Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hetesen lehet hozzáráplálni?

16 hetesen lehet hozzáráplálni?

Figyelt kérdés
16hetes tápszeres babámnak az orvos azonnali hozzátáplálást javasol a nagy súlya (7800 gramm) és a vashiany miatt. Ami a hirtelen növekedés következtében alakult ki. Azt mondja hogy ne alma stb. Hanem zabkása taoszerrel, sinlac pép stb. Kerüljön az étrendbe. Mi a véleményetek???

2014. febr. 10. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Tápszeres babát általában 4 hósan szokás hozzátáplálni.
2014. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

orvos javaslatára belefér, és tényleg nagy a súlya, a fiam 10 hónapos, és 9 kg...


Szerintem kezd el, és majd látni fogod, mi válik be, de az alma biztos nem árt azért. Leginkább a tápit kellene abbahagyni. A fiam anyatejes, 6 hónapos korában kezdtem hozzátáplálni, de ő is nagy volt, amíg csak szopizott (de ugye anyatejnél ez nem probléma).

2014. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
orvos javaslatára én is el kezdeném de előtte egy tápszer váltást meg próbálnák hátha össze jön. amúgy mennyivel született?
2014. febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Speciális tejmentes tápszert kap. Peptit. 4 kg - vel
2014. febr. 10. 18:01
 5/8 Viktoria1978 ***** válasza:
Sziasztok! En külföldön elünk, teljesen maskent müködik minden. A kisfiamat elöször 4 hetesen kezdtem kostoltatni, hozzataplalni az anyatej mellett. Az orvosunk adott egy receptfüzetet ill. egy felsorolast, hogy mivel erdemes kezdeni. Elöször a kisfiam marhusos repas, zöldseges fözeleket evett a hipptöl. Magyarorszagon hust elöször 8-9 honaposan adnak, ha jol tudom es a csirkevel kezdenek. Evett par kanal husis fözeleket, semmi baja nem lett, nem fajt se a hasa, se semmije. A marhaban sok vas van, igaz a hust nem tudja meg megemeszteni, de a benne levö tapanyagok felszivodnak. Tapszert a mai napig nem issza meg. 8 honaposan krumplit evett husival szafttal, nagyon izlett neki. A majban is sok a vas. Ha fözöl huslevest en ugy gondolom adhatsz neki zöldseget tesztat majat turmixolva vagy pedig villaval törve, vagy pedig bebietel marhahussal.
2014. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Viktoria1978 ***** válasza:
Azt nem irtam, hogy nekem is nagy a babam, 1 eves lesz es lassan 12 kg, a hosszat nem tudom pontosan, 86-os body mar kicsi, most megyünk oltasra majd, ott tudom meg pontosan. Probaltam meregetni, de vhogy nem sikerült:)
2014. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Melyik országban éltek? ? Amúgy Köszönöm az eddigi segítséget:-)
2014. febr. 12. 14:08
 8/8 Viktoria1978 ***** válasza:
Nemetorszagban. Beszeltem magyar vedönövel is, ö teljesen mast mondott a hozzataplalassal kapcsolatban. En ugy gondolom, hogy jol tettem, hogy a nemet orvosra hallgattam. Tehentejet, tejtermeket 10 honapos kortol javasolta.
2014. febr. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!