Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 ÉV korkülönbséges tesók....

2 ÉV korkülönbséges tesók. Van akinek így vannak? ÍRjatok

Figyelt kérdés

ÚGy tűnik pár nap eltéréssel pontosan 2 év lesz a gyermekeim közt.

3 Napja tudtam meg hogy jön a tesó

Akiknek így vannak a gyerekek ..

- tervezett baba letz a második ?

-nem féltél hogy hogyan fogsz boldogulni ?

-megfordult bennetek az abortusz gondolata ?

Minden érdekel ..írjatok.akár privit is ;-)


2014. febr. 7. 14:33
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem értem. Te most a 2 év korkülönbség miatt izgulsz , vagy az miatt , hogy lesz még egy gyereked!


Amúgy tervezett volt. Abortusz?-Soha.(még ha véletlen lett volna is, főleg ha 1 gyereked van)

2014. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem azért izgulok hogy lesz még egy gyermekem,hanem hogy a 2 év korkülönbséggel hogy fogok boldogulni

Emelgetni a kisfiam míg pocakos vagyok,hogy fogok egyedül itthon csinálni mindent majd

Bölcsi sajna nincs a közelben,nagyszülők is ritkán jönnek

Nektek hogy sikerült ?

Nehéz belegondolnom hogy hogyan is fog működni majd minden...a kisfiam nagyon anyás...ha apja este hazajön és elmegyek fürdeni addig sír az ajtó előtt míg nem végzek..szóval mi lesz majd ha még osztoznia is kell még....

2014. febr. 7. 15:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi is tervezzük a kistesót. Ha akkor jön össze, amikor szeretnénk, akkor nekünk kb. 21 hónap lesz a gyerkőcök között. Én is pont ugyanezeken morfondírozom magamban, kivéve az abortusz gondolatát, föl sem merül bennem. Én inkább a terhességtől félek. Elég nehéz volt a kisfiammal a terhesség első trimesztere, csak bízni tudok benne, hogy a második valami csoda folytán zavartalan lesz.

Biztosan nehéz lesz az első időszak a két babával, de rengetegen boldogultak már. Szerintem fő a türelem. Mivel én elég hirtelen típus vagyok (bár a kisfiammal szemben birkatürelmem van), nap mint nap a türelmet gyakorlom.

2014. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 év 2 hét van a fiaim között. Tervezetten. Mivel az első fiam egy kisangyal volt, meg sem fordult a fejemben, hogy bármi nehézségbe ütköznék.

Igen ám, de jött a dackorszak + a terhesség utolsó hónapjai, meg mikor már otthon volt a csecsemő, hááát nem egyszerű azt biztos. Nekem egyáltalán nincs segítségem, de akkor bizony elkelt volna.

Amúgy a terhesség során, ha normális terhességed van, akkor nem lesz baj, ha néha felemled a gyereket, a természet okosan megoldotta ezt. Némi elővigyázatosság azért nem árt. Pl, ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok, már nem a pelenkázón pelenkáztam a nagyot. Mivel 3. -on lakunk, folyamatosan bíztattam a lépcsőzésre, inkább a kezét fogtam, mint emeltem, a rácsos ágyat pedig lecseréltük gyerekágyra. De ha ölelésre vágyott, vagy megsérült én bizony felvettem megszeretgetni. :-)

A kicsi amúgy homlok egyenest más mint a bátyja. Ő nem aludt, hasfájós s volt, meg eckcémás viszketéstől is szenvedett + ugye a fent említett dackorszak. Hát örültem hogy lyuk van a s'men. Az első év (inkább első 8 hónap volt nagyon kemény). Mikor lement a hasfájás, akkor kezdődött a fogfájás, a mai napig felkel éjszakánként soxor hulla voltam.

Aztán ami még nehézséget okozott, amikor már a kicsi 2x aludt a nagy 1x, akkor nagyon nehéz volt összeegyeztetni a napokat, mert gyakolatilag 10-15 óráig valamelyik aludt és valamilyen szinten csendet kellett teremteni.

Viszont amig nagyon kicsi volt a kicsi, a naggyal remekül tudtam foglalkozni a nappali alvások, szopizások alatt.

Aztán mikor a nagy ovis lett, hát mit ne mondjak megváltás lett, pedig csak fél napra irattam be. :-)

Mára 1,5 és 3,5 évesek. Egyre inkább kezdenek együtt játszani, és a sok - sok nehézség ellenére, amikor este elalszanak, mindig arra gondolok ahogy nézem őket, hogy nekem van a világon a legnagyobb szerencsém!! :-)

Jó babavárást!

2014. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2 év 3 hónap van a lányaim között.

Tervezett mind a két gyerek, és rohadtul féltem, hogy mi hogyan lesz. Hogy fogok boldogulni, stb. Aztán lesz*rtam, lesz ami lesz. Felesleges ezzel rontani a hangulatot, úgyis megoldódik.

Én végig emelgettem a nagyot, szülés előtt 1 nappal a kezemben volt, úgy táncoltunk egy csomót. A természet megoldotta ezt, mert a szervezeted ehhez van szokva (mármint egy bizonyos súly emeléséhez). Mondjuk ha valami gond van a terhességgel, akkor nem szabad úgysem cipelni, de ezt az idő majd eldönti.

Eddig még nincs féltékenység, (3 hetes a kicsi)én vagyok hulla az alváshiánytól. (Bár ma először átaludta az éjszakát.) Ne aggódj, és ami a fontos, sokszor mondd el a nagynak, hogy kistestvér lakik a pocakodban, majd be kell menned a kórházba, ahol megszületik a kicsi, te egy pár napig nem leszel otthon, de majd Ő mint a nagy és okos tesó tud segíteni a baba körül, stb. Nálunk ezek nagyon bejöttek, nem ordított utánam a nagy, segít mindenben, puszilgatja, ölelgeti a kicsit. :)

2014. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Baranka ***** válasza:
Mi egyik lányunkat sem terveztük. Nem nem féltem, Mi a kicsit majdnem elvetettük, szerintem én lettem volna a következő akit vittek volna a mütőbe. Szóval mondhatjuk úgy hogy az utolsó utáni pillanatban gondoltuk meg magunkat. Párom akkor kezdet el a fővárosban dolgozni. 13 héttől kezdve külső méhszájam nyitva volt egy ujjnyira, amivel pihenem kellett volna ugye nagy miatt nem bírtam. Ház körül minden rám maradt, apjuk két hetente járt haza két napokra, már ha nem jött közbe sürgős munka. Fa pakolás, hólapátolás stb. Napra pontosan 20 hónap különbség lett a gyerekek között. Eleinte nehéz volt persze. Az éjszakázás stb. Eleinte anyós volt a segítségemre. Kicsi 1 hónapos volt mikor mi is apa után költöztünk Pestre. Élmény volt végig csinálni.
2014. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Baranka ***** válasza:
Utolsó vagyok. És nem bánom már, hogy ilyen kicsi a különbség köztük, mert legalább összenőnek, meg remélem szoros lesz a kapcsolatuk. Imádják egymást a lányok!
2014. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Már bocs, 19 hónapos a fiam, de van egy gyereked, ha nem terveztétek, akkor miért nem védekeztetek normálisan? ezt soha nem fogom megérteni, hogyan lehet véletlenül teherbe esni, amikor 72 órás tabi is van végszükség esetén. Innentől kezdve oldd meg. Rohadt nehéz lesz, ismerőseim között még a 3 év is húzós, főleg ahol a nagy is kel még éjszaka, dac korszak, féltékenység a nagynál és a kicsi 100%-ot igényel. Ezeken nem utólag kellene gondolkodnod,hanem lőre kellett volna.....
2014. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó

Mielőtt ítélkeznél : gyógyszert nem szedhetek bizonyos problémáim miatt...nem arról van szó hogy nem akartunk kistesót,de mivel kisfiamért is évekig küzdöttünk,így soha nem gondoltam volna hogy egy alkalom óvszerkihagyása rögtön babát ér !!!

Szóval ne ítélkezz,és ne szólj le rögtön senkit

üdv

2014. febr. 8. 17:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem szedhetek gyógyszert.
2014. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!