Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Már nem tudom, mit csináljak a kislányommal. 15 hónapos és még mindig a tápszer a fő tápláléka. Bármilyen szilárd ételt kínálok neki, bármilyen formában, szinte mindig a tápszernél kötünk ki.

Ha jobb napja van, akkor megeszik annyit mondjuk ebédre és uzsonnára, hogy nem kér utána tápszert. Ez a ritkábbik eset, mert általában pár falatnál többet nem hajlandó enni egy étkezésre. Pedig éhes, mert sír a tápszerért és azt meg is eszi.

Mit csinálnátok a helyemben? Várjak türelemmel (na ez az, ami már elfogyott), vagy legyek szigorúbb és csak reggel-este kapjon tápszert, aztán napközben eszik, amit eszik. Ez vajon eredményre vezetne, vagy inkább csak megutáltatnám vele az evést? Ezt nem szeretném. Meg hát nem tudom, lenne-e szívem a sírását hallgatni, mert éhes, én meg nem adok neki. De akkor mit tegyek?

Ja, fogzik is ezerrel, szinte folyamatosan.

Vannak jobb időszakai (2-3 havonta 1-2 hét), amikor szinte mindent szépen eszik, de aztán megint borul minden...


2014. febr. 17. 15:14
 1/2 lcs ***** válasza:
szia! Beszéltél már erről védőnővel, gyerekorvossal,hogy nem nagyon akar enni? 15 hónaposan már max 2x kellene tápszert ennie, úgy tudom. az én lányom is imádta a tápszert, másfél éves koráig ette, de egy éves korától már csak reggel. a fogzás miatt lehet érzékeny az ínye, vagyis csípheti neki a gyümölcs, vagy egyes ételek, de max 1-2 nap szokott lenni (vagyis nálunk eddig tartott). Szerintem mindenképpen beszélj erről dokival, vagy védőnővel (ha a normálisabb fajta..).
2014. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, már beszéltem velük ez ügyben, de használható tanácsot még nem igen adtak. Mivel a súlya jó, fizikailag és szellemileg is szépen fejlődik, így nem nagyon foglalkoznak vele. 1 éve voltunk a gasztroenterológián (más okok miatt), azóta már 2-szer voltunk kontrollon. Ott is elmondtam a problémát, volt vérvétel, hasi ultrahang, de mindent rendben találtak. Így türelemre intett a gasztrós doki is, mondván, hogy ebben a korban sok gyerek ezt csinálja. Egyszer majd átkattan valami az agyában és elkezd szépen enni. Na, hát én ezt a csodát várom folyamatosan. Még azt is mondta, hogy ha nem akar enni, ne erőltessem, adjak neki tápszert, különben rossz élmény lesz neki az evés. Oké, hogy nem láttam még olyan óvodás, iskolás gyereket, aki tápszeren élt volna, de ettől függetlenül már nagyon kiborít ez a helyzet. Ezt biztos a kislányom is érzi, emiatt talán még elutasítóbb. Nem tudom mi lenne a megoldás.

Azért köszönöm szépen a válaszodat!

2014. febr. 17. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!