Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor is hagyjam hason "szenve...

Akkor is hagyjam hason "szenvedni", ha utálja?

Figyelt kérdés
3 hónapos. Hason kell fektetni minden nap, már próbál forogni, de utál hason lenni. Erőltessem? Muszáj? Rossz érzés, ahogy panaszkodik közben.
2014. febr. 19. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, muszáj mindennap egy kicsit. Különben nem erősödik meg a háta, nem tanul meg forogni, kúszni, mászni, és ezáltal az idegrendszerét sem fogják a megfelelő ingerek érni. Nem kell sokáig szenvedni hagyni, amíg csak panaszkodik hagyd, amikor már nagyon fel van háborodva, akkor nyugodtan vedd fel. Hamar megerősödik, és ha már tud hason is nézelődni, élvezni fogja.
2014. febr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is utálta, de naponta többször pár percre akkor is hasra tettem, mert kell. Így erősödik. Amikor elkezd forogni, majd megszereti. Én is utáltam hogy sírt miatta, de ezzel tettem neki jót.
2014. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is utálta, és nem tettem hasra, csak nagyon ritkán, mégis mindent elég hamar megtanult.
2014. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekünk a doki óránként 5 percet írt elő. Ő is utálta eleinte
2014. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém azonnal üvöltött, amint hasra fordítottam. Hosszú próbálkozás után eljutottunk oda, hogy kb 20-30 másodpercet kibírt hason. Hát kövezzetek meg, de én nem erőltettem tovább. Néha-néha hasra raktam, üvöltött, akkor vissza.

Mi inkább úgy csináltuk, hogy rajtunk volt hason sokat, úgy is tornáztatta a hátát/nyakát eleget.

Szerencsére nemsokára magától is hasra fordult, onnantól már sokat volt hason.

Egyébként nagyon szép fejformája lett, kicsit sem lapos sehol.

2014. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáld terelni a figyelmét, énekelni neki, játszani, játékokat elé tenni, bármi. És igen, sztem kell. Amúgy meg, ha látod, hogy fejlődik a mozgása, mindig tönnet akar, és többet ér el, akkor rendben lesz. Sajnos van olyan is, aki annyira sajnálta a babáját, akinek mellesleg ferde nyaka is volt, hogy hét hónaposan sem lehetett egyáltalán hasra tenni. Nyilván itt már más gond is volt, a ti helyzeteteket nem lehet innen megítélni, de egy kis kínlódást megér, h ne legyen baj.
2014. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Semmi baja az ég világon. Néha elfogadja a helyzetet, hasról már hátra fordul, de 10-ből 7-szer nincs kedve hasalni, 2 perc után nyögni kezd, aztán egyre hangosabban ellenáll, végül az arcát előre fekteti és visít. De 5 percet kibír, sőt, csak nem jó kedvvel. Hason ritkán mosolyog, többnyire néhány perc után szenved.
2014. febr. 20. 00:03
 8/9 A kérdező kommentje:
Jah, és már többször visszafordult hasról, nem értem, ha nem jó neki, miért nem fordul vissza mindig. Néha "elfelejti" hogyan kell? Vagy mi lehet az oka?
2014. febr. 20. 00:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokszor van olyan, hogyha felhúzza magát vagy izgatott, akkor nem tudja már mit kell csinálni és elkezd sírni.

Nálunk olyan volt, hogy már tudott kúszni. Amikor elmentem valahova és megjöttem, mindig kúszott oda hozzám nagy örömmel. De néha annyira örült, hogy csak hasra vágta magát és kalimpált a kezeivel-lábaival és sírni kezdett, mert izgatottságában nem tudta mit csináljon.


Ezekhez a mozgulatokhoz nagy koncentráció kell (mi, akik már tudjuk ezeket mert annyira berögződött, el sem tudjuk képzelni mennyire nehéz egy új mozdulat megtanulása) és bármi, ami megzavarja a koncentrációjában máris eltereli és akkor már nem tudja megcsinálni.

2014. febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!