Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki sokáig ringatva altatta a babáját és később nem lett probléma, amikor már nagyobb lett a baba és nem aludt el ringatásra? Tehát, hogy könnyen ment a leszokás a ringatásról?

Figyelt kérdés

mondjuk valaki sokáig hónapokig ringatva teszi be a babáját a kiságyba, és később nem volt abból probléma, ha már ringatva nem aludt be a baba, hanem el tudott anélkül is aludni.

volt ilyen?



2014. febr. 13. 18:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rossz kategóriába tettem, és az Altatás-ba kellett volna tennem. Bocsánat ezért.
2014. febr. 13. 18:29
 2/17 anonim ***** válasza:
Mi 3 hónapos koráig altattuk ringatva a kisfiúnkat, azóta már csak ritkán altatjuk így. Azóta ha fáradt, akkor letesszük, adunk a szájába cumit, simogatjuk a hátát vagy paskoljuk a fenekét és pár perc alatt elalszik. Utána kivesszük a cumit a szájából, így nincs ébredés arra, hogy kiesik. Ha ugyanis bent hagyjuk neki, akkor ahogy fordítja a fejét mindig felébred rá, hogy kiesik a szájából.
2014. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Nalunk mondhatni szörnyű volt a helyzet, mert igencsak "elrontottuk" a kedves ismerősök szerint :)

Majd' 1 éves koráig az apja jarkalt vele, ringatta es utána adta oda nekem, es a hasamon aludt tovább es 1-2 óra múlva le tudtam tenni magam mellé aludni. 1 éves kora után, már "csak" össze kellett bújni, es aludt. (De nem mozdulhattam mellole, mert akkor felkelt :/ ) most lesz 20 hónapos, és 4 napja egyedül alszik el a saját ágyában :))

Pedig ha tudnád hányan megmondták hogy jaaajjj így még 5 évesen is veletek fog aludni.... :-P

2014. febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

én kb. 4 hónapos koráig ringattam, aztán leszokott.

Aztán úgy 7-8 hónaposan megint ringatva tudott csak elaludni. De ezt is elhagyta kb.1-2 hónap után, teljesen magától!

2014. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Én 1,5 éves koráig ringatva altattam a kisfiamat. 1 éves koráig még sétáltam is hozzá, utána ülve ringattam. :)

2 éves kora óta egyedül alszik el az ágyában. 1,5 és 2 éves kora között pedig mellé feküdtem és úgy aludt.

Most 3 éves, semmi gond nincs az egyedül elalvással.

2014. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos korig ringatva altattam a lányomat, és még utána is néha, amikor fogzás miatt sokszor ébredt este. Aztán egyedül, nézelődés közben (felhúztuk a zenélő forgót) bealudt, napközben pedig úgy, hogy fogta a kezem.

10 hónapos kortól pedig úgy alszik, ha melléfekszem és simogatja kezemet...2 éves lesz márciusban...

2014. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposom ringatva vagy cicin altatjuk. Az utóbbi 2 hétben sokszor tekergett a kezünkben, szopni nem akart. Letettük, magától elaludt az ágyunkban vagy a kanapén, csak át kellett szállítanunk a helyére. Nem tudom, így marad-e.
2014. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

mi az első hónapokban ringattuk, aztán 3.hónapban megtalálta az ujját és lett egy szundiállatkája. szopizáskor félálomban levettem és betettem az ágyába, így ujjszopival aludt el.

ez van ma is, cici, nyuszi, ujjacska és alvás. 15 hónapos.

2014. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Akkor én leszek a leggázabb válaszoló. Éjszaka ringatva alszik el a 9 hónaposom, nappal CSAK az ölemben alszik, hiába ringatom el 15-20 percen át, amint leteszem az ágyába, felébred, kapálózik és sír. Viccesen felfogva néha már annak örülök, hogy éjjel elegendő a negyedórás ringatás, aztán letehetem az ágyába.

Az új "luxus", hogy a babakocsiban, séta közben elalszik. Pár napja történt a csoda :-))

2014. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Csak ringatva tudott elaludni nagyobbik fiam, kb 1 éves koráig ringattam,utána ülve ölbe altattam,majd kb 1,5 volt mikor úgy aludt el,hogy mellé feküdtem.feküdtem. Kb 2,5 éves korától elalszik egyedül,gond nélkül.

1x mikor kisebb volt a környezet unszolására megpróbáltam azt,hogy hagyom sírni,csak nyugtatgatom,de nem jött be...1,5 óra bömbölés után majdnem hányás lett a vége,alig bírtam megnyugtatni(1 év körüli lehetett),akkor elhatároztam,hogy ezt soha többet,nekem nem ér annyit,hiszen ölben 10 perc alatt elaludt.Aztán tök szépen leszokott a melléfekvésről is,akkor örültem,hogy korábban nem voltam "drasztikus".

Most a kicsi 1 éves,ő is "ringatós baba",egyszerűen képtelen még magától elaludni,pedig ő kicsinek többet sírt mint 1.,nem tudtam hozzá mindig egyből menni,mégsem tanulta meg hogy kell egyedül elaludni.

Húgom gyerekei viszont mint az álom úgy alszanak el egyedül már kiskoruk óta...szerintem ez valahol genetika...

2014. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!