Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rugalmatlan vagyok étkezést...

Rugalmatlan vagyok étkezést illetően? 21hós

Figyelt kérdés
Próbálom betartani kicsi korától kezdve hogy délben ebéd aztán szundi.kb 2 hónappal ezelőttig ment is.nem szoktam adni neki semmilyen nasit délelőtt pont azért hogy szépen ebédeljen.de elkezdett válogatni és hol akar hol nem ebédelni.mamához elszoktunk menni délelőtt mert nagy kertje van de már párszor megkértem ne adjon neki ebéd előtt semmit de valahogy a hátam mögött mindig ad.nem csak ő játszik szerepet ebben de szerintem kicsit hozzá járul.próbálok egészséges ételeket főzni.sokszor órákat állok a konyhában hogy neki főzzek de nem kell. fárasztó felkinálni neki 3 félét.csak a megszokottat hajlandó megenni.van olyan is hogy se nem reggelizik se nem ebédel de elvan.ez frusztrál engem hogy így össze vissza akar enni.Szerintetek túl aggódom?nem akarom hogy később rossz evő legyen.bár jó húsban van csak zavar ez az össze-visszaság!

2014. febr. 18. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Lazíts egy kicsit. Az én fiam 20 hónapos, ebédre bármit megeszik, de vacsorára a májkrémen és a kockasajton kívül már jó ideje semmit nem hajlandó megenni. Én úgy vagyok vele, hogy majd megunja, addig meg had egye. Ami nagyobb baj nálunk, hogy gyümölcsöt egyáltalán nem hajlandó enni, eddig legalább babakajában megette, de most már az sem nagyon kell. Ezzel sem tudok viszont mit csinálni, kínálgatom, aztán ha nem kell, nem erőltetem. Nem idegesítem magam, mert gyönyörűen, kiegyensúlyozottan fejlődik, kifejezetten nagy, erős gyerek, kap vitamint aztán úgyis változni fognak a szokásai.
2014. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Evésben én is rugalmatlan vagyok. Nálunk evésidőben van evés, azon kívül meg nincs (kivétel, ha vendégségbe megyünk,vagy hozzánk jönnek). Ebédre egyféle leves meg egyféle második van (az hús meg egy-két köret), nem is kínálok fel mást, abból kell választani. Van olyan, hogy alig eszik ebédet, akkor sem aggódom már, mert akkor többet eszik majd uzsonnát vagy vacsorát. Az én lányomnak vannak kifejezetten gyümölcsevős korszakai, olyankor csak egy kis levest eszik ebédre, délután viszont rengeteg gyümölcsöt. Ha jó húsban van, jókedvű, egy nap legalább kétszer eszik, szerintem ne aggódj.
2014. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

pedig pont ettől lehet később evés zavaros. ha nem éhes akkor nem szabad ráerőltetni, nyilván persze kínálgatni kell és egy alternatíva szóba jöhet, de a márpedig délben enni kell szerintem nem jó.

ha meg előtte éhes akkor adjál neki valamit. ha jól értem akkor nem is adsz neki 10kor gyümölcsöt, pedig ez nagy hiba. kell a gyomrának a köztes étkezés, ráadásul a gyümölcs gyorsan bomló szénhidrát, 1-1,5 óra alatt meg is emészti és meghozza az étvágyat.

próbáld ki, 2 gondot is megoldhat :)

2014. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 20 hónapos, szintén husis nagyfiú. Nála is ugyanez a helyzet, néha nem hajlandó ebédelni, max. 3 falatot, néha nem kell a reggeli, néha a vacsora. A kedvenceiből mindig eszik, de van olyan, hogy az sem kell. A következő étkezésnél általában jól eszik. Én is sokat aggódok, főleg amiatt, mert nem szeretném, hogy válogasson. Ahhoz szoktam tartani magam, hogy én döntöm el, mit eszünk és kb. mikor (figyelembe véve, hogy mikor jelzi, hogy éhes) és ő dönti el, hogy kér-e és mennyit. A reggeli után délelőtt kap gyümölcsöt, de csak az almát eszi meg vagy 2-3 hónapja, addig minden gyümölcsöt szeretett :( Uzsonnára abonettet pl. vajkrémmel, joghurtot, kalácsot, gyümölcsöt kínálok neki. A legdöcögősebb az ebéd és a vacsora, nagyon sokszor elutasítja. Van olyan, hogy csak egyedül hajlandó enni, de van olyan, hogy semmit nem tudok tenni. Erőltetni nem szoktam és az aggodalmaim ellenére próbálom azt betartani, hogy ne kerítsünk túl nagy fenekét ennek az evés-dolognak egy ilyen szépen fejlődő gyereknél, de nem könnyű. Megértelek :)
2014. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat :) megpróbálok nem aggódni.kevés nasit kap de nagyon okosak a gyerekek és próbálná kicseréltetni az ételt nasira egy kis hiztivel.ilyenkor erösnek kell legyek.
2014. febr. 18. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:
4es vagyok: Nálunk is próbálkozik :))) Pedig nem vagyok én se nasi-párti, de nyilván kóstolt már háztartási kekszet, evett már kölesgolyót, és nagyon tudja, mi az!
2014. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!