Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elvinnétek szakemberhez?

Ti elvinnétek szakemberhez?

Figyelt kérdés

8 hónapos kislány.Nem forog,nem kúszik,nem mászik,nem ül.

Az háziorvos szerint csak tornáztatni kell,de így se változott semmi.

Ti elvinnétek egy szakemberhez?Vagy jól van ez így?


2014. febr. 18. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem forog, igenis baj, mindenképp vidd szakemberhez!
2014. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, mindenképpen. Ha tudsz Dévény-tornát a közeledben, akkor oda. Vagy ortopédiára és neurológushoz.
2014. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, erdemes lenne elvinni egy szakemberhez. Erdekes hogy a haziorvos csak a tornaztatast ajanlotta. Azert egy szakember konkret es hasznos instrukciokkal tud ellatni. Talan a forgassal van elkesve, a tobbi azert nem olyan drasztikus nagy lemaradas. A lanyom pl nyolc es fel honapos volt, amikor egyszerre kezdett maszni, felult, felallt. Mindezt egy heten belul...
2014. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm.Egy neurológust gondoltunk felkeresni.

Dévényest nem tudom hogy van e valahol a közelünkben,de utána járok.

2014. febr. 18. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:

én már 6 hónapos korában elvittem volna. ezek a mozgások indítják be az agy bizonyos részeit, semmiféleképpen nem jó ha le van maradva, így minél előbb utána kéne járni, hogy mi lehet az oka. 2 hónap azért elég hosszú idő, nem is értem az orvosotokat. elméletileg 6 hónapos korban tovább kéne küldenie ha nem forog és 8 hónapos korban ha nem kúszik...

mászni és ülni nem kell még, de nyilván nem is fog ha amíg nem pótolja a többit, hisz a gerince is azokkal a mozgásokkal erősödik majd meg a többihez

2014. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod hol van Dévényes gyógytornász a közeletekben, akkor esetleg hívd fel az alapítványt, biztos tudnak segíteni.

[link]


Neurológushoz is elvihetitek. Nekem nagyon furcsa, hogy a gyerekorvos nem küldött még tovább sehova benneteket. Tornáztatni kell, az rendben van, de megmutatta nektek bárki, hogy mit csináljatok? Voltatok gyógytornásznál?

2014. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen elvinném.
2014. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer sem fordult át semmilyen irányba? Körbe sem kúszik? Hátrafelé sem halad? Mit csinál egész nap? Mennyit van a földön?

Ha egyszer sem fordult át, mindenképp vinném azonnal valami szakemberhez. De a többivel nincs elkésve. Azt biztos látja az orvos, védőnő, hogy mennyire mozog aktívan, benne van-e a mozdulataiban, hogy mindjárt kúszik. Azért neki sem érdeke, hogy a lányod lemaradjon a mozgásokkal.

Te úgy érzed, gond van? Ha igen, akkor mindenképp mutasd meg egy hozzáértőnek, minél előbb.

De ha már párszor átfordult, csak nem gyakorolja, akkor tudja, amit tudnia "kell".

2014. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A neurológushoz beutaló kell ha jól emlékszem.

Dévény torna mindenképpen hasznos. Az enyém egy hónapot csúszott a forgással a youtube-ról néztem le hogyan kell megtanítani forogni, azt gyakoroltuk itthon és szépen behozta a lemaradását. Ekkor ha hónapos volt, próbált fordulni, de nem jött rá a technikájára.

2014. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!