Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás, de...

Szeparációs szorongás, de nekem dolgozni kell mennem. Mit tehetek az oldására?

Figyelt kérdés

Dolgozom a 9 hós kislányom mellett, ilyenkor a nagyi vigyáz rá. Délben hazajárok etetni. Eddig is amikor hazaértem (délben vagy este), nyakamba bújt és kb fél óráig ölelnie kellett, aztán már minden rendben volt.

De most pár hete elkezdett jobban csimpaszkodik, függetlenül attól, hogy aznap dolgozom vagy pedig egész nap vele vagyok. Ha lát elmenni/kimenni, keservesen sírni kezd. Egyre inkább csak az én kezemben nyugszik meg (eddig apuka és nagyi is jó volt, remekül elvoltak) és az esti altatásokat is egyre inkább csak én tudom megcsinálni. Ha együtt is játszunk, akkor is gyakran visszajön hozzám, csimpaszkodik belém. Félek ez a szeparációs szorongás.


Viszont nekem dolgozni kell mennem, tehát hosszabb időre el kell válnom a babámtól. Eddig úgy csináltuk, hogy "leléptem" mikor nem figyelt oda, de most olvasom ez se jó megoldás, mert csak azt veszi észre, anya eltűnt.


Milyen módszerekkel tudom segíteni a szorongásának enyhítését? Kukucs játék, bújócskával már próbálkozunk.


Egyébként éjjel együtt alszunk, most próbáljuk finoman átszoktatni külön szobába, saját kiságyába, de talán nem ez a korszak a legjobb erre.



2014. febr. 10. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
talán az a baj,hogy titokban surrantál ki.próbáld ki,hogy a lakásban leülsz mellé-nem ölben van,vagy,kimész a konyhába,de mindig beszólsz,hogy itt vagy.igen-ez a szeparációs szorongás.most egyszerre negyon sok neki,hogy dolgozol is,meg még kirakod az ágyadból-egyszerre csak egyet csinálnék.
2014. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért divat ez a lelépés én az első perctől kezdve, amikor vásárolni mentem csak akkor is elmondtam a 2 hónapos fiamnak is és most is hová megyek, mennyi idő múlva jövök. Ennek köszönhetően néz, meghallgat int egy pápát és részéről le van tudva a dolog. Szerintem nagyon fontos, hogy ne tűnj el csak úgy...

Jól látod, ez a korszak nem megfelelő a saját szobába szoktatásra. Próbáljátok az ágyát a tiéd mellé húzni.

2014. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!