Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem tippeket, hogy...

Írnátok nekem tippeket, hogy miket tudnék játszani másfél éves leányzómmal?

Figyelt kérdés
Igazából semmi nem köti le öt percnél tovább, és eléggé rám van ragadva, mostanában már "matricának" hívom :) Szeretnék vele többet játszani, mert a játékai nem igazán kötik le. Írnátok nekem olyan kreatív, vagy fejlesztő játékokat, amiket tudnék vele játszani? Lehetőleg minimális pénzbefektetéssel.
2014. febr. 15. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:
boltost próbáltatok játszani? pár pénzérme kell hozzá, vagy játékpénz társasjátékból, vagy csak papírfecni. Fog egy kosarat, elmegy a boltba, ott adhatsz neki játékból tejet, kakaót, wc papír guriga pl. lehet konzerv (akár rá is rajzolhattok zöldségeket) bevásárol, hazamegy megfőzitek. Az unokahugaim ezt imádják :)
2014. febr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1,5 éves, szintén matrica. :-)

De labdázni, lufizni nagyon szeret. Van a bátyjának egy nagyméretű memória kártyája. Állatos. Azt minden nap kéri, és monda, hogy vau, nino (dino) stb. Ezzel az állatozással jó ideig elvan.

Van egy barkácskészlete, abban van egy olyan darab műanyag amibe bele lehet tenni a nagy csavart és rá az anyát. Ezzel a csavarozással elbíbelődik. Mellesleg az üres tejesdoboz kupak le-fel csavarozásával is elég jól elvan. VAn hűtőmágnes betünk. Azt föl-le pakolgatja a hűtőről.

Ezen felül a bújócska nagyon élvezetes vele. Imádom a huncut kis vigyorát, amikor elbújik és kukucskál. :-) . Több zenélő játéka van, de a kedvence a gitáros. Villog, zenél, pörgetni lehet rajta egy karikát.

Mágneses rajtáblánkat most kezdi felfedezni, firkálgat a mágneses figurával lenyomatot csinál. Ha lemegyünk, jobb elfoglalni, a levelek-kavicsok-botok jól lekütik.

Hol a füled, hol az orrod, hol a maci keze stb. Ilyet is minden nap játszunk. Vastag lapos könyvet nézegetünk, és a hol van kérdésre több mindent megatalál. A probléma csak az hogy egyedül nem igazán játszik el.

Egyedül azzal van el, ha odatolom a széket az ajtóhoz, a kezébe adom a kulcsot és a zárral bütyköl. olyankor körbekerítem a többi székkel nehogy leessen és ezzel elég jól elszórakozik.

A másik amivel sokáig elvan, hogy mindenféle lim-lom játékot egy nagy ládába teszek. Ha sok a teendőm, azt behúzom a szoba közepébe, és mire kipakol megnézi ami épp érdekli azzal is elvan egy ideig.

Más nem jut eszembe.

Amúgy az anya taníts engem című könyvben, rengeteg jó ötlet van, a baba hónap szerinti szintjére leosztva.

2014. febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!