Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszuletett masodik gyermekun...

Megszuletett masodik gyermekunk 1hete es 3 eves kisfiam erzi h mar nem o az egyetlen es mindha elkezdodott volna nala a dackorszak, ha sir a baba akkor befogja a fulet. Normalis ez?

Figyelt kérdés
kerlek irjatok tapasztalataitokrol anyukak h teso erkezesekor mit ne rontsunk el,probalunk ugyanugy viselkedni mind elotte de azert akkor sem ugyan olyan mind elotte
2014. febr. 7. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz mást tenni, mint megpróbálsz ugyanúgy odafigyelni a nagyobbra is, nem elhanyagolni, persze ez nagyon nehéz.

A fül befogásra annyit, hogy imádom a kisfiam, de néha én is befognám a fülemet, mert a kisfiam sírása néha az agyam legmélyére hatol, ebben nem látok semmi rosszat. Szokatlan még neki, a baba sírás direkt idegesítő, hogy minél előbb megoldja a szülő a baba problémáját, a sírás hatására például megemelkedik az ember vérnyomása.

2014. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mi lányunk 3éves 9hónapos volt, mikor nyáron megszületett a kishuga. Ő már nagyon-nagyon várta a kistesót, így nem volt neki hirtelen sokk a baba érkezése, örült neki. Otthon őt is 1-2 hétig zavarta a baba sírása, befogta a fülét, volt hogy nyafogott hogy szóljak rá maradjon csendben. De ez utána elmúlt. Utána már nem is reagált a sírásra, mintha nem is hallaná. Vagy ment és próbálta nyugtatni, simogatta és beszélt hozzá. Aztán mikor ez nem használt (márpedig jó 2-2,5 hónapig nem használt), utána csak otthagyta.

Mi már előre nagyon készültünk, hogy a nagy ne érezze magát háttérbe szorulva. Sokat beszélgettünk vele, ölelgettük, meg játszottunk vele, szerencsére sokat aludt a kicsi és volt idő rá, nem kellett egyhuzamban órákat a kicsivel foglalkozni. DE ez a folyamat még mindig tart (a sok külön foglalkozás), mert még csak 6 hónapos a kicsi. Van 1-2 megjegyzése néha, mikor pl ölemben van a kicsi és apa is odahajol hozzá, vagy megpuszilja, akkor beszól a nagy hogy engem már nem is szerettek? Ha a kicsivel vagyok bevonom a nagyot, ha a kicsinek gagyogok, szólok a nagyhoz is, dicsérem őt mindenért. Sok-sok foglalkozás és törődés a naggyal, ez a megoldás szerintem.

2014. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a testvér-féltékenység szinte minden családban bekövetkezik. Ugyanannyi vagy még több figyelmet kell fordítani a nagyobb gyerekre. Be kell vonni a kisebbel való foglalkozásba, hogy érezze, őrá is szükség van, mint nagyfiúra.
2014. febr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eleve nem kell azt érezned , valamit rosszul csinálsz! - ahogy írod figyeltek rá... teljesen természetes dolog a testvérféltékenység, attól nem rossz szülő valaki, ha ez kialakul! Minden nagytestvér átesik ezen, ahogy a kistesvérek meg átesnek a nagyobb okotózta elnyomáson később... nem kell ezt túlragozni szerintem, szeretitek mindkettőt, biztos családi hátterük van, és ez a lényeg!
2014. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amibe lehet bevonom a nagyot a pici körüli munkákba. Mesélek arról is amikor ő pici volt és mit csináltam vele illetve ugyan azt. Nem engedem a családnak hogy olyanokat mondjon,ha nem adsz puszit a csokit odaadom a tesónak. Sokat beszélgetek a lányommal. Már most kialakitom,hogy egyet olyat énekeünk amit a lányom szeretne egyet a 6 hónapos fiam nevében választok de mindig megkérdezem tőle jó e. Egymás játékait meg lehet nézni de el kell kérni illetve megvárjuk míg a másik megunja. Rászólok a fiamra amikor meghúzza a haját,hogy nem szabad. Bár ez még a lányomnak szól. Ha egyik kap akkor a másik is. Nehéz de mindenhol van testvérféltékenység. Ráadásul mindig mondom,hogy nagyon szeretem stb.
2014. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk igaz 2 éves volt a nagy mikor jött a pici,de én is bevontam mindenbe.Szoptatások előtt mindig kérdeztem a nagytól,hogy szeretné-e megfogni az öcsit,ha igen,akkor leült és odaadtam neki,persze én is fogtam.Kértem mindig a nagytól,hogy hozza ide a cumit,pelust,stb,mindig dicsértem,milyen ügyes.

mikor játszottunk a pici is ott volt mellettünk pihenőszékben,vagy később a földön,engedtem,hogy megsimogassa,soha nem volt eltiltva tőle,1 szabály volt,hogy a fejére nagyon kell vigyázni.

Az meg tök normális,hogy befogja a fülét,nálunk a kicsi extra sírós volt,általában a vacsik úgy zajlottak,hogy etettem a 2 évest,aki közben befogta a fülét,mert a kicsi ordított...:/

2014. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!