Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, aki hordozásban...

Anyukák, aki hordozásban járatosak vagytok, SOS?

Figyelt kérdés

A testvéremnek születik babája hamarosan, nagy hordozókendő rajongó. Mi anno kaptunk egyet, amiről ő nem tud, mivel soha nem használtuk (a férjem egyik kolléganője hozta ajándékba).


A kérdés, hogy honnan lehet tudni, hogy mikortól használható, vagy mind jó újszülött kortól? Mindet ugyanúgy kell megkötni? Ez totál sima, bézs színű, halványan levél mintás vastag vászon kendő, márkajelzés nélkül, nagyon szép, de gőzöm nincs, hogy jó-e.



Ha jó, szívesen nekiajándékoznám, mert megtaláltam a garázsban (már el is felejtettem, hogy volt), csak nem tudom, hogy használható-e, és ha igen, hogyan...


2014. febr. 17. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Újszülött kortól csak rugalmas hordozókendő használható. Meg kellene tudnod (személyesen) valakitől, aki hordoz, hogy ami nálad van rugalmas-e, ezt csak tapintás után tudnánk megmondani. Sima vászon anyagból készült kendő csak akkor használható, ha a baba már tartja magát, ül, mert korábban még nagyon laza a hátizomzat.


Újszülött kortól így kell megkötni a rugalmas kendőt:

http://www.youtube.com/watch?v=34fF6CbJoPE


[link]

2014. febr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sima, egyszerű hordozókendő? Vagy mei tai? Mert előbbivel egész piciket is lehet hordozni már születéstől, utóbbinál asszem 3-4 hós kortól, bár függ a mei tai bizonyos méretétől is.
2014. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm, ez máris hasznos volt. Kizártnak tartom, hogy ez rugalmas volna, nagyon masszív tartású anyag. De sajnos tényleg abszolút nem értek hozzá, a környezetemben senki, de senki nem hordoz, szóval csak itt tudok kérdezni.
2014. febr. 17. 16:03
 4/14 A kérdező kommentje:
Hű, de jól van megkötve, amit linkeltél, ilyet még nem is láttam. :) Ha lesz rá még lehetőségem, lehet, hogy én is kipróbálom. :)
2014. febr. 17. 16:04
 5/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy közelebb kerülünk a megoldáshoz, ha lefotózom és feltöltöm. A lányom szobájában van, ha felébred, készítek róla egy fotót, hátha akkor rájövünk, hogy mi is ez. :)


De ahogy rákerestem, ez sima kendő.

2014. febr. 17. 16:08
 6/14 anonim ***** válasza:
simában lehet hordozni újszülött kortól
2014. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Így van, sima kendőben lehet.
2014. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. hülyeséget ír, ne hallgass rá.

Rugalmas hordozókendőben lehet újszülöttet hordozni, de pár hónapos kor után már nem jó.

Normál vászon hordozókendőben (tehát ami nem rugalmas), akár az 1 napos babát is beleteheted és akár 3-4 éves korig használható.

Nyugodtan add nekik a kendőt, a lehető legjobb ajándék!

2014. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Használhatja majd újszülött kortól, igen :)

Nekem is szövött kendőm van, nagyon hasznos dolog :)


Esetleg fizesd még be egy hordozós tanfolyamra és már meg is van a tökéletes babawelcome-ajándék :D

2014. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vászon lesz az. Hasonlítsd össze a szövését egy lepedővel, másmilyen lesz.

Csak az egyik felén van minta, vagy a másik oldalon is látszik az inverze? Ha nyomtatva van a minta, akkor sávolyszövésű lesz, újszülött kortól használható. Ha a minta inverze látszik a túloldalon, akkor az egy másik szövésmód, arról nem tudok biztosat, de szerintem azt is lehet használni azonnal.

És tényleg érdemes befizetni hordozási tanácsadóhoz, akár szülés előtt. A videókból sok apróság nem derül ki, na meg a youtube nem tudja leellenőrizni, hogy tényleg jó lett-e a kötés.

2014. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!