Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutya és gyerek a lakásban....

Kutya és gyerek a lakásban. Hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyusunk a lakásban(rövid szőrűek)nem éppen fiatal kutyák,az egyik 14 a másik 9 éves.Kislányom 6,5 hónapos és még nem mászik.Az lenne a kérdésem hogy ki hogyan oldotta meg hogy a gyerkőc mászkáljon?A kutyák már nem nagyon mozognak idebent mert szinte egész nap alszanak a helyükön ha jön a jóidő akkor meg mennek ki az udvarra.Minden nap 3-szor porszívózok és kb.ennyiszer fel is mosok.Nem lesz baja a babának?Olyanok válaszát kérném akiknél van bent kutya a kicsi mellett!Negatívok kíméljenek ha lehet mert kitenni nem tudom már őket és a kicsi is imádja emelett ápoltak,oltva és féregtelenítve vannak.
2014. febr. 7. 21:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
dehogy lesz baja ha oltva, féregtelenitve vannak. Épp multkor volt egy tanulmány erröl hogy ritkább az allergia késöbb azoknál a gyerekeknél akik háziállat mellett nöttek fel. Én még nem tartok itt sajnos de kutya van én ugy tervezem hogy különkeritek majd egy nagyobb részt ahova nem mehet be a kutya, mondjuk baby karámmal körbe keritem a nappali egy részét. Biztos jóval többet fogok takaritani mint most, pedig most is naponta végig megyek a nappalin, de ha csúszó mászó baba lesz tuti napi többször.
2014. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A gyerekszobába nem mehetnek be a kutyák de a lakás többi részében mászkálhatnak.Na most egy mászó kisgyereket nem valószínű hogy a szobájában tudok tartani és hiába porszizok 3-szor csak akad 1-2 kutyaszőr a szőnyegen.Kitenni azért sem akarom őket mert túlságosan is kötődök hozzájuk és nekem ők is a gyerekeim.Tudom egyeseknek hülye vagyok de ez van!
2014. febr. 7. 21:38
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

dehogy rakd ki, szép is lenne.... Aki ilyet tesz az gondolom a nagy gyereket is leadja a zaciban ha jüön a kicsi mert csak hazahozza sok bacit az oviból, bölcsiből.... szánalma.

nyugi nem lesz semmmi baja pár szál kutya szőrtől....

2014. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Itt a cikk:

[link]

2014. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
mikor az én kisfiam volt pici ( mászós ) , nekünk is volt kutya is a lakásban, igaz ő mindenhova bemehetett, nem volt kitiltva sehonnan. Arra figyelj majd ha a pici mászik, hogy a kezét ne vegye a szájába, meg ha leül pihenni, vagy valami töröld meg a kezét egyből, sajnos elkerülhetetlen lesz hogy a kutyaszőrrel ne találkozzon, de a kéztörölgetés stb segíthet. Én törölgettem a kezét mindig, de még így sem tudod 100%-ig kivédeni ezeket a dolgokat. A kisfiam most 9 éves, makk egészséges, és most is van kutyánk. Ne félj semmi baja nem lesz a picinek. És szerintem nagyon szuper dolog, hogy állatokkal nő fel. A kisfiam is imád minden állatot. még annyi, hogy mielőtt megszületett a kisfiam a védőnőmet megkérdeztem erről a kutya dologról mert ugye azért nekem is voltak félelmeim a kutyaszőrrel kapcsolatban , és szó szerint azt mondta hogy semmi baja nem lesz tőle. Szóval szerintem ne aggódj minden rendben lesz.
2014. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és örülök hogy Ti is így gondoljátok.Mindíg is volt kutyám és lesz is és mivel a kicsi is így nő fel így nem fog félni tőle és ez jó!Akinek nem volt soha kutyája az nem fogja megérteni sosem hogy mit tudnak nyújtani az embernek és igen a kutya életerőt ad mert neki mindegy hogy gazdag vagy szegény vagy akkor is ugyan úgy szeretni fog!Köszönöm mégegyszer a pozitív megerősítéseket Mindenkinek!
2014. febr. 7. 21:53
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
utolsó vagyok. Ne foglalkozz soha az olyanokkal akik ez miatt elítélnek ! Én is állatokkal nőttem fel, kisfiam is és imádjuk az állatokat, család tagok és ahogy mondtad ezt csak az tudja akinek vannak állatai. Sőt az én védőnőm azt is mondta, hogy az ilyen gyerekeknek erősebb az immunrendszerük, na most ez nem tudom mennyire igaz, nekem ezt mondta. De az tény,hogy a kisfiam ritkán beteg nagyon. És megtanulta, hogy kell bánni más élőlényekkel, nem kellett soha szégyenkeznem, hogy megtépi a kiskutyát a fülénél fogva az utcán, vagy sírva rohan el egy kiskutya láttán. Ő hozzá szokott az állatokhoz és az állatok is érzik kik szeretik őket. Nagyszerű anya vagy, hogy már kisgyerek korban megtanítod a tiszteletet és szeretetet a kisfiadnak más élőlények iránt ! Akinek meg szemet szúr ez a komment amit írtam le lehet pontozni nyugodtan, én akkor is nagy híve vagyok a gyerek és állat barátságának, mert sokat segít a szellemi fejlődésében ( ezt a doktornőnk mondta )
2014. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van kedves "utolsó"!Örülök hogy vannak még akik így gondolják ezt a kutya-gyerek dolgot!Amióta az eszemet tudom volt kutyám és mindíg is felelősséget vállaltam érte.A mai napig viszem őket sétálni pedig kertesben lakunk.Magamra kötöm a gyerkőcöt,fogom a 2 kutyát(akik mellesleg harci kutyák lennének de még egy hangyának sem ártottak) és elindulunk.A kicsi lányom nagyon élvezi,van hogy végig visongat séta közben.Szereti őket simizni is,persze mindíg mondom neki hogy csak simizzük szépen őket.A kutyák is elfogadták és szeretik meg védik is de egyedül azért sohasem hagyom őket pedig megbízom a kutyáimba de sosem lehet tudni.A séták pedig szerintem jó program a gyereknek is meg a kutyáknak is,én pl. akkor is kivittem a kicsit amikor más nem vitte volna mert hideg van,mert fú egy kicsi szél,mert esik az eső...stb.Két hetes kora óta minden nap van levegőn sőt séta után már rajtam elalszik itthon meg kiteszem a babakocsiba és ez megy minden nap.Még sosem volt beteg(kopp-kopp)Szóval én is kutyapárti vagyok.Ja és engedelmességből vizsgázott kutyákról van szó tehát évekig jártunk anno kutysuliba.Ha ők már nem lesznek akkor is szerzek kutyát és fogom hordani suliba a kicsit is be fogom vonni ebbe mert szerintem ez is jó program.És igaz hogy a kutyák nagyon sokra megtanítják a gyereket(feleősséget vállalni) megtanulja tisztelni az állatokat ezáltal az embereket is de még mi felnőttek is sokat tanulunk az állatoktól,hisz egy állat sosem dobja el a kölykét ami egyes emberekről ugye nem mondható el.
2014. febr. 7. 22:28
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
utolsó vagyok. nekem mikor megszületett a kisfiam egy palota pincsink volt a kisfiam mindig nagyon szépen bánt vele, akkor volt a kutya 9 éves ( 18 évesen halt meg ) , most boxerunk van, a gyereket nagyon védi , imádja és itt meg lehet kövezni engem bátran de a kutya a gyerekkel szokott aludni. A séták meg igen jó hatással vannak a gyerekre, legalább kimozdul és élvezi is. A kutyával való futkosást is ( ami nagyon egészséges is ugye a friss levegőn lenni ) és igen mi is esőben, szélben , hóban megyünk. És a kisfiam is végtelenül tisztel minden állatot. Nekünk volt görényünk, imádtuk kisfiam is imádta, volt kaméleonunk . És mint említettem mivel együtt nőtt fel az állatokkal soha nem volt olyan gondunk hogy rosszul nyúlt volna egy állat felé, legyen az hüllő vagy kis szőrmók. Szerintem az állatok jobb emberré tesznek én ebben hiszek. és amit mondtál Kedves Kérdező , hogy FELTÉTEL NÉLKÜL SZERETNEK ami szerintem a legcsodálatosabb dolog. ja és még annyi, hogy szerintem mindegy milyen kutyád van, harci vagy öleb.. minden neveltetés kérdése ! Ami látom nálatok is megvan , szép kiegyensúlyozott kutyák. Gratulálok hozzá meg a kislányodhoz is.
2014. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aranyos vagy!Jó ilyen emberekkel beszélgetni.Egyik ismerősünk 2 hete azt mondta hogy azért nem jönnek hozzánk mert nálunk bent van a kutya.Nekik is van kisgyerekük és féltik.Én meg mondtam hogy oké nem zavar megértem!Ők panelba laknak és nincsennek a gyerekek kutyákhoz szokva még az hiányzik nekem hogy valamelyik beteg legyen és a kutyákra legyen fogva.Igen a mi lányunk immunrendszere hozzá van már szokva mert biztos nyelt már kutyaszőrt amikor még a pocimba volt.És engem meg itt lehet megkövezni ugyanis még a mai napig megpuszilom a kutyákat mert imádom őket is!És velünk aludtak addig amíg terhes nem lettem,azóta van külön kanapéjuk most is itt horkolnak melettem jóízűen:-)
2014. febr. 7. 23:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!