Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye, irreálisak ezek az...

Ugye, irreálisak ezek az elvárások? Hogy magyarázzam el, hogy ne sértsem meg?

Figyelt kérdés
Férjemék 5-en testvérek és anyósom azt magyarázza, hogy ők már 3-4 hónaposan ültek, 8-10 hónaposan már jártak. Nem érti, hogy a mi fiunk miért nem csinálja ezeket, de szerintem lehetetlenség, amiket állít!
2014. febr. 18. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Maximum akkor ültek 3-4 hónaposan, ha ültették őket, de ennél rosszabbat nem is tehettek volna. Van olyan baba, aki jár 10 hónaposan, de nagyon ritka és nem hiszem, hogy nekik mind az 5 gyerekük ilyen "csodagyerek" lett volna. Nem tudom mennyi idős a fiad, de ne törődj vele miket mesél anyósod és semmiképpen se engedd, hogy erőltesse a mozgásfejlődését.
2014. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nem akarom erőltetni, viszont a férjembe ezt súlykolja! Már holdkompba akarja rakni, hogy menjen azzal 4 hónaposan, pedig még nem is ül, szóval szerintem nem tenne jót a gerincének! Illetve dobozban akarja ültetni, ahogy náluk szokás.
2014. febr. 18. 13:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
igen irreálisak, sok cikk van a nezen a korán megkezdett dolgok negativ következményeiröl, nyomtasd ki és olvassák el. vagy a védönö jöjjön akkor amikor a férjed is ottn avn és kérd meg öt hogy magyarázza el neki a dolgokat.
2014. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Jajj, nehogy megengedd. A komp nagyon káros és egy életre tönkre teheti a gerincét, ha 4 hónaposan ülteti. A neten van egy csomó cikk a mozgásfejlődésről, keress esetleg párat és mutasd meg a férjednek és az anyósodnak illetve kérd meg a gyerekorvost, védőnőt, hogy mondja el nekik amit erről tudni kell. Rájuk csak hallgat a férjed.
2014. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg nem foglalkozni vele, a férjednek meg magyarázd el, hogy ez teljesen irreális! Az én gyerekeim közül a nagyobbik 7 hónaposan ült fel, egy évesen kezdett járni, a kisebbik ugyan felült 5 és fél hónaposan, amikot a babakocsiban toltam, mert szerintem már akkor is kíváncsi volt, én meg frászt kaptam, hogy nem tesz jót a gerincének! De nem járt 8 hónaposan, csak a tenyerén meg a talpán, és kapaszkodva felállt itt - ott. Ja, és az én anyósom is tudott zöldeket mondani, pl. hogy a 4 hónapos gyereknek csináljak házi tejből madártejet (!), hogy jobban hízzon... Meg adjak neki kenyérhéjat, kekszet meg elkapart szalonnát. (Mindegyik szoptatott baba volt, és teljesen rendben volt a súlyuk... Tehéntejet, lisztet nem kaptak 1 éves koruk előtt, hiába forszírozta anyósom...)
2014. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sógorom azzal piszkált, hogy ők a 4 hónapos gyereknek pörköltet adtak enni, minek neki 6 hónapos koráig az anyatej! Persze a sógornőm mondta hogy ez hülyeség, a férje csak rosszul emlékszik... Szerintem anyósod is "kicsit" rosszul emlékszik. Ja és anyukám amikor rólunk mesél, néha a tesómról mondja hogy másfél évesen verseket szavalt, néha rólam, és hogy a másikunk csak később beszélt. Szóval ő sem emlékszik. Ne hallgass anyósodra, és a férjednek se hagyd.
2014. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én is biztos vagyok benne, hogy rosszul emlékszik! Dehát, a férjemnek szentírás, amit mond... Mama messze él, nem tudom összehozni őket egyszerre a védőnővel, de majd a holnapi oltásra magammal viszem a férjem, hogy tegye rendbe a védőnéni a gondolatait. :) Ne nekem kelljen erősködnöm, hogy a mama nem jót mond.

Köszi a válaszokat! :)

2014. febr. 18. 14:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az én második kislányom elindult 9 és fél hónaposan, hát nekem inkább ijesztő volt, mint megnyugtató, állandóan aggódtam, hogy nem tesz jót a lábainak stb, egy ideig görbe is volt a lába.
2014. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is elvittem tanácsadásra a férjem és az összes idióta ötletre rákèrdeztem ami persze anyósomtol jöttek. A doki gondolom értette mire fel ezek az idióta kérdések és tényleg nagyon jól elmagyarázta igazat adva nekem. Ez hatott azóta nem kételkedik és anyósnak is elmondta hogy nem lesz az amit anyos szeretne.
2014. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

hova kellene rohanni? fog majd eleget járni, meg pörköltöt enni az életben....

ne engedd, hogy erőltessek...majd fog ülni meg járni ha már elég érett lesz hozzá:)

2014. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!