Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a kisbabám, de...

9 hónapos a kisbabám, de nagyon félek a kezébe adni ételt, darabosat, ti hogy küzdenétek ezt le?

Figyelt kérdés
5 foga van, még nem tud rágni, tudom, hogy az ínyével szétnyomja, de úgy félek... bulátától is öklendezett már, kiflidarabot is halásztam ki a szájából... tudom, hogy nem kéne, de annyira parázok, hogy megakad neki a torkán. Ti hogy csináljátok, mit adtok a babátok kezébe és hogy küzditek le ezt a félelmet?

2014. febr. 20. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Bár az én fiam egyáltalán nem félrenyelős, mégis rettegtem, és még most is, már 10 hónapos. Én legelsőként kukit (extrudált kukoricaizé :D ) adtam neki, ami szétmállik a szájában, na attól tuti, hogy nem fullad meg, majd ha már gyakorolt ezzel kicsit, akkor adtam neki banánt, elvileg az sem tud megakadzni, mert nyállal érintkezve ugye nagyon csúszik. Ha már a banánt harapta, és ügyesen ette, adtam neki kiflicsücsköt, jelenleg is épp azzal küzd :)
2014. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igaz az én babám csak 4,5 hónapos, de úgy küzdöttem le, hogy néztem csomó videót, ahol meg,utazják mit kell csinálni.

A védőnőtől is megkérdeztem, aki szívesen megmutatta.

Egyszer nagyon nagyon félrenyelt, kb 2 hónaposan. Úhy, hogy már lilult a feje és sírni sem tudott.

Úgy csináltam, mint amit "tanultam" és mutatott a védőnő közben mellettem a telefon. 2-3mp alatt sikerült korrigálni,

Bár én ilyen téren nem vagyok félős, illetve nagy pánik helyett inkább cselekszek ésszerűen. Sokak vannak úgy, hogy megijednek nagyon s ezért nem tudnak célszerűen cselekedni.


Ne félj, nem esz semmi baj! Ha megnyugtat nézz ilyen videókat, készülj fel.

2014. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 hónaposan??? Ugye viccelsz????????????????
2014. febr. 20. 10:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugye nem olvastad soraim között, hogy kiflit?! TÁPSZERT!:-)

Így kezdtem, igaz 4,5 hónapos... Remélem magától értetődik, hogy 2 hónaposnak NEM adunk kenyeret, sőt semmit.

De ezek szerint rosszul hittem.

2014. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, de annyi ilyet hallottam már, hogy 2 hónapos babának már töpörtyűt adnak :) A tápszertől azért nem fulladhat meg. Nálunk is volt, hogy az anyatejet félrenyelte, de attól nem váltam halálra :) Ilyen videókról nem hallottam, de majd rákeresek, köszi!
2014. febr. 20. 10:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég, kiflit majszoló 2 hónapos... Bár én is hallotta,/olvastam itt gyk-n ilyet;-)

Keress rá ilyen videókra!;-) engem megnyugtatott!:-)


Amúgy folyadéktól is meglehet fulladni, ha tüdőbe kerül illetve rossz helyre.

2014. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, fokozatosan szokjatok mind a ketten hozzá!

Az enyém 8 hónapos, öt foggal. 6 hónaposan kezdtük, én is szedtem ki a szájából kiflidarabot meg babapiskótadarabot mikor öklendezett.

Na a babapiskóta tiltólistán van, nem tudom kinek találták ki, de hogy nem babáknak az biztos!

Ami nekünk is a legbiztonságosabb volt először az a kuki, meg a burgonyapehely, ezek szépen elolvadnak a szájában.

Utána nekünk is a banán jött, és a főtt répa, a répa talán még jobb is, mint a banán, és most már nincs gond a kiflivel és a babakeksszel sem.

Olyan okos, megfigyeltem, ha egy nagyobb darab a szájában marad, most már nem akarja egyben lenyelni, forgatja a nyelvével, nyomkodja a szájpadlásához, nem nyeli le egészben. Ők is tanulnak a saját tapasztalataikból, muszáj ezt a folyamatot végigjárniuk.

Csak legyél mindig a közelében, amikor eszik, nem lesz semmi gond. Gondolj arra, hogy a babád okosabb mint hinnéd, hamar megtanulja, hogyan bánjon ezekkel az ételekkel, csak merd neki kipróbálni ezeket.

2014. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak én vagyok ennyire lemaradva, de az én 9 hónaposom még csak nagyon szétfőzött, apró darabokat eszik. Illetve banánt vágtam már fel neki apróra. A legnagyobb darab talán 1 centis lehet. Egyébként 2 foga van.

Én babapiskótát meg babakekszet egyébként sem adok neki, mert cukor van benne. Helyette zabkkorpa, teljes kiőrlésű búza, rizs és köles, por formában, tehát ezek már eleve nem darabosak.

Nem értem hova ez a nagy sietség. Oké kényelmesebb ha már a saját ételedből tudsz adni a babának, de azért ez is kibírható. Úgy érzem nem vagyok semmivel sem lemaradva csak azért, mert mindent 1-2 hónapos késéssel csinálunk, amíg nincs több foga amúgy is csak az ínyével tud rágni, és nem is értem a sok korán kiflicsücsköt adó anyukát, bár tiszteletben tartom a nevelési elveiket.

2014. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, neked is igazad van, de azért a főtt répa a kézben annyira nem korai ugye.

Az én babám, akinek 8 hónaposan már a 6. foga jön lassan, majd' szétrág mindent, tudod milyen boldog ha a kezébe adok valami ehetőt? Még beszél is a maga módján az ételhez, cuppog neki, becézgeti, látványosan örül. Nem hiszem, hogy siettetem, a babák különbözően fejlődnek, és az enyémnek úgy látom, már szüksége van ezekre...

2014. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Persze, igazad van. Csak az enyém még nem jött rá, hogy a kezében levő dolgokat meg lehet enni. Játékokat mindent a szájába tesz, de az ételt csak nézi, még nem jött rá, hogy megfogja és a szájába tegye étkezés céljából.

Jó ötlet a főtt répa, én is kipróbálom!

De azért kiflit akkor sem adnék neki.

2014. febr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!