Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó így ez az étkezés? 10hós...

Jó így ez az étkezés? 10hós babánál?

Figyelt kérdés
reggeli 7kornyékén van kb 90ml tápszer 9-10 környékén kap vajas zsemlét vagy joghurtot+gyümi néha ez után be alszik (ritkaság) ebéd 12környékén főzelék általában be is alszik utána 1,5-2órát 3-4 között tejpép ha elfogadja ha nem akkor joghurt+gyümi vagy zsemle lekvárral az attól függ reggel mit evett. este 7-8környékén vacsi tápszer 180ml 22környékén kel és kér még 120ml tápszert. szerintetek jó így vagy kevés? persze napközben ha mi eszünk zsemlét kér belőle. már azt eszi amit mi ebédre :) persze a korának megfelelő ételeket.

2014. febr. 14. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem pont 10 hónapos kor körül igénylik a babák a változást, az átállást tejről inkább szilárdra, gondolom te is érzed ezért kérdezed :)


reggeli, a tápszer után kínáld meg zsemlével, mondjuk 8kor.

10kor gyümölcs legyen, az minden nap kell, zsemle meg nem jó köztes étkezésnek mert eltelíti.

délben ebéd, amdj szerintem jó tartani, hogy utána alvás, talán nem kell már megvárni, hogy bealszik-e, tedd le, kell már a napirend :)

kel akkor tejtermék, ilyenkor jöhet a joghurt mondjuk :) vagy kis szendvics.

este fürdés előtt vacsora, mondjuk 7kor, utána fürdés és azután tápszer :)


mi is 10 hónapos korában álltunk át erre, nem is kelt utána már :)

2014. febr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy előttem is írják, olyan mintha kenyérrel akarnák mindig jóllakatni.

Reggelire kenyér valamivel, s utánna tápszer innivalóként


Tízórai gyümölcs


Ebéd főzelék


Uzsonna joghurt, vagy tejpép


Vacsora főzelék, vagy Mi az ebéd volt, vagy kenyér feltéttel, fürdés, es utánna tápszer

2014. febr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen érzem hogy változtatni kellene valahogy :) akkor a reggelit át váltom valami szilárdra és fürdés előtt is kap valami szilárdat. gyümit minden nap kap és tejterméket is :) csak ebéd után hajlandó aludni. ha tízórai után próbálom be altatni akkor hisztizik ezerrel hogy ő még nem álmos.
2014. febr. 15. 09:05
 4/4 anonim ***** válasza:

ne váltsd át! a tápszer még sokáig megmarad reggel és este, az én 4 évesem még mindig kakaóval indítja a napot, utána az oviban is az van reggelihez :)

90ml tápszer egyébként is nagyon kevés, add csak neki és utána kínáld meg szilárd reggelivel, amit te is eszel. kettő között hagyj egy órát ha nem kér egyből, úgy biztos elfogadja. vagy a tápszer közben csipegessen, majd látod :)

de ne váltsd ki csak pótold :)

2014. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!