Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek most mivel etessem...

Szerintetek most mivel etessem 16 hónapos babámat? MI lehet a gond, felszívódási zavar?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy egész kicsi kora óta felmerült bennem, hogy érzékeny a tejes dolgokra. De aztán sose jutottunk el gasztroenterológushoz, mert mindig "jobb" lett a dolog. SOse volt jó alvó, kicsiként nagyon hasfájós volt, semmit nem adtam neki az előírtnál előbb, most hosszú időn keresztül nem volt gond, se natúr yoghurttal se túróval, se egyéb tejtermékkel, de konkrétan tejet még nem adtam neki pl inni, csak olyan dolgot amibe tej van pl palacsinta, de ezt is ritkán. Most egy ideje furcsa volt már, hogy a kicsi arcán lévő halvány tejpöttyszerűségek pirosabbak lettek, a kakija mennyisége és minősége is többször megváltozott. MOst adtak laktózcseppet, 2 napig csak a reggeli tápszerét itta, utána kakilt, de teljesen normális állagút és nem extrém büdöset. Ma adtam neki krémtúrót kíváncsiságból, de tettem bele cseppet, és fél óra múlva megint kakilt, de rettenet büdöset, erjedt savanyú szagút. Eszméletlen jó evő volt, mostanában nagyon nincs étvágya, fele,negyed annyi ennivalót tudok belediktálni, és megint fél óra, órás ordításokat rendez éjjel, és sokszor küzd a pukikkal is. Egyszerűen ötletem sincs, mit adjak neki enni, amibe nincsenek tejes dolgok, mert szinte mindenhez ettünk tejeset, önmagában a gyümölcsöt keksszel unja, a vacsival és az uzsonnával vagyok meglőve. De ha a tápszertől nincs baja, akkor a többitől miért? Igazából már tejital az amit iszik, az egy éves kortól iható. Nem gondolnék allergiára, de akkor sem igazán bír bizonyos tejes dolgokat akkor ez most mi? Gasztroenterológiára megyünk, de addig sok idő van még.
2014. febr. 17. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól mert büdös s kakija, nem tejallergiás.

Kiütései vannak?

Hány?

Veres széklet?

Ne adj 1 hónapig tejterméket, s ha javul, akkor a tej a ludas, ha nem javul, akkor csak ilyen.

Adhatsz neki probiotikimot.

Változik a gyerekek étvágya!

Nagyon sok dolog van, ami tej mentes!

Reggelire kenyér, sonka, lekvár, májkrém, tepertőkrém, száraz kolbász, szalonna.

Tízórai, uzsonna; Meggyes pite, almás pite, piskóta tekercs, linzer, ishler, linzer csiga, mákos, diós kalács, kuglóf, kakaós csiga...

Ebéd, vacsora, tartalmas husos leves, pl. borsó leves amiben van farhát, csirke szárny, s arról leszedve a hús, gulyás, húsos zöldbab leves ... utenna valami mákos, diós tészta, nudli, bukta.

Vagy valami egytálétel; spagetti, lecsó kolbásszal tojással, tepsiben husi zöldsége lesütve, rakott zöldségek húsos rizzsel, sólet,

Rengeteg tej mentes étel van!

2014. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Véres nem volt a széklete, viszont kiütései voltak, ekcémaszerű, foltokban apró pici pöttyök. A hátán is volt. Ahogy elhagytuk csak 2 napra a tápszeren kívül a tejterméket eltűnt.....de nem értem mert a tápszer rendes tejital, tejalapú, banános, akkor attól miért nincs baja? Vagyis látszólag nincs...
2014. febr. 17. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:

le van bontva a tejfehérje a tápszerben, így jobban hasonlít az anyatejhez, könnyen lebontja a szervezete, míg a rendes tejet nem...


enyém tejallergia gyanús volt, szigorúan 2 éves koráig nem kapott semmi tejeset, sokszor tápszert se tudtam neki adni, sinlacból csináltam neki a tápszert (mondjuk ezt 1 éves koráig, utána már bírta a speckó tápszert).


szerintem nem nehéz nem adni tejet. gyümölcsöt nehogymár 1,5 évesen unja magéban, mi lesz 50 év múlva? :D add a kezébe a banánt, almát, rágcsálja!

vacsora nálunk az ami az ebéd, főzelék, leves, husi, párolt zöldség... főzz kicsit többet és akkor meg van oldva a vacsora.

uzsonnára meg kenyérfélék, péksütik, rágcsik, meg persze gyümölcs :)

2014. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is egész 14 hónapos koráig azt hittem, érzékeny a tejre/tejtermékekre. Amennyire csak tudtam, hanyagoltam az étrendjéből, hol jobban volt, hol nem.. nem tudtam már mire gondolni, doktornő semmi értelmeset nem tudott mondani ezzel kapcsolatban, már el voltam keseredve. Napközben látszólag semmi baja nem volt, de éjjel vagonszor felsírt, hol jött neki a puki, hol nem.. Ezzel küzdött, rengeteget masszíroztam a pociját is, nem váltak be semmilyen cseppek sem. Aztán basszus meglett a ludas: az ÉN TEJEM.. Ahogy elvette, tőle az alvások előtti szopit, úgy elhagyta az éjjelit is ő maga. És azóta úgy alszik, mint a kisangyal, jó, felébred időnként inni, de azóta volt már pár éjszaka is, amit átaludt. Tudom, nálatok nyilván nem ez a gond, de úgy voltam vele, megosztom, hátha valaki hasonló cipőben jár.. Én személy szerint nem gondoltam volna, hogy az anyatej még 14 hós babánál is ilyen tüneteket produkálhat.

És kedves Kérdező, ha nem találsz már megoldást, szerintem mindenképp vidd el a picit dokihoz, nehogy hosszú távon valami gondja legyen egy folyamatosan bevitt élelmiszerrel, amit nem bír a kis szervezete.

2014. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!