Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor hiába ringatom nem is...

Akkor hiába ringatom nem is alszik, milyen alvás az olyan amikor csak akkor fekszik mozdulatlan és csendben ha ringatom a kocsiban?

Figyelt kérdés

Persze ezt 1 óra alvás után csinálja csak, 1 órát alszik kb mozdulatlan és úgy hogy nem kell közben tologatni, aztán felébred félig ,ordít, kilöki a cumiját és ordít mind addig míg el nem kezdem tologatni és vissza nem teszem a cumiját.

Aztán ha abba hagyom a ringatást egyből mocorog, nyöszörög , nem is alszik csak csukja a szemét van mikor 1 órát is így ringatom mégsem alszik annyira hogy otthagyhatnám.

Próbáltam már úgy hogy amikor legelsőnek megébred akkor kiveszem a kocsiból és nem altatom vissza, de akkor meg nyűgös álmos még kb 1 óráig amíg szokott lustítani utána kb 1 órára ki megy a szeméből az álom aztán utána megint álmos lesz.

Nagyon nehezen alszik el ha sokat van baba kocsiba ha vissza altatom 2-3 órát is van hogy kocsiban van és tologatni kell.

Amikor kivettem a kocsiból 1 óra után akkor utána nyűgös de a következő alkalommal 2 perc alatt elalszik.

Éjjel óránként ébred már 2-3 hete.

Mert nincs a szájában a cumi felébred rá, de nem is nagyon igényli csak elalvásnál mert nélküle nagyon ritkán alszik el.

Van mikor őt idegesíti és löki kifele a szájából.

Egyedül soha nem szívja a cumit ki kell támasztani neki akkor szívja csak, mert akkorákat cuppog rajta hogy midig kiesik a szájából.

Test közelben sem szeret lenni, tőlem 1 méterre van a kiságy , a babakocsi az meg olyan, karban sem hajlandó meginni a tápszerét cumisüvegből, csak fekve az ágyon vagy a kocsiba.

Én rontottam el valamit?



2014. febr. 15. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy éhes? Próbáltad hogy még adsz neki tápszert amikro megitta? sok babának nem annyi kell mint amit az orvos mond hanme több. ez rendszeres probléma tápszernél, szoptatásnál ugye nem tudja az ember mérni hogy jaj meg volt az x ml biztos elég neki hanme addig szopik amig éhes. Mekkora a baba? elhet ez átmenetei is növekedési ugrás miatt vagy fogzás miatt is lehet akkár 2 hónapos kortól bármikor.
2014. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

5 hónapos lesz hónap végén.

Tuti hogy nem éhes mert az a baj hogy általában ha kikeverek neki 150 ml-rt akkor inkább még hagy is az üvegben és nem tudom megitatni vele mert el fordítja a fejét csak rágja a nyelvével játszik a cumis üveggel és persze a tápszer a nyakába folyik olyankor, mert nem nyeli le.

Kb 3 óránként eszik még mindig.

Olyan 120-150 ml-rt.

Ritkábban kéne adnom enni neki?

2014. febr. 15. 12:29
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem haladj lépésről lépésre.egyszerre csak 1 problémát oldj meg.én elsőként visszaszoktatnám a kiságyba.nem adnám a cumit,ha úgyis ellöki-és kellék nélkül próbálnám altatni.hozzá van szokva,hogy folyamatosan tologatod a babakocsiban.nincs semmi olyan ,amit nem lehetne helyrehozni
2014. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De hogyan? Ha nem ringatom ha nem teszem be a kocsiba és nem ringatom akkor nem alszik el csak üvölt. Eddig még csak 2 alkalommal este aludt el egyedül a kiságyában cumi nélkül.

Akkor is azért mert el nézelődött és annyira elálmosodott hogy elaludt.

Hogyan kezdjem?

2014. febr. 15. 13:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet gonoszul hangzik, de ez az igazság.


Szerintem nem a kisbabád kérte, hogy ringasd. Elkezdted ringatni, hozzászokott, akár egy alkalomból. Nem maguk találják ki a szokásaikat, hanem MI szoktatjuk hozzá őket.

4 és fél hónapos a kislányom, egyedül a cumi a segítsége az alváshoz.

Este lefektetem, beadom a cumit, jó éjt puszi és csicsuka. Ennyi

Semmilyen dolgohzo nem szoktattam!

Hiába mondjuk, hogy mi nem...nem ringattuk, ezt ő akarja... A fenéket...

MINDENHEZ a mi segítségünk kell, igen egy kisbabával is valamilyen szinten következetesnek kell lenni.


Még nincsen késő...egyszerűen altasd máshol. Mostmár összekötötte a babakocsit a ringatással. Tedd kiságyba, vagy az ágyatokra. De ott SEMMIT de SEMMIT ne csinálj.

2014. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De sírni fog!
2014. febr. 15. 15:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!


Bemutatom: Ő egy kisbaba, beszélni nem tud.

Persze, hogy sír!

2014. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze én is tudom hogy egy kisbaba, de én arra gondoltam hogy ha nem a babakocsiban fog aludni akkor sírni fog mert nem az akarata teljesül.

Ez csak lefárasztással fog menni.

2014. febr. 15. 15:22
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha már annyira fáradt és álmos hogy akárhol elalszik csak hogy pihenjen.
2014. febr. 15. 15:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Te vagy az édesanyja, Neked kell ezeken felülmúlni és megmutatni Neki mi a helyes és mi nem:-)


Fektesd ágyba/kiságyba.

Sírni fog tuti, picit hagyjd sírni adj neki cumit, úgy is kiköpi nem baj.

5 lerc után felveszed, megnyugszik és visszafekteted.

Nem kell 1 hét és megtanulja.

Ne nehezítsd meg a dolgodat:-) sőt! A legjobb, ha nem veszed ölbe, suttogj neki, nyugtasd meg simogatással.

Ne szoktasd olyan dolgokra, ami nem jó:-)

Kemény lesz az az 1 hét, de utána megköszönöd magadnak a türelmet. Hosszú távlatokba gondolkozz, ne ideiglenesen old meg a "problémát", hogy ringatva elalszik jól van az. Utsó voltam.

2014. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!