Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos terhes vagyok de ha...

Évi89 kérdése:

4 hónapos terhes vagyok de ha hülyének néztek ha nem nem tudom a kicsinek a fogantatás pontos dátumát mikortól számítsam hogy megfogant a bébi? A többi lent részletesen

Figyelt kérdés
szeptember 16-án megvolt a menzeszem,aztán októberben már csak ilyen barnás pöttyözött folyás és nov.-be semmi se volt akkor mikor fogant meg? októberben vagy novemberben ?? ja és a szülés dátumát július közepére irták ki nekem várom a válaszotokat

2014. febr. 19. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nem félévente egyszer szexelsz, nem is tudhatod pontosan. Az orvos is csak saccol az utolsó menstruáció ill. az UH alapján. Plusz mínusz 1-2 hét volt nálam is.
2014. febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudni kéne, h mi alapján számolták ki a születés várható időpontját. Egy biztos, nem a szeptemberi mensidet vették utolsónak, mert akkor legkésőbb június végére írtak volna ki. Én úgy gondolom, h az eddigi UH-ok során már látták volna, ha több hetes eltérés van a kicsi méretei és a terhesség saccolt kora között. Tehát, ha nem változtattak, továbbra is reálisnak tartják a július közepi szülést, akkor vsz október második felében foganhatott a bébi. (Ha megnézed kalkulátorral, akkor az október 10 környéki utolsó mensire ad ki július közepi szülést. És ha azt vesszük ehhez képest 2 hét múlva lehetett peteérésed, így jön ki október vége).
2014. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy teljes hónapnyi különbséget szerintem azért a 12 hetes ultrahangon igencsak látni, szóval arra támaszkodhatsz. Azok alapján amiket írtál én a szeptemberi menzesz utánra tippelnék és októberben már terhes voltál, ezért volt, hogy csak barnáztál. (Ha amúgy rendszeres, rendes mensid szokott lenni, akkor mi ms lenne az oka, hogy majdnem kimaradt?)
2014. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 12. heti uh alapján szokták belőni a szülés várható dátumát. Nálunk egyértelmű volt a fogantatás napja, uh alapján lekorrigálta az orvosom a számítottat. Neki volt igaza. Minden egyes alkalommal szólnom kellett a védőnőnek, hogy ne ő matekozzon a korongjával, az nem lesz jó dátum.
2014. febr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Uh-val határozzák meg,tehát ahhoz képest amikor letelik a 40.hét,abban a hónapban fogant meg visszaszámolva.

Nekem a havi alapján egy héttel elöbb kellett volna születnie,de egy héttel késöbbre voltam kiirva méretei alapján,mert nekem nem 28 hanem 34napos ciklusaim voltak.

Ha neked számolom,októberben fogant.

2014. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

te magad írod, hogy 4 hónapos terhes vagy... most február van, tehát október.

ha szeptembert vették volna alapul akkor 5 hónapos terhes lennél.


tehát okt. közepén volt az utolsó mesid, rá 2 héte fogant a babád, okt. végén. júli közepén fog születni

2014. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Október 10.-én volt az utolsó mensim első napja ma vagyok 18+4 hetes a 12.heti ultragangon minusz 2 napot korrigáltak,július 22.-re lettem volna kiirva de mivel 30 naposak a ciklusaim igy július 24 lett! Remélem segítettem hogy valamennyire átlásd, azt viszont én sem értem hogy honnan számolták a július közepi szülést ha még csak 4 hónapos vagy mivel én már 4 és fél múltam és én honap végére vagyok kiirva!?
2014. febr. 20. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi nektek a válaszokat most már igy képbe vagyok :) :)
2014. febr. 22. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!