Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szavakat mond mar egy...

Milyen szavakat mond mar egy masfel eves kisfiu, mert az enyem csak annyit apa, pa-pa, baba, mama nagy ritkan, nem tul keves?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a fiam,ő annyit mond,hogy apa,apu,anya,mama,papa,kuta,cica,tűtű. A fiúk általában lassabban 2-3 kor között kezdenek el beszélni :)
2014. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy túl kevés, de egyik napról a másikra megindulhat a fejlődés. Nekem a kislányom csak halandzsázott eddig, na jó azt mondtam már 10 hónapos korától, hogy ló, mama, baba, vau-vau , labda , de ennyi most egyik hétről a másikra sok szót megtanult és ismétli ha mondok valamit pl .a könyvből. Nem tudsz vele mit csinálni, ha beszélsz hozzá és mesét olvasok, könyvet nézegettek, akkor metteszel minden tőled telhetőt.
2014. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az öcsém mindössze mutogatott,kisfiam tő mondatokban beszélt 1,5 évesen,változó.
2014. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam, mondja, hogy apa, anya (ezt nagyon ritkán) papa, mama, va-va (kutya), cissz (cica), pá-pá, tá (tánc), keresztanyám becenevét, lámpa, nem, kapcs ( ha el akarja kapcsolni a tévét), baba, keksz, hamm (ilyenkor enni akar), kár-kár ( a varjúra) és még pár dolgot, ami most nem jut eszembe. Ő az elmúlt 2-3 hónapban kezdett el jobban szavakat mondani.
2014. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém sem mondott ennyi idősen többet.
2014. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Eszembe jutott még pár szó: ez, ott, labda, fa, hó. Mostanában szinte napról napra bővül a szókincse.
2014. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

13 hónapos kislány.Ezeket mondja már:

apa,anya,baba,mama,papa,hejte,nyam-nyam,

kaka,titi(cici),kell,adide(add ide),pápá,

nem,iden(igen),nana,dádá.

2014. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

7-es!

Szerintem a kérdés nem véletlenül a kisfiúkra vonatkozott, ők rendszerint később kezdenek beszélni.

2014. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17,5 hónapos kisfiam az alábbikat mondja: apa, anya (ritkán), hamm (éhes), glu (szomjas-gluggyból jött), vu-vu (kutya), szisz (cica, de volt már, hogy kimondta, hogy cica), kukk, hoppá, ette (este), amma (alma), Ata (Anita-barátnőm), egy (felismeri az egyes számot, és ha meglátja valahol, akkor mondja, hogy egy), ezen kívül hangutánzókat használ még tik-tik (óra), kop-kop (ha hallja, hogy valami kopog), puf-puf (kalapács, húsklopfoló), ssssssssz (mikor a légfrissítő fúj egyet), bim-bim (harang). Kb. ennyi még a szókincse, de nagyon ügyesen ki tudja fejezni magát az "Ó" és az "U" magánhangzók segítségével.
2014. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
8-as! Miért baj az, ha valaki leírja, hogy milyen szavakat mond a kislánya? És miért kell lepontozni? Azt sem tudom, hogy honnan veszed, hogy az a normális ha a fiúk később beszélnek, akkor ezek szerint az én gyerekeim nem tartoznak a normális kategóriába, ugyanis mindkét fiam hamarabb kezdett el beszélni, mint a lányom. Minden gyerek más, ez az leginkább az egyéntől függ és nem a nemtől, vagy a szülőktől. A kérdésre válaszolva pedig azt gondolom, hogy nem kell emiatt aggódni, 1,5 éves korban ez még teljesen normális. Ismertem olyan 2 éves gyerekek akik még ennyit sem mondott, aztán pár hónap alatt annyit fejlődött, hogy semmilyen szinten nem volt lemaradva a hasonló korú gyerekektől.
2014. márc. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!