromszor próbáltam, de mindháromszor belevágtam a kis kezébe, ezért többet nem próbálom. Nagyon vigyáztam, de látszik, hogy a szem-kéz koordinációm sajnos nem a legjobb. A férjem vágja azóta, akinek nagyon megy. Más is van ilyen, vagy csak nekem nem megy? Apósom meg is jegyezte múltkor, hogy a babaápolás a nők dolga lenne, de látszik, hogy én mindent megengedhetek magamnak, mert ő még ilyet nem látott, hogy ezt ne az anyuka csinálná, de szégyellhetném magam. Tényleg mindenki le tudja vágni? Nem is értem hogyan, olyan kicsik az ujjak, meg a körmök is, én nem tudom ennyire precízen irányítani az ollót/csipeszt.
2014. febr. 7. 09:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét gyerkőc körmét én vágom. Férjem szerintem nem merte volna. :) Mivel próbálkoztál? Kisollóval vagy körömcsipesszel. Én csak az utóbbit használom (persze baba körömcsipeszt), és sosem vágtam meg a kis ujját. Nem bántani akarlak, félre ne érts, csak nem értem hogy sikerült háromszor megvágnod...
2014. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ollóval egyáltalán nem tudtam vágni, csipesszel sikerült háromszor belevágnom. Mindig is tudtam, hogy szörnyen két balkezes vagyok. Mondjuk magamnak is nehezen vágom le, körömlakkozni egyáltalán nem tudok és a sminkelés sem egy egyszerű feladat, féltem a szememet, mert már sikerült abba is belenyúlnom spirállal, szemceruzával (ez utóbbit el is hagytam már teljesen inkább).
2014. febr. 7. 10:13
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Én sem értem, hogyan sikerül megvágnod. Létezik kifejezetten babaolló annak le is van tompítva a teteje.

Nem kell szégyellned magad, csak nem értem én sem hogy tudtad megvágni ha odafigyelsz.De akkor tényleg az apuka vágja.

2014. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én vágom születése óta babakörömcsipesszel,ennek már több mint két éve.

Nálunk az apja nem meri,így rám maradt.

Még egyszer sem vágtam bele idáig,pedig már most nem nagyon akarja hagyni.

2014. febr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én babaollóval vágom és akkor amikor alszik, úgy nem próbáltad még?
2014. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nálunk az apuka annyira béna (de tényleg), hogy a saját körmét sem tudja levágni, manikűröshöz/pedikűröshöz jár meglett férfi létére. :D A fiam körmét így én vágom, van egy nagyon speckó helyes és szűk végű ollónk, a legkisebb körömfecniket is nagyon precízen le tudom vágni vele - persze csak álmában, mert amúgy elrángatja a kezét, kapkod az olló után, stb.
2014. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Alvás közben is próbáltam, de egyszerűen nem megy. Annyira kicsi az ujja, hogy nehéz pontosan odairányítanom a csipeszt/ollót.
2014. febr. 7. 10:20
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Olyan egyéves koráig a férjem vágta, onnantól én. Ő jobban lát, biztosabb a keze, ezért volt ez az ő dolga, amíg apró volt a gyermekünk mancsocskája :)

Apósod szégyellje magát.

2014. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az nem szégyen, hogy nem te vágod a körmét a babódnak, az viszont az, hogy apósodat nem "vágtad" képen.


Nekem ilyet mondana, nem tenné zsebre amit kap. De a párom sem, ha erre nem mondana semmit. Milyen jogon oszt le? Érdekes módon más országokban már működik a rendszer, hogy az apuka is részt vesz a gyereknevelésben, csak itt néznek az emberre furcsán miatta...

2014. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Babaollóval speciel nekem nem ment. Azokhoz a vékony,pincuri kis körmökhöz hozzá sem fértem azzal a nagy,vastagélű babaollóval. 2 hónapos kora óta rendes ollóval vágom neki,amíg pici volt,addig alvás közben,most már elég,ha mesét kapcsolok neki,az lefoglalja 5 perc erejéig.
2014. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!